WP File Manager - en to gd translation catalogue (433 entries)

en: Missing Table Name in the form!
gd: Ainm Clàr a dhìth san fhoirm!

en: Missing value in the form!
gd: Luach a dhìth san fhoirm!

en: DB Manager
gd: Manaidsear DB

en: Are you sure want to empty Table? Table may not be recovered. So please delete carefully.
gd: A bheil thu cinnteach gu bheil thu airson Clàr fhalamh? Is dòcha nach fhaighear clàr. Mar sin feuch an cuir thu às gu faiceallach.

en: Are you sure want to delete Table? Deleted Table may not be recovered. So please delete carefully.
gd: A bheil thu cinnteach gu bheil thu airson Clàr a dhubhadh às? Chan fhaodar Clàr a chaidh a dhubhadh às fhaighinn air ais. Mar sin feuch an cuir thu às gu faiceallach.

en: Tables
gd: Bùird

en: Create New Table
gd: Cruthaich Clàr Ùr

en: Browse
gd: Dèan brobhsadh

en: Insert
gd: Cuir a-steach

en: Delete Table
gd: Sguab às Clàr

en: Drop
gd: Falbh

en: Empty Table
gd: Clàr falamh

en: Empty
gd: Falamh

en: Add New
gd: Cuir Ùr ris

en: Are you sure want to update? It will redirect you to updation form.
gd: A bheil thu cinnteach gu bheil thu airson ùrachadh? Bidh e gad ath-stiùireadh gu foirm ùrachaidh.

en: Are you sure want to delete? Deleted data may not be recovered. So please delete carefully.
gd: A bheil thu cinnteach gu bheil thu airson cuir às? Chan fhaodar dàta a chaidh a dhubhadh às fhaighinn air ais. Mar sin feuch an cuir thu às gu faiceallach.

en: Edit
gd: Deasaich

en: Delete
gd: Cuir às

en: No Records Found!
gd: Cha deach clàran a lorg!

en: First
gd: A 'chiad

en: Prev
gd: Roimhe seo

en: Next
gd: An ath rud

en: Last
gd: Mu dheireadh

en: You don't have permission to access this area.
gd: Chan eil cead agad faighinn chun sgìre seo.

en: Column
gd: Colbh

en: Value
gd: Luach

en: Reset
gd: Ath-shuidhich

en: Add
gd: Cuir ris

en: New Record Created
gd: Clàr ùr air a chruthachadh

en: Unable to create new record
gd: Cha ghabh clàr ùr a chruthachadh

en: Oops! Some thing went wrong! Please try again.
gd: Oops! Chaidh rudeigin ceàrr! Feuch ris a-rithist.

en: &larr; Back
gd: &larr; Air ais

en: Update
gd: Ùrachadh

en: Record.
gd: Clàr.

en: Updated Successfully.
gd: Air ùrachadh gu soirbheachail.

en: Unable to Update record
gd: Cha ghabh an clàr ùrachadh

en: Security token mismatch
gd: Mì-chothromachadh comharra tèarainteachd

en: Record
gd: Clàr

en: Deleted successfully
gd: Air a sguabadh às gu soirbheachail

en: Error occured while deleting a record.
gd: Thachair mearachd fhad ’s a bha e a’ cuir às do chlàr.

en: Table Created Successfully !
gd: Clàr air a chruthachadh gu soirbheachail!

en: Table Not Created !
gd: Clàr nach deach a chruthachadh!

en: Table
gd: Clàr

en: Deleted Successfully!
gd: Air a dhubhadh às gu soirbheachail!

en: Not Deleted!
gd: Gun a bhith air a dhubhadh às!

en: Table records of
gd: Clàr-chlàran de

en: Table name:&nbsp;
gd: Ainm a ’chlàir:&nbsp;

en: Name
gd: Ainm

en: Type
gd: Seòrsa

en: Length/Values
gd: Fad / Luachan

en: Collation
gd: Collachadh

en: Attributes
gd: Buadhan

en: Index
gd: Clàr-amais

en: Comments
gd: Beachdan

en: Remove
gd: Thoir air falbh

en: None
gd: Chan eil gin

en: Add Row
gd: Cuir Row ris

en: Save
gd: Sàbhail

en: Export Database
gd: Stòr-dàta às-mhalairt

en: Database:
gd: Stòr-dàta:

en: Table:
gd: Clàr:

en: Success
gd: Soirbheachas

en: Error
gd: Mearachd

en: You don't have permission to access this page.
gd: Chan eil cead agad an duilleag seo inntrigeadh.

en: This shortcode has been expired. Please contact with the site admin.
gd: Chaidh an shortcode seo a thoirt gu crìch. Feuch an cuir thu fios gu rianachd na làraich.

en: Themes backup restored successfully.
gd: Cùl-taic tèamaichean air ath-nuadhachadh gu soirbheachail.

en: Unable to restore themes.
gd: Cha ghabh cuspairean a thoirt air ais.

en: Uploads backup restored successfully.
gd: Luchdaich suas cùl-taic air ais gu soirbheachail.

en: Unable to restore uploads.
gd: Cha ghabh luchdachadh suas a thoirt air ais.

en: Others backup restored successfully.
gd: Chaidh cuid eile den chùl-taic ath-nuadhachadh gu soirbheachail.

en: Unable to restore others.
gd: Cha ghabh feadhainn eile a thoirt air ais.

en: Plugins backup restored successfully.
gd: Cùl-taic plugins air ath-nuadhachadh gu soirbheachail.

en: Unable to restore plugins.
gd: Cha ghabh plugins a thoirt air ais.

en: Database backup restored successfully.
gd: Cùl-taic stòr-dàta air ath-nuadhachadh gu soirbheachail.

en: All Done
gd: Uile Dèanta

en: Unable to restore DB backup.
gd: Cha ghabh cùl-taic DB a thoirt air ais.

en: Backup(s) removed successfully!
gd: Cùl-taic (ean) air an toirt air falbh gu soirbheachail!

en: Unable to remove backup(s)!
gd: Cha ghabh cùl-taic (ean) a thoirt air falbh!

en: Database backup done on date
gd: Cùl-taic stòr-dàta air a dhèanamh air ceann-latha

en: Plugins backup done on date
gd: Cùl-taic plugins air a dhèanamh air ceann-latha

en: Themes backup done on date
gd: Cùl-taic de chuspairean air a dhèanamh air ceann-latha

en: Uploads backup done on date
gd: Chaidh cùl-taic a luchdachadh suas air ceann-latha

en: Others backup done on date
gd: Cùl-taic cuid eile air a dhèanamh air ceann-latha

en: Logs
gd: Logaichean

en: No logs found!
gd: Cha deach logaichean a lorg!

en: Backup removed successfully!
gd: Cùl-taic air a thoirt air falbh gu soirbheachail!

en: Unable to removed backup!
gd: Cha ghabh cùl-taic a thoirt air falbh!

en: Nothing selected for backup
gd: Cha deach dad a thaghadh airson cùl-taic

en: Security Issue.
gd: Cùis tèarainteachd.

en: Database backup done.
gd: Cùl-taic stòr-dàta air a dhèanamh.

en: Unable to create database backup.
gd: Cha ghabh cùl-taic stòr-dàta a chruthachadh.

en: Plugins backup done.
gd: Cùl-taic plugins air a dhèanamh.

en: Plugins backup failed.
gd: Dh'fhàillig cùl-taic plugins.

en: Themes backup done.
gd: Cùl-taic cuspairean air a dhèanamh.

en: Themes backup failed.
gd: Dh'fhàillig cùl-taic Cuspairean.

en: Uploads backup done.
gd: Luchdaich suas cùl-taic air a dhèanamh.

en: Uploads backup failed.
gd: Dh'fhàillig luchdachadh suas cùl-taic.

en: Others backup done.
gd: Cuid eile cùl-taic air a dhèanamh.

en: Others backup failed.
gd: Dh ’fhàillig cùl-taic cuid eile.

en: All done
gd: Uile air a dhèanamh

en: Log(s) removed successfully!
gd: Log (an) air a thoirt air falbh gu soirbheachail!

en: Unable to removed log(s)!
gd: Cha ghabh log (an) a thoirt air falbh!

en: Invalid security key!
gd: Iuchair tèarainteachd mì-dhligheach!

en: Couldn't write to file.
gd: Cha b' urrainn dhuinn sgrìobhadh dhan fhaidhle.

en: Required libraries installed successfully.
gd: Leabharlannan riatanach air an stàladh gu soirbheachail.

en: Unable to install Required libraries.
gd: Cha ghabh leabharlannan riatanach a stàladh.

en: WP File Manager
gd: Manaidsear faidhle WP

en: Settings
gd: Suidhichidhean

en: Preferences
gd: Roghainnean

en: Email Notifications
gd: Brathan post-d

en: Shortcode Generator
gd: Gineadair shortcode

en: Mobile
gd: Fòn-làimhe

en: Backup/Restore
gd: Cùl-taic / Ath-nuadhachadh

en: Existing Shortcode
gd: Shortcode gnàthaichte

en: Type here to search list...
gd: Clò-bhuail an seo gus liosta sgrùdaidh ...

en: Check all
gd: Thoir sùil air na h-uile

en: Uncheck all
gd: Uncheck uile

en: Invert select
gd: Invert tagh

en: You don't have permission to access file manager.
gd: Chan eil cead agad faighinn gu manaidsear faidhle.

en: Invalid shortcode!
gd: Còd ghoirid neo-dhligheach!

en: Invalid security token!
gd: Comharra tèarainteachd mì-dhligheach!

en: Congratulations. License Verified Successfully.
gd: Mealaibh ur naidheachd. Cead air a dhearbhadh gu soirbheachail.

en: Some thing went wrong.
gd: Chaidh rudeigin ceàrr.

en: Your File Manager PRO Order Details
gd: Fiosrachadh òrdugh do mhanaidsear faidhle

en: Order Details
gd: Fiosrachadh òrdugh

en: Order ID:
gd: ID òrdugh:

en: License Key:
gd: Iuchair ceadachais:

en: &nbsp; Warning: Please don't share these details with anyone.
gd: &nbsp; Rabhadh: Feuch nach roinn thu am fiosrachadh seo le duine sam bith.

en: Unable to execute php syntax checker due to server permissions.
gd: Cha b' urrainn dhuinn dearbhadh co-chòrdaidh php a chur an gnìomh air sgàth cead an fhrithealaiche.

en: File
gd: Faidhle

en: not saved.
gd: nach sàbhaladh.

en: File doesn't exist to download.
gd: Chan eil faidhle ann airson a luchdachadh sìos.

en: Invalid Security Code.
gd: Còd tèarainteachd neo-dhligheach.

en: Missing backup id.
gd: Id cùl-taic a dhìth.

en: Missing parameter type.
gd: Seòrsa paramadair a dhìth.

en: Missing required parameters.
gd: Paramadairean a tha a dhìth.

en: Error: Unable to restore backup because database backup is heavy in size. Please try to increase Maximum allowed size  from Preferences settings.
gd: Mearachd: Cha ghabh cùl-taic a thoirt air ais a chionn 's gu bheil cùl-taic an stòr-dàta trom ann am meud. Feuch ris a’ mheud as motha a tha ceadaichte àrdachadh bho roghainnean Roghainnean.

en: Select backup(s) to delete!
gd: Tagh cùl-taic (ean) airson cuir às!

en: Are you sure want to remove selected backup(s)?
gd: A bheil thu cinnteach gu bheil thu airson cùl-taic (ean) taghte a thoirt air falbh?

en: Backup is running, please wait
gd: Tha cùl-taic a ’ruith, fuirich ort

en: Restore is running, please wait
gd: Tha ath-nuadhachadh a’ ruith, fuirich

en: Nothing selected for backup.
gd: Chan eil dad air a thaghadh airson cùl-taic.

en: WP File Manager - Backup/Restore
gd: Manaidsear faidhle WP - Cùl-taic / Ath-nuadhachadh

en: Backup Options:
gd: Roghainnean cùl-taic:

en: Database Backup
gd: Cùl-taic stòr-dàta

en: Files Backup
gd: Cùl-taic faidhlichean

en: Themes
gd: Cuspairean

en: Uploads
gd: Luchdaich suas

en: Others (Any other directories found inside wp-content)
gd: Feadhainn eile (Stiùiridhean sam bith eile a lorgar am broinn susbaint wp)

en: Backup Now
gd: Cùl-taic a-nis

en: Time now
gd: Ùine a-nis

en: SUCCESS
gd: URNUIGH

en: Backup successfully deleted.
gd: Chaidh an cùl-taic a dhubhadh às gu soirbheachail.

en: Ok
gd: Glè mhath

en: DELETE FILES
gd: FILES DELETE

en: Are you sure you want to delete this backup?
gd: A bheil thu cinnteach gu bheil thu airson an cùl-taic seo a dhubhadh às?

en: Cancel
gd: Sguir dheth

en: Confirm
gd: Dearbhaich

en: RESTORE FILES
gd: FILES RESTORE

en: Are you sure you want to restore this backup?
gd: A bheil thu cinnteach gu bheil thu airson an cùl-taic seo a thoirt air ais?

en: Last Log Message
gd: Teachdaireachd Log mu dheireadh

en: The backup apparently succeeded and is now complete.
gd: Teachdaireachd Log mu dheireadh

en: No log message
gd: Gun teachdaireachd log

en: Existing Backup(s)
gd: Cùl-taic (ean) gnàthaichte

en: Backup Date
gd: Ceann-latha cùl-taic

en: Backup data (click to download)
gd: Dàta cùl-taic (cliog gus luchdachadh sìos)

en: Action
gd: Gnìomh

en: (Today)
gd: (An-diugh)

en: Download All
gd: Luchdaich sìos a h-uile

en: Restore
gd: Ath-nuadhachadh

en: View Log
gd: Faic Log

en: Currently no backup(s) found.
gd: Faic Log

en: Actions upon selected backup(s)
gd: Gnìomhan air cùl-taic (ean) taghte

en: Select All
gd: Tagh Uile

en: Note:
gd: Nota:

en: Backup files will be under
gd: Bidh faidhlichean cùl-taice fo

en: Saving please wait...
gd: A ’sàbhaladh feuch am fuirich thu ...

en: Settings saved.
gd: Suidhich air a shàbhaladh.

en: Dismiss this notice.
gd: Cuir às don bhrath seo.

en: Settings not saved.
gd: Cha deach roghainnean a shàbhaladh.

en: Enable?
gd: Comasachaidh?

en: Email Addresses
gd: Seòlaidhean post-d

en: Add More <strong>+</strong>
gd: Cuir barrachd ris <strong>+</strong>

en: This address is used for notification purposes, like theme/plugin notification.
gd: Tha an seòladh seo air a chleachdadh airson adhbharan fios, leithid brath cuspair / plugan.

en: Files Upload Notifications
gd: Brathan Luchdaich suas faidhlichean

en: Subject
gd: Cuspair

en: Files Uploaded
gd: Faidhlichean air an luchdachadh suas

en: Body
gd: Corp

en: Example:
gd: Eisimpleir:

en: Files Download Notifications
gd: Fiosan Luchdaich sìos faidhlichean

en: Files Downloaded
gd: Faidhlichean air an luchdachadh sìos

en: Files Edit Notifications
gd: Cuir faidhlichean a-steach fiosan

en: Files Modified or Edited
gd: Faidhlichean air an atharrachadh no air an deasachadh

en: Save Changes
gd: Sàbhail atharrachaidhean

en: All added email fields needs to filled and should have valid email address.
gd: Feumaidh a h-uile raon post-d a bharrachd a lìonadh agus bu chòir seòladh puist-d dligheach a bhith aca.

en: Add-ons
gd: Cuir-ris

en: Installed
gd: Air a stàladh

en: Activate
gd: Cuir an gnìomh

en: Buy Now
gd: Ceannaich a-nis

en: Box
gd: Bogsa

en: DropBox
gd: Bogsa Drop

en: Digital Ocean
gd: Cuan Digiteach

en: Insert File Manager Shortcode
gd: Cuir a-steach shortcode manaidsear faidhle

en: Select Shortcode
gd: Tagh Shortcode

en: Choose Shortcode
gd: Tagh Shortcode

en: File Manager Pro Update
gd: Ùrachadh manaidsear manaidsear faidhle

en: File Manager Pro
gd: Manaidsear faidhle Pro

en: FileManager
gd: Manaidsear faidhle

en: is now compatible with Digital Ocean Add-on.
gd: a-nis co-chòrdail ri Digital Ocean Add-on.

en: Users can now display Digital Ocean files and folders in FileManager in just 1-Click!
gd: Faodaidh luchd-cleachdaidh a-nis faidhlichean agus pasganan Digital Ocean a thaisbeanadh ann am FileManager ann an dìreach 1-Click!

en: Click here to purchase now
gd: Cliog an seo gus ceannach a-nis

en: You have not made any changes to be saved.
gd: Cha do rinn thu atharrachaidhean sam bith airson a bhith air an sàbhaladh.

en: Preferences - File Manager
gd: Roghainnean - Manaidsear faidhle

en: Public Root Path
gd: Slighe freumha poblach

en: File Manager Root Path, you can change according to your choice.
gd: Root Path Manaidsear File, faodaidh tu atharrachadh a rèir do roghainn.

en: Please change this carefully, Wrong path can lead file manager plugin to go down.
gd: Feuch an atharraich thu seo gu faiceallach, faodaidh slighe ceàrr a bhith a ’toirt air plugan manaidsear faidhle a dhol sìos.

en: Enable Syntax Checker?
gd: Dèan comas air Checker Syntax?

en: When the Syntax Checker is enabled, the code updates being made to PHP files will be checked for syntax errors. If a syntax error is found, the updates will not be saved and a message box will appear which will define the error found. This checker will help prevent website downtime issues due to syntax errors.
gd: Nuair a bhios an Syntax Checker air a chomasachadh, thèid na h-ùrachaidhean còd a thathas a ’dèanamh gu faidhlichean PHP a sgrùdadh airson mearachdan co-aonta. Ma lorgar mearachd co-aonta, cha tèid na h-ùrachaidhean a shàbhaladh agus nochdaidh bogsa teachdaireachd a mhìnicheas a ’mhearachd a chaidh a lorg. Cuidichidh an t-inneal-sgrùdaidh seo gus casg a chuir air cùisean downtime làrach-lìn mar thoradh air mearachdan co-aonta.

en: Enable Trash?
gd: Dèan comas air sgudal?

en: After enabling trash, your files will go to trash folder.
gd: Às deidh sgudal a chomasachadh, thèid na faidhlichean agad gu pasgan sgudail.

en: Enable Files Upload to Media Library?
gd: Dèan comas air faidhlichean a luchdachadh suas gu leabharlann nam meadhanan?

en: After enabling this, uploaded images, pdfs and zip files will go to media library too.
gd: Às deidh seo a chomasachadh, thèid ìomhaighean a chaidh a luchdachadh suas, pdfs agus faidhlichean zip gu leabharlann nam meadhanan cuideachd.

en: Maximum allowed size at the time of database backup restore.
gd: An ìre as àirde a tha ceadaichte aig àm ath-nuadhachadh cùl-taic an stòr-dàta.

en: Please increase field value if you are getting error message at the time of backup restore.
gd: Feuch an àrdaich thu luach an raoin ma tha thu a’ faighinn teachdaireachd mearachd aig àm ath-nuadhachadh cùl-taic.

en: Settings - File Manager
gd: Suidhichidhean - Manaidsear faidhle

en: Settings will apply on
gd: Bidh roghainnean an sàs

en: Make Directory
gd: Dèan Directory

en: Make File
gd: Dèan faidhle

en: Rename
gd: Ath-ainmich

en: Duplicate
gd: Dùblachadh

en: Archive
gd: Tasglann

en: Extract
gd: Earrann

en: Copy
gd: Leth-bhreac

en: Cut
gd: Gearr

en: Download
gd: Luchdaich sìos

en: Upload
gd: Luchdaich suas

en: Search
gd: Rannsaich

en: Info
gd: Fiosrachadh

en: Resize
gd: Ath-mheudachadh

en: <strong>Saving Please wait...</strong>
gd: <strong> Sàbhaladh Fuirich ort ... </strong>

en: General
gd: Coitcheann

en: Code Editor
gd: Deasaiche còd

en: User Restrictions
gd: Srianadh a 'chleachdaiche

en: User Role Restrictions
gd: Srianadh Dleastanas Cleachdaiche

en: Frontend Access
gd: Ruigsinneachd Frontend

en: Select User Roles to access WP File Manager
gd: Tagh Dreuchdan Cleachdaiche gus faighinn gu Manaidsear File WP

en: Allow user roles to access WP File Manager.
gd: Leig le dreuchdan luchd-cleachdaidh faighinn gu Manaidsear File WP.

en: Select User Roles to access DB Manager
gd: Tagh Dreuchdan Cleachdaiche gus faighinn gu Manaidsear DB

en: Allow user roles to access DB Manager.
gd: Leig le dreuchdan neach-cleachdaidh faighinn gu Manaidsear DB.

en: Separate or Private Folder Access
gd: Ruigsinneachd Folder air leth no prìobhaideach

en: File Manager will access this folder path. Else, will access root directory. <strong>e.g wp-content/plugins</strong>. <br><strong>Note:</strong> Will be valid for all user roles.
gd: Gheibh Manaidsear File cothrom air an t-slighe pasgan seo. Eile, gheibh thu cothrom air eòlaire freumh. <strong> e.g wp-content / plugins </strong>. <br> <strong> Nòta: </strong> Bidh e dligheach airson gach dreuchd neach-cleachdaidh.

en: Maximum Upload Size
gd: Meud an luchdachadh suas as àirde

en: Allow users to upload file of maximum.
gd: Leig le luchd-cleachdaidh am faidhle as àirde a luchdachadh suas.

en: Notification Email
gd: Post-d brath

en: Sends Notifications to this email. <strong>Note:</strong> This will take admin email by default if kept empty.
gd: A ’cur brathan chun phost-d seo. <strong> Nòta: </strong> Gabhaidh seo post-d rianachd gu bunaiteach ma thèid a chumail falamh.

en: Send Notifications to admin and save logs on file upload ?
gd: Cuir brathan gu rianachd agus sàbhail logaichean air luchdachadh suas faidhle?

en: Check to allow file upload notifications. Mail will be sent to admin. Click
gd: Dèan sgrùdadh gus leigeil le fiosan luchdachadh suas faidhle. Thèid post a chuir chun rianaire. Cliog

en: here
gd: an seo

en: to set notification email.
gd: gus post-d fios a shuidheachadh.

en: <strong>Note:</strong> This feature is using wp_mail(), Make sure
gd: <strong>An aire:</strong> Tha am feart seo a' cleachdadh wp_mail(), Dèan cinnteach

en: Read More
gd: Leugh Tuilleadh

en: is working.
gd: ag obair.

en: Send Notifications to admin and save logs on file download ?
gd: Cuir brathan gu rianachd agus sàbhail logaichean air luchdachadh sìos faidhle?

en: Check to allow file download notifications. Mail will be sent to admin. Click
gd: Dèan sgrùdadh gus leigeil le fiosan luchdachadh sìos faidhle. Thèid post a chuir chun rianaire. Cliog

en: Send Notifications to admin and save logs on file edit ?
gd: Cuir brathan gu rianachd agus sàbhail logaichean air deasachadh faidhle?

en: Check to allow file edit notifications. Mail will be sent to admin.  Click
gd: Dèan cinnteach gus fiosan deasachaidh fhaidhlichean a cheadachadh. Thèid post a chuir chun rianaire. Cliog

en:  is working.
gd: ag obair.

en: Select File Manager Language
gd: Tagh Cànan Manaidsear File

en: English
gd: Sasannach

en: You can select any language for File Manager.
gd: Faodaidh tu cànan sam bith a thaghadh airson Manaidsear File.

en: Select File Manager Theme
gd: Tagh Cuspair Manaidsear File

en: You can select any theme for File Manager.
gd: Faodaidh tu cuspair sam bith a thaghadh airson Manaidsear File.

en: Files View
gd: Sealladh faidhlichean

en: List
gd: Liosta

en: Icon
gd: Ìomhaigh

en: You can select any view for File Manager.
gd: Faodaidh tu sealladh sam bith a thaghadh airson Manaidsear File.

en: Enable "Insert File Manager Shortcode" Button with Content Editor ?
gd: Cuir an comas putan "Cuir a-steach manaidsear faidhle shortcode" le deasaiche susbaint?

en: Enable "Insert File Manager Shortcode" button in edit page screen with classic editor.
gd: Dèan comas air putan “Cuir a-steach manaidsear faidhle Shortcode” ann an scrion duilleag deasaich le deasaiche clasaigeach.

en: Disable Local File System ?
gd: Cuir à comas siostam faidhle ionadail?

en: Check to disable Local File System in File Manager.
gd: Thoir sùil air gus an siostam faidhle ionadail a dhì-cheadachadh ann am manaidsear faidhle.

en: Disable Database Manager ?
gd: Cuir à comas manaidsear stòr-dàta?

en: Check to disable Database Manager.
gd: Thoir sùil air gus Manaidsear Stòr-dàta a dhì-cheadachadh.

en: Disable Welcome Message?
gd: Cuir à comas Teachdaireachd Fàilte?

en: Check to disable welcome message on frontend shortcodes.
gd: Dèan cinnteach gus teachdaireachd fàilte a chuir à comas air shortcodes frontend.

en: Welcome Message
gd: Teachdaireachd Fàilte

en: Welcome:
gd: Fàilte:

en: Welcome message will appear on frontend shortcode.
gd: Nochdaidh teachdaireachd fàilte air shortcode frontend.

en: will show loggedIn user name on frontend.
gd: seallaidh e ainm neach-cleachdaidh loggedIn air beulaibh.

en: Code editor allow fullscreen?
gd: Deasaiche còd a ’ceadachadh làn-sgrìn?

en: Check to allow fullscreen code editor
gd: Thoir sùil gus leigeil le deasaiche còd làn-sgrìn

en: Select theme for Code Editor.
gd: Tagh cuspair airson Deasaiche Còd.

en: Select theme for Code Editor. For more information please visit <a href="http://codemirror.net/demo/theme.html" target="_blank">this link</a>.
gd: Tagh cuspair airson Deasaiche Còd. Airson tuilleadh fiosrachaidh tadhal air <a href="http://codemirror.net/demo/theme.html" target="_blank"> an ceangal seo </a>.

en: Disable or Ban WP File Manager Operations to User Roles
gd: Cuir à comas no cuir casg air obrachaidhean manaidsear faidhle WP gu dleastanasan cleachdaiche

en: Select user role and disable operation.
gd: Tagh dreuchd neach-cleachdaidh agus cuir à comas gnìomhachd.

en: Click to Add Rules
gd: Cliog air Cuir ris Riaghailtean

en: Add rule for User Roles
gd: Cuir riaghailt ris airson Dreuchdan Cleachdaiche

en: If User role is
gd: Ma tha dreuchd a ’chleachdaiche

en: Select User Role
gd: Tagh Dreuchd Cleachdaiche

en: Then
gd: An uairsin

en: Disable Operations
gd: Cuir à comas obrachaidhean

en: Separate or private folder access <strong>e.g wp-content/themes</strong> etc.
gd: Ruigsinneachd pasgan fa leth no prìobhaideach <strong> e.g wp-content / theme </strong> msaa.

en: It will overide "Private Folder Access" settings
gd: Bidh e a ’dol thairis air roghainnean“ Private Folder Access ”

en: Enter Folder or Files Paths That You want to <strong>Hide</strong> e.g wp-content/themes|wp-content/plugins.
gd: Cuir a-steach slighean Folder no Files a tha thu airson <strong> Falaich </strong> e.g wp-content / theme | wp-content / plugins.

en: Multiple separated by Vertical Bar (|).
gd: Iomadh air a sgaradh le Bàr Ingearach (|).

en: Enter file extensions which you want to Lock. <strong>e.g .php|.png|.css</strong> etc
gd: Cuir a-steach leudachain faidhle a tha thu airson a ghlasadh. <strong> e.g .php | .png | .css </strong> msaa

en: The extensions in the option are case sensitive and should be separated by vertical bar (|) without having white space between them. e.g. php,PHP
gd: Tha na leudachain san roghainn mothachail do chùis agus bu chòir an sgaradh le bàr dìreach (|) gun àite geal a bhith eatorra. m.e. php, PHP

en: Disable Toolbar and Context Menu
gd: Cuir à comas bàr-inneal agus clàr-taice co-theacsa

en: Disable Toolbar
gd: Cuir dheth am bàr-inneal

en: Disable Context Menu
gd: Cuir à comas clàr-taice co-theacsa

en: Disable or Ban WP File Manager Operations to Users
gd: Cuir à comas no cuir casg air obrachaidhean manaidsear faidhle WP gu luchd-cleachdaidh

en: Select users and disable operation.
gd: Tagh luchd-cleachdaidh agus cuir à comas obrachadh.

en: Add rule for Users
gd: Cuir riaghailt ris airson luchd-cleachdaidh

en: If User is
gd: Ma tha an cleachdaiche

en: Select User
gd: Tagh Cleachdaiche

en: Select the pages where you want to show the File Manager on Frontend
gd: Tagh na duilleagan far a bheil thu airson am Manaidsear File a shealltainn air Frontend

en: Select Pages
gd: Tagh Duilleagan

en: <strong>Note:</strong> It will not work if already using any File Manager shortcode in selected page editor.
gd: <strong> Nòta: </strong> Chan obraich e ma tha thu mu thràth a ’cleachdadh shortcode Manaidsear File ann an deasaiche duilleag taghte.

en: Display File Manager ?
gd: Manaidsear faidhle taisbeanaidh?

en: After Content
gd: Às deidh susbaint

en: Before Content
gd: Ron susbaint

en: Default: After Content
gd: Default: Às deidh susbaint

en: Paste the shortcode here
gd: Cuir a-steach an shortcode an seo

en: You can generate new shortcode from the <a href='admin.php?page=wp_file_manager_existing_shortcodes'>Shortcode Generator</a> of File Manager.
gd: Faodaidh tu shortcode ùr a ghineadh bhon <a href='admin.php?page=wp_file_manager_existing_shortcodes'> Gineadair Shortcode </a> de Mhanaidsear File.

en: Shortcode will work on selected pages. Help is given below to edit parameters:
gd: Bidh Shortcode ag obair air duilleagan taghte. Tha cuideachadh gu h-ìosal gus paramadairean a dheasachadh:

en: Shortcode Help:
gd: Taic shortcode:

en: <a href='https://filemanagerpro.io/shortcodes/' target='_blank'>Documentation</a>
gd: <a href='https://filemanagerpro.io/shortcodes/' target='_blank'> Sgrìobhainnean </a>

en: Invalid Licence Key
gd: Iuchair ceadachais mì-dhligheach

en: Please select user role from previously added rule before adding new!
gd: Feuch an tagh thu dreuchd neach-cleachdaidh bhon riaghailt a chaidh a chur ris roimhe seo mus cuir thu fear ùr ris!

en: Please select user from the previously added rule before adding new!
gd: Tagh cleachdaiche bhon riaghailt a chaidh a chur ris roimhe mus cuir thu fear ùr ris!

en: Please select user in the added user restriction rule before saving.
gd: Tagh cleachdaiche anns an riaghailt cuingealachaidh cleachdaiche a bharrachd mus sàbhail thu.

en: Please select user role in the added user role restriction rule before saving.
gd: Feuch an tagh thu dreuchd neach-cleachdaidh anns an riaghailt cuibhreachaidh dreuchd cleachdaiche a bharrachd mus sàbhail thu.

en: Welcome
gd: Fàilte

en: Sorry, you are not allowed to access this page.
gd: Duilich, chan eil cead agad faighinn chun duilleag seo.

en: Please login to access file manager.
gd: Feuch an log thu a-steach gus am manaidsear faidhle fhaighinn.

en: Error in creating shortcode. Invalid shortcode.
gd: Mearachd le bhith a ’cruthachadh shortcode. Shortcode mì-dhligheach.

en: Click to get list of all shortcodes
gd: Cliog gus liosta fhaighinn de na shortcodes gu lèir

en: All Shortcodes
gd: A h-uile shortcodes

en: Click to create new shortcode
gd: Cliog gus shortcode ùr a chruthachadh

en: Generate New Shortcode
gd: Cruthaich Shortcode Ùr

en: Logged in users
gd: Luchd-cleachdaidh air logadh a-steach

en: Non logged in users
gd: Luchd-cleachdaidh gun logadh a-steach

en: From existing shortcode
gd: Bhon shortcode a th ’ann

en: Your shortcode <span style='background-color:#e5e5e5;'>%s</span> has been generated successfully. Copy this shortcode and paste it in your pages.
gd: Chaidh an shortcode  <span style='background-color:#e5e5e5;'>%s</span> a chruthachadh gu soirbheachail. Dèan lethbhreac den shortcode seo agus cuir a-steach e air na duilleagan agad.

en: Your shortcode settings has been updated successfully.
gd: Chaidh na roghainnean shortcode agad ùrachadh gu soirbheachail.

en: Shortcode Title
gd: Tiotal Shortcode

en: Enter shortcode title
gd: Cuir a-steach tiotal shortcode

en: It is required to identify the shortcode you are going to use.
gd: Feumaidh e an shortcode a tha thu a ’dol a chleachdadh a chomharrachadh.

en: This field can not be empty.
gd: Chan urrainn don raon seo a bhith falamh.

en: Title with this name already exists. Please choose another title.
gd: Tha tiotal leis an ainm seo ann mu thràth. Tagh tiotal eile.

en: Allowed Roles
gd: Dreuchdan ceadaichte

en: All
gd: Uile

en: It will allow all roles to access file manager on front end. All will apply for all available user roles.
gd: Leigidh e le gach dreuchd faighinn gu manaidsear faidhle air a ’cheann aghaidh. Bidh iad uile a ’buntainn ris a h-uile dreuchd neach-cleachdaidh a tha ri fhaighinn.

en: Please choose at least one user role.
gd: Tagh co-dhiù aon dreuchd neach-cleachdaidh.

en: Access Folder
gd: Folder ruigsinneachd

en: Path of the folder to display e.g wp-content/uploads
gd: Slighe a ’phasgan gus a thaisbeanadh e.g wp-content / uploads

en: Root directory
gd: Root eòlaire

en: eg. You can put "test" as a name of folder which is located on root directory, or you can give path for sub folders as like "wp-content/plugins". If leave blank or empty it will access all folders on root directory. If you put * then it will auto creates user folders with their username.
gd: me. Faodaidh tu "deuchainn" a chuir mar ainm pasgan a tha suidhichte air eòlaire freumh, no faodaidh tu slighe a thoirt airson fo-phasganan mar "wp-content / plugins". Ma dh ’fhàgas e bàn no falamh gheibh e cothrom air a h-uile pasgan air eòlaire freumh. Ma chuireas tu * an uairsin cruthaichidh e gu fèin-obrachail pasganan cleachdaiche leis an ainm-cleachdaidh aca.

en: Allowed Operations
gd: Obraichean ceadaichte

en: For all operations and to allow some operation you can choose operations name from the list.
gd: Airson a h-uile gnìomhachd agus gus beagan obrachaidh a cheadachadh faodaidh tu ainm gnìomhachd a thaghadh bhon liosta.

en: Ban User IDs
gd: Cuir casg air ID cleachdaiche

en: User ID
gd: ID cleachdaiche

en: To ban specific user from accessing file manager on frontend then you can choose the users from the list.
gd: Gus casg a chuir air cleachdaiche sònraichte bho bhith a ’faighinn cothrom air manaidsear faidhle air frontend faodaidh tu na cleachdaichean a thaghadh bhon liosta.

en: Hide Files
gd: Cuir am falach faidhlichean

en: Hide files from access folder e.g. wp-content/plugins,wp-config.php etc
gd: Cuir am falach faidhlichean bhon phasgan ruigsinneachd e.e. wp-content / plugins, wp-config.php msaa

en: It will hide the files and folder mentioned here. <br><strong>Note:</strong> This option is case sensitive and should be comma(,) separated without having white space between them.
gd: Bidh e a ’falach na faidhlichean agus am pasgan a tha air an ainmeachadh an seo. <br> <strong> Nòta: </strong> Tha an roghainn seo mothachail air cùis agus bu chòir cromag (,) a bhith air a sgaradh gun àite geal a bhith eatorra.

en: Lock Extensions
gd: Leudachain Lock

en: Restrict extensions e.g. .php,.css OR php,css
gd: Cuir bacadh air leudachadh e.e. .php, .css OR php, css

en: It will lock files mentioned in commas without white space between them. You can lock more as like ".php,.css,.js" etc.<br><span class="highlighted"><strong>Note:</strong> The extensions in the option are case sensitive and should be comma(,) separated without having white space between them. e.g. php,PHP</span>
gd: It will lock files mentioned in commas without white space between them. You can lock more as like ".php,.css,.js" etc.<br><span class="highlighted"><strong>Nòta: </strong>Tha na leudachain san roghainn mothachail do chùis agus bu chòir dhaibh a bhith air an sgaradh le cromag (,) gun àite geal a bhith eatorra. m.e. php, PHP </span>

en: Select Filemanager Language
gd: Tagh Filemanager Language

en: You can select any language for filemanager.
gd: Faodaidh tu cànan sam bith a thaghadh airson filemanager.

en: Select Filemanager Theme
gd: Tagh Cuspair Filemanager

en: You can select any theme for filemanager.
gd: Faodaidh tu cuspair sam bith a thaghadh airson manaidsear faidhle.

en: You can select any view for filemanager.
gd: Faodaidh tu sealladh sam bith a thaghadh airson filemanager.

en: Date Format
gd: Cruth ceann-latha

en: You can select any date format for filemanager modified date.
gd: Faodaidh tu cruth ceann-latha sam bith a thaghadh airson ceann-latha atharraichte filemanager.

en: Update Shortcode
gd: Ùraich Shortcode

en: Generate Shortcode
gd: Cruthaich Shortcode

en: Hide files from access folder e.g. test1,folder/test2 etc
gd: Cuir am falach faidhlichean bhon phasgan ruigsinneachd e.e. test1, pasgan / test2 msaa

en: It will hide the files and folder mentioned here. Note: This option is case sensitive and should be comma(,) separated without having white space between them.
gd: Bidh e a ’falach na faidhlichean agus am pasgan a tha air an ainmeachadh an seo. Nota: Tha an roghainn seo mothachail air cùis agus bu chòir dha cromag (,) a sgaradh gun àite geal a bhith eatorra.

en: Generate New Shortcode from existing one
gd: Cruthaich Shortcode ùr bhon fhear a th ’ann

en: Paste the shortcode which you are using in your page/post
gd: Cuir a-steach an shortcode a tha thu a ’cleachdadh air do dhuilleag / post

en: This will convert the existing shortcode to the new shortcode format.
gd: Tionndaidhidh seo an shortcode a tha ann gu cruth shortcode ùr.

en: Existing Shortcode(s)
gd: Shortcode (ean) gnàthaichte

en: Click to go back to the shortcode generator
gd: Cliog gus a dhol air ais chun ghineadair shortcode

en: Shortcode has been deleted successfully.
gd: Chaidh an shortcode a dhubhadh às gu soirbheachail.

en: Shortcode(s) has been deleted successfully.
gd: Chaidh an shortcode (ean) a dhubhadh às gu soirbheachail.

en: Title
gd: Tiotal

en: Copy to clipboard
gd: Dèan lethbhreac chun a ’bhòrd bhidio

en: Are you sure you want to delete this shortcode?
gd: A bheil thu cinnteach gu bheil thu airson an shortcode seo a dhubhadh às?

en: Customize Shortcode
gd: Dèan gnàthachadh air Shortcode

en: Copy above filter code and paste it in your theme's functions.php file or in your plugin file to customize shortcode values as per your requirement.
gd: Dèan lethbhreac os cionn còd sìoltachain agus cuir a-steach e ann am faidhle functions.php an cuspair agad no anns an fhaidhle plugan agad gus luachan shortcode a ghnàthachadh a rèir do riatanas.

en: Showing
gd: A ’sealltainn

en: to
gd: gu

en: of
gd: à

en: entries
gd: inntrigidhean

en: No shortcode found
gd: Cha do lorgar shortcode

en: Delete All Selected
gd: Thoir às na h-uile air an taghadh

en: Copied
gd: Leth-bhreac

en: Copied to clipboard
gd: Lethbhreac gu clipboard

en: Are you sure you want to delete selected shortcode(s)?
gd: A bheil thu cinnteach gu bheil thu airson cuir às do shortcode (ean) taghte?

en: Please select atleast one shortcode from the list.
gd: Tagh atleast aon shortcode bhon liosta.

en: File Manager PRO - Please enter your order details below. If Not
gd: File Manager PRO - Feuch an cuir thu a-steach mion-fhiosrachadh an òrduigh agad gu h-ìosal. Mura h-eil

en: To unlock updates, please enter your order id and license key below. If you don't have a licence key
gd: Gus ùrachaidhean fhuasgladh, feuch an cuir thu a-steach d’ òrdugh id agus iuchair cead gu h-ìosal. Mura h-eil iuchair ceadachais agad

en: click to buy Licence Key
gd: cliog gus iuchair ceadachais a cheannach

en: please see details & pricing
gd: feuch an toir thu sùil air mion-fhiosrachadh & prìsean

en: Please check your email for Order ID.
gd: Feuch an toir thu sùil air a’ phost-d agad airson ID Òrdugh.

en: LICENCE KEY *
gd: PRÌOMH PRÌOMH

en: Please check your email for Licence Key.
gd: Feuch an toir thu sùil air a’ phost-d agad airson iuchair a’ cheadachais.

en: Click here to verify
gd: Cliog an seo gus dearbhadh

en: Note: If you have already purchased this plugin then please check your email. You must have got an Email with orders details in your email, if you didn't get any Email. Please contact us at <a href="https://filemanagerpro.io/contact/">https://filemanagerpro.io/contact/</a>
gd: Nota: Ma tha thu air am plugan seo a cheannach mu thràth thoir sùil air a’ phost-d agad. Feumaidh gun d’ fhuair thu post-d le mion-fhiosrachadh òrduigh sa phost-d agad, mura d’ fhuair thu post-d sam bith. Feuch an cuir thu fios thugainn aig <a href="https://filemanagerpro.io/contact/">https://filemanagerpro.io/contact/</a>

en: Are you sure want to delete?
gd: A bheil thu cinnteach gu bheil thu airson cuir às?

en: To enable logs, go to <a href="admin.php?page=wp_file_manager_settings">General Settings Tab</a> -> Check "Send Notifications to admin on file upload " , "Send Notifications to admin on file download" and "Send Notifications to admin on file edit" options.
gd: Gus logaichean a chomasachadh, rachaibh gu <a href="admin.php?page=wp_file_manager_settings">Roghainnean coitcheann Tab </a> -> Thoir sùil air roghainnean "Cuir Fiosan gu rianachd air luchdachadh suas faidhle", "Cuir Fiosan gu rianachd air luchdachadh sìos faidhle" agus "Cuir Fiosan gu rianachd air deasachadh faidhle".

en: Edited Files
gd: Faidhlichean deasaichte

en: Downloaded Files
gd: Faidhlichean air an luchdachadh sìos

en: Uploaded Files
gd: Faidhlichean air an luchdachadh suas

en: Bulk Actions
gd: Gnìomhan Bulk

en: Apply
gd: Cuir a-steach

en: Sr No.
gd: Sr Àir.

en: User Name
gd: Ainm Cleachdaiche

en: Files
gd: Faidhlichean

en: Date
gd: Ceann-latha

en: No log(s) found!
gd: Cha do lorgar log (an)!

en: Showing
gd: A ’sealltainn

en: Uploaded File
gd: Faidhle air a luchdachadh suas

en: Please select log(s) to delete!
gd: Feuch an tagh thu log(an) airson an sguabadh às!

en: Are you sure want to remove selected log(s)?
gd: A bheil thu cinnteach gu bheil thu airson log (an) taghte a thoirt air falbh?

en: Please select delete action!
gd: Tagh gnìomh cuir às!

en:  WP File Manager PRO -
gd: Manaidsear faidhle WP PRO -

en: View details
gd: Faic mion-fhiosrachadh

en: More information about %s
gd: Barrachd fiosrachaidh mu dheidhinn %s

en: Check for updates
gd: Thoir sùil airson ùrachaidhean

en: Unknown update checker status "%s"
gd: Inbhe dearbhaidh ùrachadh neo-aithnichte "%s"

en: There is no changelog available.
gd: Chan eil changelog ri fhaighinn.
