WP File Manager - en to fi translation catalogue (441 entries)

en: Missing Table Name in the form!
fi: Taulukon nimi puuttuu lomakkeesta!

en: Missing value in the form!
fi: Lomakkeesta puuttuu arvo!

en: DB Manager
fi: DB johtaja

en: Are you sure want to empty Table? Table may not be recovered. So please delete carefully.
fi: Haluatko varmasti tyhjentää taulukon? Taulukkoa ei ehkä palauteta. Poista siis huolellisesti.

en: Are you sure want to delete Table? Deleted Table may not be recovered. So please delete carefully.
fi: Haluatko varmasti poistaa taulukon? Poistettua taulukkoa ei ehkä voi palauttaa. Poista siis huolellisesti.

en: Tables
fi: Taulukot

en: Create New Table
fi: Luo uusi taulukko

en: Browse
fi: Selaa

en: Insert
fi: Lisää

en: Delete Table
fi: Poista taulukko

en: Drop
fi: Pudota

en: Empty Table
fi: Tyhjä pöytä

en: Empty
fi: Tyhjä

en: ADD
fi: LISÄTÄ

en: Add New
fi: Lisää uusi

en: Are you sure want to update? It will redirect you to updation form.
fi: Haluatko varmasti päivittää? Se ohjaa sinut päivityslomakkeelle.

en: Are you sure want to delete? Deleted data may not be recovered. So please delete carefully.
fi: Haluatko varmasti poistaa? Poistettuja tietoja ei välttämättä palauteta. Poista siis huolellisesti.

en: Edit
fi: Muokata

en: Delete
fi: Poistaa

en: No Records Found!
fi: Merkintöjä ei löydy!

en: First
fi: Ensimmäinen

en: Prev
fi: Edellinen

en: Next
fi: Seuraava

en: Last
fi: Kestää

en: You don't have permission to access this area.
fi: Sinulla ei ole lupaa käyttää tätä aluetta.

en: Column
fi: Sarake

en: Value
fi: Arvo

en: Reset
fi: Nollaa

en: Add
fi: Lisätä

en: New Record Created
fi: Uusi tietue luotu

en: Unable to create new record
fi: Uuden tietueen luominen ei onnistu

en: Oops! Some thing went wrong! Please try again.
fi: Oho! Jotain meni pieleen! Yritä uudelleen.

en: &larr; Back
fi: &larr; Takaisin

en: Update
fi: Päivittää

en: Record.
fi: Ennätys.

en: Updated Successfully.
fi: Päivitetty onnistuneesti.

en: Unable to Update record
fi: Tietuetta ei voi päivittää

en: Security token mismatch
fi: Suojaustunnus ei täsmää

en: Record
fi: Ennätys

en: Deleted successfully
fi: Poisto onnistui

en: Error occured while deleting a record.
fi: Virhe tallennetta poistettaessa.

en: Table Created Successfully !
fi: Taulukko luotu onnistuneesti!

en: Table Not Created !
fi: Taulukkoa ei luotu!

en: Table
fi: Pöytä

en: Deleted Successfully!
fi: Poistettu onnistuneesti!

en: Not Deleted!
fi: Ei poistettu!

en: Table records of
fi: Taulukkotiedot

en: Table name:&nbsp;
fi: Taulukon nimi:&nbsp;

en: Name
fi: Nimi

en: Type
fi: Tyyppi

en: Length/Values
fi: Pituus / arvot

en: Default
fi: Oletus

en: Collation
fi: Lajittelu

en: Attributes
fi: Määritteet

en: Null
fi: Tyhjä

en: Index
fi: Indeksi

en: Comments
fi: Kommentit

en: Remove
fi: Poista

en: None
fi: Ei mitään

en: Add Row
fi: Lisää rivi

en: Save
fi: Tallentaa

en: Export Database
fi: Vie tietokanta

en: Host:
fi: Isäntä:

en: Database:
fi: Tietokanta:

en: Table:
fi: Pöytä:

en: Success
fi: Menestys

en: Error
fi: Virhe

en: You don't have permission to access this page.
fi: Sinulla ei ole lupaa käyttää tätä sivua.

en: This shortcode has been expired. Please contact with the site admin.
fi: Tämä lyhytkoodi on vanhentunut. Ota yhteyttä sivuston järjestelmänvalvojaan.

en: Themes backup restored successfully.
fi: Teemojen varmuuskopiointi onnistui.

en: Unable to restore themes.
fi: Teemoja ei voi palauttaa.

en: Uploads backup restored successfully.
fi: Latausten varmuuskopiointi onnistui.

en: Unable to restore uploads.
fi: Lähetyksiä ei voi palauttaa.

en: Others backup restored successfully.
fi: Toisten varmuuskopiointi onnistui.

en: Unable to restore others.
fi: Muita ei voi palauttaa.

en: Plugins backup restored successfully.
fi: Laajennusten varmuuskopiointi onnistui.

en: Unable to restore plugins.
fi: Laajennuksia ei voi palauttaa.

en: Database backup restored successfully.
fi: Tietokannan varmuuskopiointi onnistui.

en: All Done
fi: Valmista

en: Unable to restore DB backup.
fi: Tietokannan varmuuskopiota ei voi palauttaa.

en: Backup(s) removed successfully!
fi: Varmuuskopio (t) on poistettu!

en: Unable to remove backup(s)!
fi: Varmuuskopiota ei voi poistaa!

en: Database backup done on date
fi: Tietokannan varmuuskopiointi tehty päivämääränä

en: Plugins backup done on date
fi: Lisäosien varmuuskopiointi tehty päivämääränä

en: Themes backup done on date
fi: Teeman varmuuskopiointi tehty päivämääränä

en: Uploads backup done on date
fi: Lataukset varmuuskopiot tehty päivämääränä

en: Others backup done on date
fi: Muut varmuuskopiot tehty päivämääränä

en: Logs
fi: Lokit

en: No logs found!
fi: Lokeja ei löytynyt!

en: Backup removed successfully!
fi: Varmuuskopio poistettu!

en: Unable to removed backup!
fi: Varmuuskopiota ei voitu poistaa!

en: Nothing selected for backup
fi: Varmuuskopiointiin ei ole valittu mitään

en: Security Issue.
fi: Turvallisuuskysymys.

en: Database backup done.
fi: Tietokannan varmuuskopiointi tehty.

en: Unable to create database backup.
fi: Tietokannan varmuuskopion luominen ei onnistu.

en: Plugins backup done.
fi: Lisäosien varmuuskopiointi tehty.

en: Plugins backup failed.
fi: Laajennusten varmuuskopiointi epäonnistui.

en: Themes backup done.
fi: Teemojen varmuuskopiointi tehty.

en: Themes backup failed.
fi: Teemojen varmuuskopiointi epäonnistui.

en: Uploads backup done.
fi: Lataukset varmuuskopioitu.

en: Uploads backup failed.
fi: Latausten varmuuskopiointi epäonnistui.

en: Others backup done.
fi: Muut varmuuskopiot tehty.

en: Others backup failed.
fi: Muiden varmuuskopiointi epäonnistui.

en: All done
fi: Valmista

en: Log(s) removed successfully!
fi: Loki (t) poistettu!

en: Unable to removed log(s)!
fi: Lokia ei voi poistaa!

en: Invalid security key!
fi: Virheellinen suojausavain!

en: Couldn't write to file.
fi: Ei voitu kirjoittaa tiedostoon.

en: Required libraries installed successfully.
fi: Vaadittujen kirjastojen asennus onnistui.

en: Unable to install Required libraries.
fi: Pakollisten kirjastojen asennus epäonnistui.

en: WP File Manager
fi: WP-tiedostojen hallinta

en: Settings
fi: asetukset

en: Preferences
fi: Asetukset

en: Email Notifications
fi: sähköposti-ilmoitukset

en: Shortcode Generator
fi: Lyhytkoodigeneraattori

en: Google Drive
fi: Google asema

en: Mobile
fi: Matkapuhelin

en: Addons
fi: Lisäosat

en: Backup/Restore
fi: Varmuuskopio

en: Existing Shortcode
fi: Olemassa oleva lyhytkoodi

en: Type here to search list...
fi: Kirjoita tähän hakeaksesi luetteloa ...

en: Check all
fi: Tarkista kaikki

en: Uncheck all
fi: Poista valinta kaikista

en: Invert select
fi: Käänteinen valinta

en: You don't have permission to access file manager.
fi: Sinulla ei ole lupaa käyttää tiedostojen hallintaa.

en: Invalid shortcode!
fi: Virheellinen lyhytkoodi!

en: Invalid security token!
fi: Virheellinen suojaustunnus!

en: Congratulations. License Verified Successfully.
fi: Onnittelut. Lisenssi varmistettu onnistuneesti.

en: Some thing went wrong.
fi: Jotain meni pieleen.

en: Your File Manager PRO Order Details
fi: File Manager PRO -tilauksen tiedot

en: Order Details
fi: Tilauksen tiedot

en: Order ID:
fi: Tilausnumero:

en: License Key:
fi: Lisenssiavain:

en: &nbsp; Warning: Please don't share these details with anyone.
fi: &nbsp; Varoitus: Älä jaa näitä tietoja kenellekään.

en: Unable to execute php syntax checker due to server permissions.
fi: Ei voida suorittaa php-syntaksin tarkistusta palvelimen käyttöoikeuksien vuoksi.

en: File
fi: Tiedosto

en: not saved.
fi: ei tallennettu.

en: File doesn't exist to download.
fi: Tiedostoa ei ole ladattavissa.

en: Invalid Security Code.
fi: Virheellinen turvakoodi.

en: Missing backup id.
fi: Varmuuskopiotunnus puuttuu.

en: Missing parameter type.
fi: Parametrityyppi puuttuu.

en: Missing required parameters.
fi: Vaaditut parametrit puuttuvat.

en: Error: Unable to restore backup because database backup is heavy in size. Please try to increase Maximum allowed size  from Preferences settings.
fi: Virhe: Varmuuskopiota ei voida palauttaa, koska tietokannan varmuuskopio on kooltaan suuri. Yritä suurentaa Suurin sallittu koko Asetukset-asetuksista.

en: Select backup(s) to delete!
fi: Valitse poistettavat varmuuskopiot!

en: Are you sure want to remove selected backup(s)?
fi: Haluatko varmasti poistaa valitut varmuuskopiot?

en: Backup is running, please wait
fi: Varmuuskopiointi on käynnissä, odota

en: Restore is running, please wait
fi: Palautus on käynnissä, odota

en: Nothing selected for backup.
fi: Varmuuskopiointiin ei ole valittu mitään.

en: WP File Manager - Backup/Restore
fi: WP File Manager - Varmuuskopiointi / palautus

en: Backup Options:
fi: Varmuuskopiointivaihtoehdot:

en: Database Backup
fi: Tietokannan varmuuskopiointi

en: Files Backup
fi: Tiedostojen varmuuskopiointi

en: Plugins
fi: Laajennukset

en: Themes
fi: Teemat

en: Uploads
fi: Lataukset

en: Others (Any other directories found inside wp-content)
fi: Muut (muut hakemistot, jotka löytyvät wp-sisällöstä)

en: Backup Now
fi: Varmuuskopioi nyt

en: Time now
fi: Aika Nyt

en: SUCCESS
fi: MENESTYS

en: Backup successfully deleted.
fi: Varmuuskopiointi onnistui.

en: DELETE FILES
fi: POISTA TIEDOSTOT

en: Are you sure you want to delete this backup?
fi: Haluatko varmasti poistaa tämän varmuuskopion?

en: Cancel
fi: Peruuttaa

en: Confirm
fi: Vahvistaa

en: RESTORE FILES
fi: PALAUTA TIEDOSTOT

en: Are you sure you want to restore this backup?
fi: Haluatko varmasti palauttaa tämän varmuuskopion?

en: Last Log Message
fi: Viimeinen lokiviesti

en: The backup apparently succeeded and is now complete.
fi: Varmuuskopiointi onnistui ilmeisesti ja on nyt valmis.

en: No log message
fi: Ei lokiviestiä

en: Existing Backup(s)
fi: Olemassa olevat varmuuskopiot

en: Backup Date
fi: Varmuuskopiointipäivä

en: Backup data (click to download)
fi: Varmuuskopiotiedot (lataa napsauttamalla)

en: Action
fi: Toiminta

en: (Today)
fi: (Tänään)

en: Download All
fi: Lataa kaikki

en: Restore
fi: Palauttaa

en: View Log
fi: Näytä loki

en: Currently no backup(s) found.
fi: Tällä hetkellä varmuuskopioita ei löydy.

en: Actions upon selected backup(s)
fi: Toimet valitun varmuuskopion jälkeen

en: Select All
fi: Valitse kaikki

en: Deselect
fi: Poista valinta

en: Note:
fi: merkintä:

en: Backup files will be under
fi: Varmuuskopiotiedostot ovat alla

en: Saving please wait...
fi: Tallennetaan, odota ...

en: Settings saved.
fi: Asetukset Tallennettu.

en: Dismiss this notice.
fi: Hylkää tämä ilmoitus.

en: Settings not saved.
fi: Asetuksia ei tallennettu.

en: Enable?
fi: Ota käyttöön?

en: Email Addresses
fi: Sähköpostiosoitteet

en: Add More <strong>+</strong>
fi: Lisää Lisää <strong> + </strong>

en: This address is used for notification purposes, like theme/plugin notification.
fi: Tätä osoitetta käytetään ilmoitustarkoituksiin, kuten teema / laajennus-ilmoitus.

en: Files Upload Notifications
fi: Tiedostojen latausilmoitukset

en: Subject
fi: Aihe

en: Files Uploaded
fi: Tiedostot ladattu

en: Body
fi: Runko

en: Example:
fi: Esimerkki:

en: Files Download Notifications
fi: Tiedostot Lataa ilmoitukset

en: Files Downloaded
fi: Tiedostot ladattu

en: Files Edit Notifications
fi: Tiedostot Muokkaa ilmoituksia

en: Files Modified or Edited
fi: Muokatut tai muokatut tiedostot

en: Save Changes
fi: Tallenna muutokset

en: All added email fields needs to filled and should have valid email address.
fi: Kaikkien lisättyjen sähköpostikenttien on täytyttävä ja niillä on oltava kelvollinen sähköpostiosoite.

en: Add-ons
fi: Lisäosat

en: Installed
fi: Asennettu

en: Activate
fi: Aktivoida

en: Buy Now
fi: Osta nyt

en: Box
fi: Laatikko

en: Digital Ocean
fi: Digitaalinen valtameri

en: Insert File Manager Shortcode
fi: Lisää tiedostonhallinnan lyhytkoodi

en: Select Shortcode
fi: Valitse Lyhytkoodi

en: Choose Shortcode
fi: Valitse Lyhytkoodi

en: File Manager Pro Update
fi: File Manager Pro -päivitys

en: FileManager
fi: Tiedostonhallinta

en: is now compatible with Digital Ocean Add-on.
fi: on nyt yhteensopiva Digital Ocean -lisäosan kanssa.

en: Users can now display Digital Ocean files and folders in FileManager in just 1-Click!
fi: Käyttäjät voivat nyt näyttää Digital Ocean -tiedostoja ja kansioita FileManagerissa yhdellä napsautuksella!

en: Click here to purchase now
fi: Napsauta tästä ostaaksesi nyt

en: You have not made any changes to be saved.
fi: Et ole tehnyt mitään tallennettavia muutoksia.

en: Preferences - File Manager
fi: Asetukset - Tiedostonhallinta

en: Public Root Path
fi: Julkinen juuripolku

en: File Manager Root Path, you can change according to your choice.
fi: Tiedostonhallinnan juuripolku, voit muuttaa valintasi mukaan.

en: Please change this carefully, Wrong path can lead file manager plugin to go down.
fi: Muuta tätä varovasti, Väärä polku voi johtaa tiedostojenhallintaohjelman laajennukseen.

en: Enable Syntax Checker?
fi: Otetaanko syntaksitarkistus käyttöön?

en: When the Syntax Checker is enabled, the code updates being made to PHP files will be checked for syntax errors. If a syntax error is found, the updates will not be saved and a message box will appear which will define the error found. This checker will help prevent website downtime issues due to syntax errors.
fi: Kun syntaksitarkistin on käytössä, PHP-tiedostoihin tehtävät koodipäivitykset tarkistetaan syntaksivirheiden varalta. Jos syntaksivirhe löytyy, päivityksiä ei tallenneta ja näkyviin tulee sanoma-ruutu, joka määrittää löydetyn virheen. Tämä tarkistaja estää syntaksivirheistä johtuvia verkkosivustojen seisokkeja.

en: Enable Trash?
fi: Otetaanko roskakori käyttöön?

en: After enabling trash, your files will go to trash folder.
fi: Kun roskakori on otettu käyttöön, tiedostosi siirtyvät roskakorikansioon.

en: Enable Files Upload to Media Library?
fi: Otetaanko tiedostojen lataus mediakirjastoon käyttöön?

en: After enabling this, uploaded images, pdfs and zip files will go to media library too.
fi: Kun tämä on otettu käyttöön, myös ladatut kuvat, pdf-tiedostot ja zip-tiedostot menevät mediakirjastoon.

en: Maximum allowed size at the time of database backup restore.
fi: Suurin sallittu koko tietokannan varmuuskopion palautuksen aikana.

en: Please increase field value if you are getting error message at the time of backup restore.
fi: Suurenna kentän arvoa, jos saat virheilmoituksen varmuuskopion palautuksen yhteydessä.

en: Settings - File Manager
fi: Asetukset - Tiedostonhallinta

en: Settings will apply on
fi: Asetuksia sovelletaan

en: shortcode.
fi: lyhyt koodi.

en: Make Directory
fi: Tee hakemisto

en: Make File
fi: Tee tiedosto

en: Rename
fi: Nimeä uudelleen

en: Duplicate
fi: Monista

en: Paste
fi: Liitä

en: Archive
fi: Arkistoi

en: Extract
fi: Ottaa talteen

en: Copy
fi: Kopio

en: Cut
fi: Leikata

en: Download
fi: ladata

en: Upload
fi: Lataa

en: Search
fi: Hae

en: Info
fi: Tiedot

en: Resize
fi: Muuta kokoa

en: <strong>Saving Please wait...</strong>
fi: <strong> Tallennetaan odota ... </strong>

en: General
fi: yleinen

en: Code Editor
fi: Koodieditori

en: User Restrictions
fi: Käyttäjärajoitukset

en: User Role Restrictions
fi: Käyttäjän roolirajoitukset

en: Frontend Access
fi: Käyttöliittymän käyttö

en: Select User Roles to access WP File Manager
fi: Valitse Käyttäjäroolit päästäksesi WP-tiedostojen hallintaan

en: Allow user roles to access WP File Manager.
fi: Salli käyttäjien roolit käyttää WP File Manageria

en: Select User Roles to access DB Manager
fi: Valitse Käyttäjäroolit päästäksesi DB Manageriin

en: Allow user roles to access DB Manager.
fi: Salli käyttäjäroolien käyttää DB Manageria.

en: Separate or Private Folder Access
fi: Erillinen tai yksityinen kansio

en: File Manager will access this folder path. Else, will access root directory. <strong>e.g wp-content/plugins</strong>. <br><strong>Note:</strong> Will be valid for all user roles.
fi: Tiedostonhallinta käyttää tätä kansiopolkua. Muuten pääsee juurihakemistoon. <strong> esim. wp-content/plugins </strong>. <br> <strong> Huomaa: </strong> Tämä koskee kaikkia käyttäjärooleja.

en: Maximum Upload Size
fi: Suurin lähetyskoko

en: Allow users to upload file of maximum.
fi: Salli käyttäjien ladata enintään tiedoston.

en: Notification Email
fi: Ilmoitussähköposti

en: Sends Notifications to this email. <strong>Note:</strong> This will take admin email by default if kept empty.
fi: Lähettää ilmoituksia tähän sähköpostiin. <strong> Huomaa: </strong> Tämä vie oletusarvoisesti järjestelmänvalvojan sähköpostin, jos se pidetään tyhjänä.

en: Send Notifications to admin and save logs on file upload ?
fi: Lähetetäänkö ilmoitukset järjestelmänvalvojalle ja tallennetaanko lokit tiedostojen lataamiseen?

en: Check to allow file upload notifications. Mail will be sent to admin. Click
fi: Valitse tämä, jos haluat sallia tiedostojen latausilmoitukset. Sähköposti lähetetään järjestelmänvalvojalle. Klikkaus

en: here
fi: tässä

en: to set notification email.
fi: asettaaksesi ilmoitussähköpostin.

en: <strong>Note:</strong> This feature is using wp_mail(), Make sure
fi: <strong>Huomaa:</strong> Tämä ominaisuus käyttää wp_mail()-komentoa, varmista

en: Read More
fi: Lue lisää

en: is working.
fi: työskentelee.

en: Send Notifications to admin and save logs on file download ?
fi: Lähetetäänkö ilmoitukset järjestelmänvalvojalle ja tallennetaanko lokit tiedostojen lataamiseen?

en: Check to allow file download notifications. Mail will be sent to admin. Click
fi: Valitse tämä, jos haluat sallia tiedostojen latausilmoitukset. Sähköposti lähetetään järjestelmänvalvojalle. Klikkaus

en: Send Notifications to admin and save logs on file edit ?
fi: Lähetetäänkö ilmoitukset järjestelmänvalvojalle ja tallennetaanko lokit tiedostomuokkauksessa?

en: Check to allow file edit notifications. Mail will be sent to admin.  Click
fi: Valitse tämä, jos haluat sallia tiedostojen muokkausilmoitukset. Sähköposti lähetetään järjestelmänvalvojalle. Klikkaus

en:  is working.
fi: työskentelee.

en: Select File Manager Language
fi: Valitse Tiedostonhallinnan kieli

en: Default:
fi: Oletus:

en: English
fi: Englanti

en: You can select any language for File Manager.
fi: Voit valita minkä tahansa kielen Tiedostonhallinnalle.

en: Select File Manager Theme
fi: Valitse Tiedostonhallinta-teema

en: You can select any theme for File Manager.
fi: Voit valita minkä tahansa teeman Tiedostonhallinnalle.

en: Files View
fi: Tiedostot-näkymä

en: List
fi: Lista

en: Icon
fi: Kuvake

en: You can select any view for File Manager.
fi: Voit valita minkä tahansa näkymän Tiedostonhallinnalle.

en: Enable "Insert File Manager Shortcode" Button with Content Editor ?
fi: Otetaanko "Lisää tiedostonhallinnan lyhytkoodi" -painike käyttöön Sisältöeditorilla?

en: Enable "Insert File Manager Shortcode" button in edit page screen with classic editor.
fi: Ota käyttöön "Lisää tiedostonhallinnan lyhytkoodi" -painike muokkaussivunäytössä perinteisellä editorilla.

en: Disable Local File System ?
fi: Poistetaanko paikallinen tiedostojärjestelmä käytöstä?

en: Check to disable Local File System in File Manager.
fi: Valitse tämä, jos haluat poistaa paikallisen tiedostojärjestelmän käytöstä Tiedostonhallinnassa.

en: Disable Database Manager ?
fi: Poistetaanko Database Manager käytöstä?

en: Check to disable Database Manager.
fi: Poista tämä valinta Poista Database Manager käytöstä.

en: Disable Welcome Message?
fi: Poistetaanko tervetuloviesti käytöstä?

en: Check to disable welcome message on frontend shortcodes.
fi: Valitse tämä, jos haluat poistaa tervetuloviestin käytöstä käyttöliittymän lyhytkoodeista.

en: Welcome Message
fi: Tervetuloviesti

en: Welcome:
fi: Tervetuloa:

en: Welcome message will appear on frontend shortcode.
fi: Tervetuloa-viesti näkyy käyttöliittymän lyhytkoodissa.

en: will show loggedIn user name on frontend.
fi: näyttää sisäänkirjautuneen käyttäjänimen käyttöliittymässä.

en: Code editor allow fullscreen?
fi: Koodinmuokkaus mahdollistavat koko näytön?

en: Check to allow fullscreen code editor
fi: Tarkasta, jos haluat sallia koko näytön koodinmuokkauksen

en: Select theme for Code Editor.
fi: Valitse teema koodieditorille.

en: Select theme for Code Editor. For more information please visit <a href="http://codemirror.net/demo/theme.html" target="_blank">this link</a>.
fi: Valitse teema Code Editorille. Lisätietoja on <a href="http://codemirror.net/demo/theme.html" target="_blank"> tällä linkillä </a>.

en: Disable or Ban WP File Manager Operations to User Roles
fi: Poista tai estä WP-tiedostonhallintatoiminnot käyttäjän rooleihin

en: Select user role and disable operation.
fi: Valitse käyttäjän rooli ja estä toiminto käytöstä.

en: Click to Add Rules
fi: Napsauta Lisää sääntöjä

en: Add rule for User Roles
fi: Lisää sääntö Käyttäjärooleihin

en: If User role is
fi: Jos käyttäjän rooli on

en: Select User Role
fi: Valitse Käyttäjärooli

en: Then
fi: Sitten

en: Disable Operations
fi: Poista toiminnot käytöstä

en: Separate or private folder access <strong>e.g wp-content/themes</strong> etc.
fi: Erillisen tai yksityisen kansion käyttöoikeus <strong> esim. Wp-sisältö / teemat </strong> jne.

en: It will overide "Private Folder Access" settings
fi: Se ohittaa "Yksityisen kansion käyttö" -asetukset

en: Enter Folder or Files Paths That You want to <strong>Hide</strong> e.g wp-content/themes|wp-content/plugins.
fi: Syötä kansio- tai tiedostopolut, jotka haluat <strong> piilottaa </strong> esim. Wp-content / themes | wp-content / plugins.

en: Multiple separated by Vertical Bar (|).
fi: Moninkertainen erotettuna pystypalkilla (|).

en: Enter file extensions which you want to Lock. <strong>e.g .php|.png|.css</strong> etc
fi: Kirjoita tiedostotunnisteet, jotka haluat lukita. <strong> esim. php | .png | .css </strong> jne

en: The extensions in the option are case sensitive and should be separated by vertical bar (|) without having white space between them. e.g. php,PHP
fi: Vaihtoehdon laajennukset erottavat isot ja pienet kirjaimet, ja ne tulisi erottaa pystypalkilla (|) ilman, että niiden välissä on tyhjää tilaa. esimerkiksi. php, PHP

en: Disable Toolbar and Context Menu
fi: Poista työkalurivi ja pikavalikko käytöstä

en: Disable Toolbar
fi: Poista työkalurivi käytöstä

en: Disable Context Menu
fi: Poista kontekstivalikko käytöstä

en: Disable or Ban WP File Manager Operations to Users
fi: Poista tai estä WP-tiedostonhallintatoiminnot käyttäjille

en: Select users and disable operation.
fi: Valitse käyttäjät ja poista käyttö.

en: Add rule for Users
fi: Lisää sääntö käyttäjille

en: If User is
fi: Jos käyttäjä on

en: Select User
fi: Valitse Käyttäjä

en: Select the pages where you want to show the File Manager on Frontend
fi: Valitse sivut, joilla haluat näyttää tiedostojen hallinnan Frontendissä

en: Select Pages
fi: Valitse Sivut

en: <strong>Note:</strong> It will not work if already using any File Manager shortcode in selected page editor.
fi: <strong> Huomaa: </strong> se ei toimi, jos jo käytät tiedostojen hallinnan lyhytkoodia valitussa sivun muokkausohjelmassa.

en: Display File Manager ?
fi: Näytä tiedostojen hallinta?

en: After Content
fi: Sisällön jälkeen

en: Before Content
fi: Ennen sisältöä

en: Default: After Content
fi: Oletus: Sisällön jälkeen

en: Shortcode
fi: Lyhyt koodi

en: Paste the shortcode here
fi: Liitä lyhytkoodi tähän

en: You can generate new shortcode from the <a href='admin.php?page=wp_file_manager_existing_shortcodes'>Shortcode Generator</a> of File Manager.
fi: Voit luoda uuden lyhytkoodin Tiedostonhallinnan <a href='admin.php?page=wp_file_manager_existing_shortcodes'> lyhytkoodigeneraattorista </a>.

en: Shortcode will work on selected pages. Help is given below to edit parameters:
fi: Lyhytkoodi toimii valituilla sivuilla. Parametrien muokkaamiseen annetaan ohje alla:

en: <a href='https://filemanagerpro.io/shortcodes/' target='_blank'>Documentation</a>
fi: <a href='https://filemanagerpro.io/shortcodes/' target='_blank'> Dokumentaatio </a>

en: Invalid Licence Key
fi: Virheellinen lisenssiavain

en: Please select user role from previously added rule before adding new!
fi: Valitse käyttäjärooli aiemmin lisätystä säännöstä ennen uuden lisäämistä!

en: Please select user from the previously added rule before adding new!
fi: Valitse käyttäjä aiemmin lisätystä säännöstä ennen uuden lisäämistä!

en: Please select user in the added user restriction rule before saving.
fi: Valitse käyttäjä lisätystä käyttäjärajoitussäännöstä ennen tallennusta.

en: Please select user role in the added user role restriction rule before saving.
fi: Valitse käyttäjärooli lisätystä käyttäjäroolin rajoitussäännöstä ennen tallentamista.

en: Welcome
fi: Tervetuloa

en: Sorry, you are not allowed to access this page.
fi: Valitettavasti et saa käyttää tätä sivua.

en: Please login to access file manager.
fi: Kirjaudu sisään päästäksesi tiedostojen hallintaan.

en: Shortcodes
fi: Pikakoodit

en: Error in creating shortcode. Invalid shortcode.
fi: Virhe lyhytkoodin luomisessa. Virheellinen lyhytkoodi.

en: Click to get list of all shortcodes
fi: Napsauta saadaksesi luettelon kaikista pikakoodeista

en: All Shortcodes
fi: Kaikki pikakoodit

en: Click to create new shortcode
fi: Napsauta luodaksesi uuden lyhytkoodin

en: Generate New Shortcode
fi: Luo uusi lyhytkoodi

en: Logged in users
fi: Kirjautuneet käyttäjät

en: Non logged in users
fi: Ei kirjautuneita käyttäjiä

en: From existing shortcode
fi: Nykyisestä lyhytkoodista

en: Your shortcode <span style='background-color:#e5e5e5;'>%s</span> has been generated successfully. Copy this shortcode and paste it in your pages.
fi: Pikakoodisi <span style='background-color:#e5e5e5;'>%s</span> on luotu onnistuneesti. Kopioi tämä lyhytkoodi ja liitä se sivuillesi.

en: Your shortcode settings has been updated successfully.
fi: Lyhytkoodiasetuksesi on päivitetty onnistuneesti.

en: Shortcode Title
fi: Lyhytkoodin otsikko

en: Enter shortcode title
fi: Kirjoita lyhytkoodin otsikko

en: It is required to identify the shortcode you are going to use.
fi: Se on tunnistettava käyttämäsi lyhytkoodi.

en: This field can not be empty.
fi: Tämä kenttä ei voi olla tyhjä.

en: Title with this name already exists. Please choose another title.
fi: Nimi tällä nimellä on jo olemassa. Valitse toinen otsikko.

en: Allowed Roles
fi: Sallitut roolit

en: All
fi: Kaikki

en: It will allow all roles to access file manager on front end. All will apply for all available user roles.
fi: Se sallii kaikkien roolien käyttää tiedostojen hallintaa käyttöliittymässä. Kaikki koskevat kaikkia käytettävissä olevia käyttäjärooleja.

en: Please choose at least one user role.
fi: Valitse vähintään yksi käyttäjärooli.

en: Access Folder
fi: Käytä kansiota

en: Path of the folder to display e.g wp-content/uploads
fi: Kansion polku näyttääksesi esimerkiksi wp-content / uploads

en: Root directory
fi: Juurihakemisto

en: eg. You can put "test" as a name of folder which is located on root directory, or you can give path for sub folders as like "wp-content/plugins". If leave blank or empty it will access all folders on root directory. If you put * then it will auto creates user folders with their username.
fi: esimerkiksi. Voit laittaa "test" juurihakemistossa olevan kansion nimeksi tai antaa polun alikansioille kuten "wp-content / plugins". Jos jätät tyhjäksi tai tyhjäksi, se käyttää kaikkia juurihakemiston kansioita. Jos laitat *, se luo automaattisesti käyttäjäkansiot käyttäjänimellään.

en: Allowed Operations
fi: Sallitut toiminnot

en: For all operations and to allow some operation you can choose operations name from the list.
fi: Kaikille operaatioille ja joidenkin toimintojen sallimiseksi voit valita operaation nimen luettelosta.

en: Ban User IDs
fi: Estä käyttäjätunnukset

en: User ID
fi: käyttäjätunnus

en: To ban specific user from accessing file manager on frontend then you can choose the users from the list.
fi: Jos haluat kieltää tietyn käyttäjän pääsyn tiedostohallintaan käyttöliittymässä, voit valita käyttäjät luettelosta.

en: Hide Files
fi: Piilota tiedostot

en: Hide files from access folder e.g. wp-content/plugins,wp-config.php etc
fi: Piilota tiedostot pääsykansiosta, esim. wp-content / plugins, wp-config.php jne

en: It will hide the files and folder mentioned here. <br><strong>Note:</strong> This option is case sensitive and should be comma(,) separated without having white space between them.
fi: Se piilottaa tässä mainitut tiedostot ja kansiot. <br> <strong> Huomaa: </strong> Tämä vaihtoehto on erottava isoista ja pienistä kirjaimista, ja se on erotettava pilkuilla (,) ilman, että niiden välissä on tyhjää tilaa.

en: Lock Extensions
fi: Lukitse laajennukset

en: Restrict extensions e.g. .php,.css OR php,css
fi: Rajoita laajennuksia esim. .php, .css TAI php, css

en: It will lock files mentioned in commas without white space between them. You can lock more as like ".php,.css,.js" etc.<br><span class="highlighted"><strong>Note:</strong> The extensions in the option are case sensitive and should be comma(,) separated without having white space between them. e.g. php,PHP</span>
fi: Se lukitsee pilkuissa mainitut tiedostot ilman tyhjää tilaa niiden välillä. Voit lukita enemmän kuten ".php, .css, .js" jne. <br> <span class = "highlighted"> <strong> Huomaa: </strong> vaihtoehdon laajennukset erottavat isot ja pienet kirjaimet ja niiden pitäisi olla pilkkuja (,) erotettu toisistaan ​​ilman välilyöntiä. esimerkiksi. php, PHP </span>

en: Select Filemanager Language
fi: Valitse Filemanager Language

en: You can select any language for filemanager.
fi: Voit valita minkä tahansa kielen tiedostonpitäjälle.

en: Select Filemanager Theme
fi: Valitse Filemanager Language

en: You can select any theme for filemanager.
fi: Voit valita minkä tahansa teeman tiedostonhallinnalle.

en: You can select any view for filemanager.
fi: Voit valita minkä tahansa näkymän tiedostonhallinnalle.

en: Date Format
fi: Päivämäärämuoto

en: You can select any date format for filemanager modified date.
fi: Voit valita minkä tahansa päivämäärän muodon tiedostonhallinnan muokatulle päivämäärälle.

en: Update Shortcode
fi: Päivitä lyhytkoodi

en: Generate Shortcode
fi: Luo lyhytkoodi

en: Hide files from access folder e.g. test1,folder/test2 etc
fi: Piilota tiedostot pääsykansiosta, esim. testi1, kansio / testi2 jne

en: It will hide the files and folder mentioned here. Note: This option is case sensitive and should be comma(,) separated without having white space between them.
fi: Se piilottaa tässä mainitut tiedostot ja kansiot. Huomaa: Tämä vaihtoehto erottelee isot ja pienet kirjaimet, ja se on erotettava pilkuilla (,) ilman, että niiden välissä on tyhjää tilaa.

en: Generate New Shortcode from existing one
fi: Luo uusi lyhytkoodi olemassa olevasta

en: Paste the shortcode which you are using in your page/post
fi: Liitä käyttämäsi lyhytkoodi sivullesi / viestiisi

en: This will convert the existing shortcode to the new shortcode format.
fi: Tämä muuntaa nykyisen lyhytkoodin uudeksi lyhytkoodimuodoksi.

en: Existing Shortcode(s)
fi: Olemassa olevat lyhytkoodit

en: Click to go back to the shortcode generator
fi: Napsauta palataksesi lyhytkoodigeneraattoriin

en: Shortcode has been deleted successfully.
fi: Lyhytkoodi on poistettu.

en: Shortcode(s) has been deleted successfully.
fi: Lyhytkoodi on poistettu.

en: Title
fi: Otsikko

en: Copy to clipboard
fi: Kopioi leikepöydälle

en: Are you sure you want to delete this shortcode?
fi: Haluatko varmasti poistaa tämän lyhytkoodin?

en: Customize Shortcode
fi: Mukauta lyhytkoodi

en: Copy above filter code and paste it in your theme's functions.php file or in your plugin file to customize shortcode values as per your requirement.
fi: Kopioi suodatuskoodin yläpuolelle ja liitä se teeman toiminnot.php-tiedostoon tai laajennustiedostoon mukauttamaan lyhytkoodiarvot vaatimuksesi mukaan.

en: Showing
fi: Näytetään

en: of
fi: /

en: entries
fi: merkinnät

en: No shortcode found
fi: Lyhytkoodia ei löytynyt

en: Delete All Selected
fi: Poista kaikki valitut

en: Copied
fi: Kopioitu

en: Copied to clipboard
fi: Kopioitu leikepöydälle

en: Are you sure you want to delete selected shortcode(s)?
fi: Haluatko varmasti poistaa valitut lyhytkoodit?

en: Please select atleast one shortcode from the list.
fi: Valitse luettelosta vähintään yksi lyhytkoodi.

en: File Manager PRO - Please enter your order details below. If Not
fi: File Manager PRO - Anna tilauksesi tiedot alle. Jos ei

en: To unlock updates, please enter your order id and license key below. If you don't have a licence key
fi: Avaa päivitysten lukitus antamalla tilaustunnuksesi ja lisenssiavaimesi alle. Jos sinulla ei ole lisenssiavainta

en: click to buy Licence Key
fi: Napsauta ostaaksesi lisenssiavain

en: please see details & pricing
fi: katso tiedot ja hinnat

en: ORDER ID (#) *
fi: TILAUSNUMERO (#) *

en: Please check your email for Order ID.
fi: Tarkista tilaustunnus sähköpostistasi.

en: LICENCE KEY *
fi: LISENSSIAVAIN *

en: Please check your email for Licence Key.
fi: Tarkista sähköpostistasi lisenssiavain.

en: Note: If you have already purchased this plugin then please check your email. You must have got an Email with orders details in your email, if you didn't get any Email. Please contact us at <a href="https://filemanagerpro.io/contact/">https://filemanagerpro.io/contact/</a>
fi: Huomautus: Jos olet jo ostanut tämän laajennuksen, tarkista sähköpostisi. Sinulla on oltava sähköposti, jossa on tilaustiedot, jos et ole saanut sähköpostia. Ota meihin yhteyttä osoitteessa <a href="https://filemanagerpro.io/contact/">https://filemanagerpro.io/contact/</a>

en: Are you sure want to delete?
fi: Haluatko varmasti poistaa?

en: To enable logs, go to <a href="admin.php?page=wp_file_manager_settings">General Settings Tab</a> -> Check "Send Notifications to admin on file upload " , "Send Notifications to admin on file download" and "Send Notifications to admin on file edit" options.
fi: Ota lokit käyttöön siirtymällä kohtaan <a href="admin.php?page=wp_file_manager_settings"> Yleiset asetukset -välilehti </a> -> Valitse Lähetä ilmoitukset järjestelmänvalvojalle lataamalla tiedostot, Lähetä ilmoitukset järjestelmänvalvojalle lataamalla tiedostot ja "Lähetä ilmoitukset järjestelmänvalvojalle tiedoston muokkauksessa" -vaihtoehdot.

en: Edited Files
fi: Muokatut tiedostot

en: Downloaded Files
fi: Ladatut tiedostot

en: Uploaded Files
fi: Ladatut tiedostot

en: Bulk Actions
fi: Joukkotoiminnot

en: Apply
fi: Käytä

en: Sr No.
fi: Herra ei.

en: User Name
fi: Käyttäjänimi

en: Files
fi: Tiedostot

en: Date
fi: Päivämäärä

en: No log(s) found!
fi: Lokia ei löytynyt!

en: Showing
fi: Näytetään

en: Uploaded File
fi: Ladattu tiedosto

en: Please select log(s) to delete!
fi: Valitse poistettavat lokit!

en: Are you sure want to remove selected log(s)?
fi: Haluatko varmasti poistaa valitut lokit?

en: Please select delete action!
fi: Valitse poistotoiminto!

en:  WP File Manager PRO -
fi: WP-tiedostonhallinta PRO -

en: View details
fi: Tarkemmat tiedot

en: More information about %s
fi: Lisätietoja %s: stä

en: Check for updates
fi: Tarkista päivitykset

en: Unknown update checker status "%s"
fi: Tuntematon päivitystarkistimen tila "%s"

en: There is no changelog available.
fi: Muutoslistaa ei ole käytettävissä.
