WP File Manager - en to ca translation catalogue (441 entries)

en: Missing Table Name in the form!
ca: Falta el nom de la taula al formulari!

en: Missing value in the form!
ca: Falta valor al formulari!

en: DB Manager
ca: Gestor de bases de dades

en: Are you sure want to empty Table? Table may not be recovered. So please delete carefully.
ca: Esteu segur que voleu buidar la taula? És possible que la taula no es recuperi. Si us plau, suprimiu-los amb cura.

en: Are you sure want to delete Table? Deleted Table may not be recovered. So please delete carefully.
ca: Esteu segur que voleu suprimir la taula? És possible que la taula suprimida no es pugui recuperar. Si us plau, suprimiu-los amb cura.

en: Tables
ca: Taules

en: Create New Table
ca: Crea una taula nova

en: Browse
ca: Navega

en: Insert
ca: Insereix

en: Delete Table
ca: Suprimeix la taula

en: Drop
ca: Deixar caure

en: Empty Table
ca: Taula buida

en: Empty
ca: Buit

en: ADD
ca: AFEGIR

en: Add New
ca: Afegir nou

en: Are you sure want to update? It will redirect you to updation form.
ca: Esteu segur que voleu actualitzar? Us redirigirà al formulari d’actualització.

en: Are you sure want to delete? Deleted data may not be recovered. So please delete carefully.
ca: Esteu segur que voleu suprimir-lo? És possible que les dades suprimides no es recuperin. Així que si us plau, esborreu amb cura.

en: Edit
ca: Edita

en: Delete
ca: Suprimeix

en: No Records Found!
ca: No s'han trobat registres!

en: First
ca: Primer

en: Prev
ca: Anterior

en: Next
ca: Pròxim

en: Last
ca: Darrer

en: You don't have permission to access this area.
ca: No teniu permís per accedir a aquesta àrea.

en: Column
ca: Columna

en: Value
ca: Valor

en: Reset
ca: Restableix

en: Add
ca: Afegeix

en: New Record Created
ca: S'ha creat el nou disc

en: Unable to create new record
ca: No es pot crear un registre nou

en: Oops! Some thing went wrong! Please try again.
ca: Vaja! Alguna cosa ha anat malament! Siusplau torna-ho a provar.

en: &larr; Back
ca: &larr; esquena

en: Update
ca: Actualització

en: Record.
ca: Registre.

en: Updated Successfully.
ca: Actualitzat correctament.

en: Unable to Update record
ca: No es pot actualitzar el registre

en: Security token mismatch
ca: Desconcordança del testimoni de seguretat

en: Record
ca: Registre

en: Deleted successfully
ca: S'ha suprimit correctament

en: Error occured while deleting a record.
ca: S'ha produït un error en suprimir un registre.

en: Table Created Successfully !
ca: La taula s'ha creat correctament.

en: Table Not Created !
ca: La taula no s'ha creat.

en: Table
ca: Taula

en: Deleted Successfully!
ca: S'ha suprimit correctament!

en: Not Deleted!
ca: No s'ha eliminat!

en: Table records of
ca: Registres de taula de

en: Table name:&nbsp;
ca: Nom de la taula:&nbsp;

en: Name
ca: Nom

en: Type
ca: Tipus

en: Length/Values
ca: Longitud / Valors

en: Default
ca: Per defecte

en: Attributes
ca: Atributs

en: Null
ca: Nul

en: Index
ca: Índex

en: Comments
ca: Comentaris

en: Remove
ca: Elimina

en: None
ca: Cap

en: Add Row
ca: Afegeix fila

en: Save
ca: Desa

en: Export Database
ca: Exporta la base de dades

en: Host:
ca: Amfitrió:

en: Database:
ca: Base de dades:

en: Table:
ca: Taula:

en: Success
ca: Èxit

en: You don't have permission to access this page.
ca: No tens permís per accedir a aquesta pàgina.

en: This shortcode has been expired. Please contact with the site admin.
ca: Aquest codi curt ha caducat. Poseu-vos en contacte amb l'administrador del lloc.

en: Themes backup restored successfully.
ca: La còpia de seguretat de temes s'ha restaurat correctament.

en: Unable to restore themes.
ca: No es poden restaurar els temes.

en: Uploads backup restored successfully.
ca: La còpia de seguretat de les càrregues s'ha restaurat correctament.

en: Unable to restore uploads.
ca: No es poden restaurar les càrregues.

en: Others backup restored successfully.
ca: Altres còpies de seguretat s'han restaurat correctament.

en: Unable to restore others.
ca: No es poden restaurar els altres.

en: Plugins backup restored successfully.
ca: La còpia de seguretat dels connectors s'ha restaurat correctament.

en: Unable to restore plugins.
ca: No es poden restaurar els connectors.

en: Database backup restored successfully.
ca: La còpia de seguretat de la base de dades s'ha restaurat correctament.

en: All Done
ca: Tot fet

en: Unable to restore DB backup.
ca: No es pot restaurar la còpia de seguretat de la base de dades.

en: Backup(s) removed successfully!
ca: S'han eliminat les còpies de seguretat correctament.

en: Unable to remove backup(s)!
ca: No es poden eliminar les còpies de seguretat.

en: Database backup done on date
ca: Còpia de seguretat de la base de dades feta el dia

en: Plugins backup done on date
ca: Còpia de seguretat dels connectors feta el dia

en: Themes backup done on date
ca: Còpia de seguretat de temes feta el dia

en: Uploads backup done on date
ca: Còpia de seguretat de les càrregues feta el dia

en: Others backup done on date
ca: Còpia de seguretat d'altres feta a la data

en: Logs
ca: Registres

en: No logs found!
ca: No s'han trobat registres.

en: Backup removed successfully!
ca: La còpia de seguretat s'ha eliminat correctament.

en: Unable to removed backup!
ca: No s'ha pogut eliminar la còpia de seguretat.

en: Nothing selected for backup
ca: Res seleccionat per a la còpia de seguretat

en: Security Issue.
ca: Problema de seguretat.

en: Database backup done.
ca: Còpia de seguretat de la base de dades realitzada.

en: Unable to create database backup.
ca: No es pot crear una còpia de seguretat de la base de dades.

en: Plugins backup done.
ca: S'ha fet la còpia de seguretat dels connectors.

en: Plugins backup failed.
ca: Ha fallat la còpia de seguretat dels connectors.

en: Themes backup done.
ca: Còpia de seguretat de temes feta.

en: Themes backup failed.
ca: Ha fallat la còpia de seguretat de temes.

en: Uploads backup done.
ca: S'ha fet la còpia de seguretat de les càrregues.

en: Uploads backup failed.
ca: La còpia de seguretat de les càrregues ha fallat.

en: Others backup done.
ca: Altres còpies de seguretat realitzades.

en: Others backup failed.
ca: Ha fallat la còpia de seguretat d'altres.

en: All done
ca: Tot fet

en: Log(s) removed successfully!
ca: Els registres s'han eliminat correctament.

en: Unable to removed log(s)!
ca: No es poden eliminar els registres.

en: Invalid security key!
ca: La clau de seguretat no és vàlida.

en: Couldn't write to file.
ca: No s'ha pogut escriure al fitxer.

en: Required libraries installed successfully.
ca: Les biblioteques necessàries s’han instal·lat correctament.

en: Unable to install Required libraries.
ca: No es poden instal·lar les biblioteques necessàries.

en: WP File Manager
ca: Gestor de fitxers WP

en: Settings
ca: Configuració

en: Preferences
ca: Preferències

en: Email Notifications
ca: Notificacions per correu electrònic

en: Shortcode Generator
ca: Generador de codis curts

en: Mobile
ca: Mòbil

en: Addons
ca: Complements

en: Backup/Restore
ca: Restaurar còpia de seguretat

en: Existing Shortcode
ca: Codi curt existent

en: Type here to search list...
ca: Ovdje upišite za pretraživanje liste ...

en: Check all
ca: Provjeri sve

en: Uncheck all
ca: Poništite sve

en: Invert select
ca: Obrni odabir

en: You don't have permission to access file manager.
ca: No teniu permís per accedir al gestor de fitxers.

en: Invalid shortcode!
ca: codi curt no vàlid!

en: Invalid security token!
ca: token de seguretat no vàlid!

en: Congratulations. License Verified Successfully.
ca: Felicitats. Llicència verificada correctament.

en: Some thing went wrong.
ca: Alguna cosa ha anat malament.

en: Your File Manager PRO Order Details
ca: El seu Administrador d'arxius PRO Detalls de comandes

en: Order Details
ca: Detalls de la comanda

en: Order ID:
ca: Identificador de la comanda:

en: License Key:
ca: Clau de llicència:

en: &nbsp; Warning: Please don't share these details with anyone.
ca: &nbsp;Advertiment: no compartiu aquestes dades amb ningú.

en: Unable to execute php syntax checker due to server permissions.
ca: No es pot executar el verificador de sintaxi de PHP a causa dels permisos del servidor.

en: File
ca: Dossier

en: not saved.
ca: no guardat.

en: File doesn't exist to download.
ca: El fitxer no existeix per a descàrrega.

en: Invalid Security Code.
ca: Codi de seguretat no vàlid.

en: Missing backup id.
ca: Falta l'identificador de còpia de seguretat.

en: Missing parameter type.
ca: Falta el tipus de paràmetre.

en: Missing required parameters.
ca: Falten paràmetres requerits.

en: Error: Unable to restore backup because database backup is heavy in size. Please try to increase Maximum allowed size  from Preferences settings.
ca: Error: no es pot restaurar la còpia de seguretat perquè la còpia de seguretat de la base de dades és gran. Si us plau, intenteu augmentar la mida màxima permesa des de la configuració de Preferències.

en: Select backup(s) to delete!
ca: Seleccioneu les còpies de seguretat que vulgueu suprimir.

en: Are you sure want to remove selected backup(s)?
ca: Esteu segur que voleu eliminar les còpies de seguretat seleccionades?

en: Backup is running, please wait
ca: La còpia de seguretat s'està executant, espereu

en: Restore is running, please wait
ca: La restauració s'està executant, espereu

en: Nothing selected for backup.
ca: No s'ha seleccionat res per a la còpia de seguretat.

en: WP File Manager - Backup/Restore
ca: WP File Manager - Còpia de seguretat / restauració

en: Backup Options:
ca: Opcions de còpia de seguretat:

en: Database Backup
ca: Còpia de seguretat de la base de dades

en: Files Backup
ca: Còpia de seguretat dels fitxers

en: Plugins
ca: Connectors

en: Themes
ca: Temes

en: Uploads
ca: Càrregues

en: Others (Any other directories found inside wp-content)
ca: Altres (qualsevol altre directori que es trobi a wp-content)

en: Backup Now
ca: Feu una còpia de seguretat ara

en: Time now
ca: Hora ara

en: SUCCESS
ca: ÈXIT

en: Backup successfully deleted.
ca: La còpia de seguretat s'ha suprimit correctament.

en: Ok
ca: D'acord

en: DELETE FILES
ca: ESBORRAR ARXIUS

en: Are you sure you want to delete this backup?
ca: Esteu segur que voleu suprimir aquesta còpia de seguretat?

en: Cancel
ca: Cancel · lar

en: Confirm
ca: Confirmeu

en: RESTORE FILES
ca: RESTAURAR ARXIUS

en: Are you sure you want to restore this backup?
ca: Esteu segur que voleu restaurar aquesta còpia de seguretat?

en: Last Log Message
ca: Últim missatge de registre

en: The backup apparently succeeded and is now complete.
ca: Aparentment, la còpia de seguretat ha tingut èxit i ara està completa.

en: No log message
ca: Cap missatge de registre

en: Existing Backup(s)
ca: Còpia de seguretat existent

en: Backup Date
ca: Data de còpia de seguretat

en: Backup data (click to download)
ca: Dades de còpia de seguretat (feu clic per baixar-les)

en: Action
ca: Acció

en: (Today)
ca: (Avui)

en: Download All
ca: Descarrega-ho tot

en: Restore
ca: Restaura

en: View Log
ca: Veure el registre

en: Currently no backup(s) found.
ca: Actualment no s'ha trobat cap còpia de seguretat.

en: Actions upon selected backup(s)
ca: Accions sobre les còpies de seguretat seleccionades

en: Select All
ca: Seleccionar tot

en: Deselect
ca: Anul·leu la selecció

en: Note:
ca: Nota:

en: Backup files will be under
ca: Els fitxers de còpia de seguretat estaran sota

en: Saving please wait...
ca: S'està desant, si us plau, espereu ...

en: Settings saved.
ca: Configuració desada.

en: Dismiss this notice.
ca: Rebutgeu aquest avís.

en: Settings not saved.
ca: La configuració no s'ha desat.

en: Enable?
ca: Vols activar?

en: Email Addresses
ca: Adreces de correu electrònic

en: Add More <strong>+</strong>
ca: Afegeix més <strong> + </strong>

en: This address is used for notification purposes, like theme/plugin notification.
ca: Aquesta adreça s’utilitza amb finalitats de notificació, com ara la notificació de theme/plugin.

en: Files Upload Notifications
ca: Notificacions de càrrega de fitxers

en: Subject
ca: Assignatura

en: Files Uploaded
ca: Fitxers penjats

en: Body
ca: Cos

en: Example:
ca: Exemple:

en: Files Download Notifications
ca: Notificacions de descàrrega de fitxers

en: Files Downloaded
ca: Fitxers descarregats

en: Files Edit Notifications
ca: Notificacions d'edició de fitxers

en: Files Modified or Edited
ca: Fitxers modificats o editats

en: Save Changes
ca: Guardar canvis

en: All added email fields needs to filled and should have valid email address.
ca: Tots els camps de correu electrònic afegits s'han d'omplir i han de tenir una adreça de correu electrònic vàlida.

en: Add-ons
ca: Complements

en: Installed
ca: Instal·lat

en: Activate
ca: Activar

en: Buy Now
ca: Compra ara

en: Box
ca: Caixa

en: Digital Ocean
ca: Oceà digital

en: Insert File Manager Shortcode
ca: Inseriu el codi curt del gestor de fitxers

en: Select Shortcode
ca: Seleccioneu Shortcode

en: Choose Shortcode
ca: Trieu Shortcode

en: File Manager Pro Update
ca: Actualització de File Manager Pro

en: FileManager
ca: Gestor d'arxius

en: is now compatible with Digital Ocean Add-on.
ca: ara és compatible amb el complement Digital Ocean.

en: Users can now display Digital Ocean files and folders in FileManager in just 1-Click!
ca: Els usuaris ara poden mostrar fitxers i carpetes de Digital Ocean a FileManager amb només 1 clic!

en: Click here to purchase now
ca: Feu clic aquí per comprar ara

en: You have not made any changes to be saved.
ca: No heu fet cap canvi per desar-lo.

en: Preferences - File Manager
ca: Preferències: gestor de fitxers

en: Public Root Path
ca: Camí d’arrel públic

en: File Manager Root Path, you can change according to your choice.
ca: Camí arrel del gestor de fitxers, podeu canviar segons la vostra elecció.

en: Please change this carefully, Wrong path can lead file manager plugin to go down.
ca: Si us plau, canvieu-ho amb cura, el camí erroni pot fer que el connector del gestor de fitxers baixi.

en: Enable Syntax Checker?
ca: Activa el Comprovador de sintaxi?

en: When the Syntax Checker is enabled, the code updates being made to PHP files will be checked for syntax errors. If a syntax error is found, the updates will not be saved and a message box will appear which will define the error found. This checker will help prevent website downtime issues due to syntax errors.
ca: Quan el Comprovador de sintaxi estigui habilitat, les actualitzacions de codi que s’estan fent als fitxers PHP es comprovaran si hi ha errors de sintaxi. Si es troba un error de sintaxi, les actualitzacions no es desaran i apareixerà un quadre de missatge que definirà l'error trobat. Aquest corrector ajudarà a evitar problemes de temps d'inactivitat del lloc web a causa d'errors de sintaxi.

en: Enable Trash?
ca: Habilitar la paperera?

en: After enabling trash, your files will go to trash folder.
ca: Després d'habilitar les escombraries, els arxius aniran a les escombraries carpeta.

en: Enable Files Upload to Media Library?
ca: Habilitar Carregar arxius a la biblioteca multimèdia?

en: After enabling this, uploaded images, pdfs and zip files will go to media library too.
ca: Després d'habilitar això, les imatges carregades, PDFs i arxius zip aniran a la biblioteca multimèdia també.

en: Maximum allowed size at the time of database backup restore.
ca: Mida màxima permesa en el moment de la restauració de la còpia de seguretat de la base de dades.

en: Please increase field value if you are getting error message at the time of backup restore.
ca: Augmenteu el valor del camp si rebeu un missatge d'error en el moment de la restauració de la còpia de seguretat.

en: Settings - File Manager
ca: Configuració - Administrador d'arxius

en: Settings will apply on
ca: Configuració s'aplicarà en

en: shortcode.
ca: codi curt.

en: Make Directory
ca: Feu directori

en: Make File
ca: Feu fitxer

en: Rename
ca: Canvia el nom

en: Duplicate
ca: Duplicat

en: Paste
ca: Enganxa

en: Archive
ca: Arxiu

en: Extract
ca: Extreure

en: Copy
ca: còpia

en: Cut
ca: Tallar

en: Download
ca: descarregar

en: Upload
ca: Pujar

en: Search
ca: Cerca

en: Info
ca: Informació

en: Resize
ca: Canviar la mida

en: <strong>Saving Please wait...</strong>
ca: <Strong> Estalvi us plau, espereu ... </ strong>

en: Code Editor
ca: Editor de codi

en: User Restrictions
ca: Restriccions d'usuari

en: User Role Restrictions
ca: Restriccions de funcions d'usuari

en: Frontend Access
ca: Accés Frontend

en: Select User Roles to access WP File Manager
ca: Seleccioneu Rols d'usuari per accedir al Gestor de fitxers WP

en: Allow user roles to access WP File Manager.
ca: Permetre que els rols dels usuaris accedeixin a WP File Manager.

en: Select User Roles to access DB Manager
ca: Seleccioneu Rols d'usuari per accedir al Gestor de bases de dades

en: Allow user roles to access DB Manager.
ca: Permetre que els rols dels usuaris accedeixin al gestor de bases de dades.

en: Separate or Private Folder Access
ca: Separar o privada accés a carpeta

en: File Manager will access this folder path. Else, will access root directory. <strong>e.g wp-content/plugins</strong>. <br><strong>Note:</strong> Will be valid for all user roles.
ca: El gestor de fitxers accedirà a aquest camí de la carpeta. Altrament, accedirà al directori arrel. <strong> per exemple, wp-content/plugins </strong>. <br> <strong> Nota: </strong> Serà vàlid per a totes les funcions d'usuari.

en: Maximum Upload Size
ca: Mida màxima de càrrega

en: Allow users to upload file of maximum.
ca: Permetre als usuaris penjar fitxers de màxim.

en: Notification Email
ca: Correu electrònic de notificació

en: Sends Notifications to this email. <strong>Note:</strong> This will take admin email by default if kept empty.
ca: Envia notificacions a aquest correu electrònic. <strong> Nota: </strong> Això comportarà l'adreça electrònica d'administrador per defecte si es manté buit.

en: Send Notifications to admin and save logs on file upload ?
ca: Enviar notificacions a l'administrador i guardar els registres a l'arxiu de càrrega?

en: Check to allow file upload notifications. Mail will be sent to admin. Click
ca: Marqueu per permetre les notificacions de càrrega de fitxers. El correu s'enviarà a l'administrador. Feu clic

en: here
ca: aquí

en: to set notification email.
ca: per configurar el correu electrònic de notificació.

en: <strong>Note:</strong> This feature is using wp_mail(), Make sure
ca: <strong>Nota:</strong> aquesta funció utilitza wp_mail(), assegureu-vos

en: Read More
ca: Llegeix més

en: is working.
ca: està funcionant.

en: Send Notifications to admin and save logs on file download ?
ca: Enviar notificacions a l'administrador i guardar els registres a l'arxiu de descàrrega?

en: Check to allow file download notifications. Mail will be sent to admin. Click
ca: Marqueu per permetre les notificacions de descàrrega de fitxers. El correu s'enviarà a l'administrador. Feu clic

en: Send Notifications to admin and save logs on file edit ?
ca: Enviar notificacions a l'administrador i guardar els registres a l'arxiu d'edició?

en: Check to allow file edit notifications. Mail will be sent to admin.  Click
ca: Marqueu per permetre les notificacions d'edició de fitxers. El correu s'enviarà a l'administrador. Feu clic

en:  is working.
ca: està funcionant.

en: Select File Manager Language
ca: Seleccioneu Idioma del gestor de fitxers

en: Default:
ca: Valor per defecte:

en: English
ca: Anglès

en: You can select any language for File Manager.
ca: Podeu seleccionar qualsevol idioma per al Gestor de fitxers.

en: Select File Manager Theme
ca: Seleccioneu Tema del gestor de fitxers

en: You can select any theme for File Manager.
ca: Podeu seleccionar qualsevol tema per al Gestor de fitxers.

en: Files View
ca: Visualització de fitxers

en: List
ca: Llista

en: Icon
ca: Icona

en: You can select any view for File Manager.
ca: Podeu seleccionar qualsevol visualització per al Gestor de fitxers.

en: Enable "Insert File Manager Shortcode" Button with Content Editor ?
ca: Habilitar el botó "Administrador de Codi curt Inserir arxiu" amb l'Editor de contingut?

en: Enable "Insert File Manager Shortcode" button in edit page screen with classic editor.
ca: Habilitar el botó "Administrador de Codi curt Inserir arxiu" a la pantalla de la pàgina d'edició amb l'editor clàssic.

en: Disable Local File System ?
ca: Desactivar sistema de fitxers local?

en: Check to disable Local File System in File Manager.
ca: Marqueu aquesta opció per desactivar el sistema de fitxers local al gestor de fitxers.

en: Disable Database Manager ?
ca: Database Manager Desactivar?

en: Check to disable Database Manager.
ca: Marqueu aquesta opció per desactivar el gestor de bases de dades.

en: Disable Welcome Message?
ca: Vols desactivar el missatge de benvinguda?

en: Check to disable welcome message on frontend shortcodes.
ca: Marqueu per desactivar el missatge de benvinguda als codis curts de la interfície.

en: Welcome Message
ca: Missatge de benvinguda

en: Welcome:
ca: Benvingut:

en: Welcome message will appear on frontend shortcode.
ca: El missatge de benvinguda apareixerà al codi curt de la interfície.

en: will show loggedIn user name on frontend.
ca: mostrarà el nom d'usuari connectat a la interfície.

en: Code editor allow fullscreen?
ca: L'editor de codi permet la pantalla completa?

en: Check to allow fullscreen code editor
ca: Marqueu per permetre l'editor de codi de pantalla completa

en: Select theme for Code Editor.
ca: Selecciona un tema per a l'Editor de codi.

en: Select theme for Code Editor. For more information please visit <a href="http://codemirror.net/demo/theme.html" target="_blank">this link</a>.
ca: Seleccioneu el tema per a l'Editor de codis. Per obtenir més informació, visiteu <a href="http://codemirror.net/demo/theme.html" target="_blank"> aquest enllaç </a>.

en: Disable or Ban WP File Manager Operations to User Roles
ca: Desactiveu o prohibiu les operacions del gestor de fitxers WP als rols d'usuari

en: Select user role and disable operation.
ca: Seleccioneu la funció d'usuari i desactiveu l'operació.

en: Click to Add Rules
ca: Feu clic per afegir regles

en: Add rule for User Roles
ca: Afegeix una regla per a les funcions d'usuari

en: If User role is
ca: Si el rol de l'usuari és

en: Select User Role
ca: Seleccioneu Rol d'usuari

en: Then
ca: Després

en: Disable Operations
ca: Desactiva les operacions

en: Separate or private folder access <strong>e.g wp-content/themes</strong> etc.
ca: Accés carpeta separada o privada <strong> per exemple wp-content / themes </ strong>, etc.

en: It will overide "Private Folder Access" settings
ca: Se substituirà la configuració de "Accés a carpetes privades"

en: Enter Folder or Files Paths That You want to <strong>Hide</strong> e.g wp-content/themes|wp-content/plugins.
ca: Introdueixi carpeta o arxius de les rutes que desitja <strong> Amaga </ strong> per exemple wp-content / themes | wp-content/plugins.

en: Multiple separated by Vertical Bar (|).
ca: Múltiple separat per la barra vertical (|).

en: Enter file extensions which you want to Lock. <strong>e.g .php|.png|.css</strong> etc
ca: Introduïu les extensions de fitxer que vulgueu bloquejar. <strong> per exemple .php | .png | .css </strong> etc.

en: The extensions in the option are case sensitive and should be separated by vertical bar (|) without having white space between them. e.g. php,PHP
ca: Les extensions de l'opció distingeixen entre majúscules i minúscules i s'han de separar per una barra vertical (|) sense que hi hagi espai en blanc entre elles. per exemple. php, PHP

en: Disable Toolbar and Context Menu
ca: Desactiva la barra d'eines i el menú contextual

en: Disable Toolbar
ca: Desactiva la barra d'eines

en: Disable Context Menu
ca: Desactiva el menú contextual

en: Disable or Ban WP File Manager Operations to Users
ca: Deshabilitar o Prohibir les operacions del gestor de fitxers WP als usuaris

en: Select users and disable operation.
ca: Seleccioneu usuaris i desactiveu l'operació.

en: Add rule for Users
ca: Afegeix una regla per als usuaris

en: If User is
ca: Si l'usuari és

en: Select User
ca: Seleccioneu Usuari

en: Select the pages where you want to show the File Manager on Frontend
ca: Seleccioneu les pàgines on vulgueu mostrar el Gestor de fitxers a Frontend

en: Select Pages
ca: Seleccioneu Pàgines

en: <strong>Note:</strong> It will not work if already using any File Manager shortcode in selected page editor.
ca: <strong> Nota: </strong> No funcionarà si ja utilitzeu cap codi curt del Gestor de fitxers a l'editor de pàgines seleccionat.

en: Display File Manager ?
ca: Voleu mostrar el gestor de fitxers?

en: After Content
ca: Després del contingut

en: Before Content
ca: Abans del contingut

en: Default: After Content
ca: Valor per defecte: després del contingut

en: Shortcode
ca: codi curt

en: Paste the shortcode here
ca: Enganxeu el codi curt aquí

en: You can generate new shortcode from the <a href='admin.php?page=wp_file_manager_existing_shortcodes'>Shortcode Generator</a> of File Manager.
ca: Podeu generar un codi breu nou des del <a href='admin.php?page=wp_file_manager_existing_shortcodes'> Generador de codis curts </a> del Gestor de fitxers.

en: Shortcode will work on selected pages. Help is given below to edit parameters:
ca: Shortcode funcionarà a les pàgines seleccionades. A continuació es proporciona ajuda per editar paràmetres:

en: Shortcode Help:
ca: Ajuda del codi curt:

en: <a href='https://filemanagerpro.io/shortcodes/' target='_blank'>Documentation</a>
ca: <a href='https://filemanagerpro.io/shortcodes/' target='_blank'> Documentació </a>

en: Invalid Licence Key
ca: Clau de llicència no vàlida

en: Please select user role from previously added rule before adding new!
ca: Seleccioneu la funció d'usuari de la regla afegida anteriorment abans d'afegir-ne una nova!

en: Please select user from the previously added rule before adding new!
ca: Seleccioneu l'usuari de la regla afegida anteriorment abans d'afegir-ne de noves.

en: Please select user in the added user restriction rule before saving.
ca: Seleccioneu l'usuari a la regla de restricció d'usuari afegida abans de desar-la.

en: Please select user role in the added user role restriction rule before saving.
ca: Seleccioneu la funció d'usuari a la regla de restricció de rol d'usuari afegida abans de desar.

en: Welcome
ca: Benvingut

en: Sorry, you are not allowed to access this page.
ca: Ho sentim, no se li permet accedir a aquesta pàgina.

en: Please login to access file manager.
ca: Inicieu la sessió per accedir al gestor de fitxers.

en: Shortcodes
ca: Codis curts

en: Error in creating shortcode. Invalid shortcode.
ca: Error en crear el codi curt. El codi curt no és vàlid.

en: Click to get list of all shortcodes
ca: Feu clic per obtenir la llista de tots els codis curts

en: All Shortcodes
ca: Tots els codis curts

en: Click to create new shortcode
ca: Feu clic per crear un codi curt nou

en: Generate New Shortcode
ca: Genera un codi curt nou

en: Logged in users
ca: Usuaris connectats

en: Non logged in users
ca: Usuaris no connectats

en: From existing shortcode
ca: Des del codi curt existent

en: Your shortcode <span style='background-color:#e5e5e5;'>%s</span> has been generated successfully. Copy this shortcode and paste it in your pages.
ca: El vostre shortcode <span style = 'background-color: # e5e5e5;'>% s </span> s'ha generat correctament. Copieu aquest codi curt i enganxeu-lo a les vostres pàgines.

en: Your shortcode settings has been updated successfully.
ca: La configuració del codi curt s'ha actualitzat correctament.

en: Shortcode Title
ca: Títol abreujat

en: Enter shortcode title
ca: Introduïu el títol abreujat

en: It is required to identify the shortcode you are going to use.
ca: Es requereix per identificar el codi curt que es va a utilitzar.

en: This field can not be empty.
ca: Aquest camp no pot estar buit.

en: Title with this name already exists. Please choose another title.
ca: El títol amb aquest nom ja existeix. Trieu un altre títol.

en: Allowed Roles
ca: rols permesos

en: All
ca: Tots

en: It will allow all roles to access file manager on front end. All will apply for all available user roles.
ca: Permetrà que tots els rols accedeixin al gestor de fitxers a la portada. Tot s'aplicarà a totes les funcions d'usuari disponibles.

en: Please choose at least one user role.
ca: Trieu com a mínim un rol d'usuari.

en: Access Folder
ca: Carpeta d'accés

en: Path of the folder to display e.g wp-content/uploads
ca: Camí de la carpeta que es mostrarà e.g wp-content/uploads

en: Root directory
ca: Directori arrel

en: eg. You can put "test" as a name of folder which is located on root directory, or you can give path for sub folders as like "wp-content/plugins". If leave blank or empty it will access all folders on root directory. If you put * then it will auto creates user folders with their username.
ca: eg.Podeu posar "prova" com a nom de carpeta que es troba al directori arrel, o podeu donar un camí per a les subcarpetes com "wp-content/plugins". Si la deixeu en blanc o buida, accedirà a totes les carpetes del directori arrel. Si poses *, es crearan automàticament carpetes d'usuaris amb el seu nom d'usuari.

en: Allowed Operations
ca: Operacions permeses

en: For all operations and to allow some operation you can choose operations name from the list.
ca: Per a totes les operacions i permetre alguna operació es pot triar el nom de la llista d'operacions.

en: Ban User IDs
ca: Prohibiu els identificadors d'usuari

en: User ID
ca: ID d'usuari

en: To ban specific user from accessing file manager on frontend then you can choose the users from the list.
ca: Per prohibir a un usuari concret l'accés al gestor de fitxers de frontend, podeu triar els usuaris de la llista.

en: Hide Files
ca: Amaga els fitxers

en: Hide files from access folder e.g. wp-content/plugins,wp-config.php etc
ca: Amaga els fitxers de la carpeta d'accés, per exemple wp-content/plugins, wp-config.php, etc.

en: It will hide the files and folder mentioned here. <br><strong>Note:</strong> This option is case sensitive and should be comma(,) separated without having white space between them.
ca: Ocultarà els fitxers i la carpeta esmentats aquí. <br> <strong> Nota: </strong> Aquesta opció distingeix entre majúscules i minúscules i s'hauria de separar per comes (,) sense tenir espai en blanc entre elles.

en: Lock Extensions
ca: Extensions de bloqueig

en: Restrict extensions e.g. .php,.css OR php,css
ca: Restringeix les extensions, p. Ex. .php, .css O php, css

en: It will lock files mentioned in commas without white space between them. You can lock more as like ".php,.css,.js" etc.<br><span class="highlighted"><strong>Note:</strong> The extensions in the option are case sensitive and should be comma(,) separated without having white space between them. e.g. php,PHP</span>
ca: Bloquejarà els fitxers esmentats en comes sense espai en blanc entre ells. Podeu bloquejar-los més com ".php, .css, .js", etc. <br> <span class = "highlight"> <strong> Nota: </strong> Les extensions de l'opció distingeixen entre majúscules i minúscules i han de ser comes (,) separades sense tenir espai en blanc entre elles. per exemple. php, PHP </span>

en: Select Filemanager Language
ca: Seleccioneu Administrador d'arxius d'idioma

en: You can select any language for filemanager.
ca: Podeu seleccionar qualsevol idioma per al gestor de fitxers.

en: Select Filemanager Theme
ca: Seleccioneu Tema Filemanager

en: You can select any theme for filemanager.
ca: Podeu seleccionar qualsevol tema per al gestor de fitxers.

en: You can select any view for filemanager.
ca: Podeu seleccionar qualsevol visualització per al gestor de fitxers.

en: Date Format
ca: Format de data

en: You can select any date format for filemanager modified date.
ca: Podeu seleccionar qualsevol format de data per a la data modificada del gestor de fitxers.

en: Update Shortcode
ca: Actualitza el codi curt

en: Generate Shortcode
ca: Generar codi curt

en: Hide files from access folder e.g. test1,folder/test2 etc
ca: Amaga els fitxers de la carpeta d'accés, per exemple test1, carpeta / test2, etc.

en: It will hide the files and folder mentioned here. Note: This option is case sensitive and should be comma(,) separated without having white space between them.
ca: Ocultarà els fitxers i la carpeta esmentats aquí. Nota: Aquesta opció distingeix entre majúscules i minúscules i s'hauria de separar per comes (,) sense tenir espai en blanc entre elles.

en: Generate New Shortcode from existing one
ca: Genereu un nou shortcode a partir d’un existent

en: Paste the shortcode which you are using in your page/post
ca: Enganxeu el codi curt que utilitzeu a la vostra pàgina / publicació

en: This will convert the existing shortcode to the new shortcode format.
ca: Això convertirà el codi curt existent al nou format de codi curt.

en: Existing Shortcode(s)
ca: Existent codi curt (s)

en: Click to go back to the shortcode generator
ca: Feu clic per tornar al generador de codis curts

en: Shortcode has been deleted successfully.
ca: El codi curt s'ha suprimit correctament.

en: Shortcode(s) has been deleted successfully.
ca: Els codis curts s’han suprimit correctament.

en: Title
ca: Títol

en: Copy to clipboard
ca: Copiar al portapapers

en: Are you sure you want to delete this shortcode?
ca: Esteu segur que voleu suprimir aquest codi curt?

en: Customize Shortcode
ca: Personalitzar Codi curt

en: Copy above filter code and paste it in your theme's functions.php file or in your plugin file to customize shortcode values as per your requirement.
ca: Copieu el codi de filtre superior i enganxeu-lo al fitxer functions.php del vostre tema o al fitxer de connectors per personalitzar els valors del codi curt segons el vostre requisit.

en: Showing
ca: S'està mostrant

en: to
ca: a

en: of
ca: de

en: entries
ca: entrades

en: No shortcode found
ca: No s'ha trobat cap codi abreujat

en: Delete All Selected
ca: Suprimeix tots els seleccionats

en: Copied
ca: Copiat

en: Copied to clipboard
ca: Copiat al porta-retalls

en: Are you sure you want to delete selected shortcode(s)?
ca: Esteu segur que voleu suprimir shortcode seleccionat (s)?

en: Please select atleast one shortcode from the list.
ca: Seleccioneu almenys un codi curt de la llista.

en: File Manager PRO - Please enter your order details below. If Not
ca: Gestor de fitxers PRO: introduïu els detalls de la vostra comanda a continuació. Sinó

en: To unlock updates, please enter your order id and license key below. If you don't have a licence key
ca: Per desbloquejar actualitzacions, introduïu el vostre identificador de comanda i la clau de llicència a continuació. Si no teniu una clau de llicència

en: click to buy Licence Key
ca: feu clic per comprar la clau de llicència

en: please see details & pricing
ca: si us plau, consulteu els detalls i els preus

en: ORDER ID (#) *
ca: ID DE COMANDA (#) *

en: Please check your email for Order ID.
ca: Si us plau, comproveu el vostre correu electrònic per obtenir l'identificador de la comanda.

en: LICENCE KEY *
ca: CLAU DE LLICÈNCIA *

en: Please check your email for Licence Key.
ca: Si us plau, comproveu el vostre correu electrònic per obtenir la clau de llicència.

en: Click here to verify
ca: Feu clic aquí per verificar

en: Note: If you have already purchased this plugin then please check your email. You must have got an Email with orders details in your email, if you didn't get any Email. Please contact us at <a href="https://filemanagerpro.io/contact/">https://filemanagerpro.io/contact/</a>
ca: Nota: si ja heu comprat aquest connector, comproveu el vostre correu electrònic. Heu de tenir un correu electrònic amb els detalls de les comandes al vostre correu electrònic, si no heu rebut cap correu electrònic. Si us plau, poseu-vos en contacte amb nosaltres a <a href="https://filemanagerpro.io/contact/">https://filemanagerpro.io/contact/</a>

en: Are you sure want to delete?
ca: Confirmes que vols suprimir-lo?

en: To enable logs, go to <a href="admin.php?page=wp_file_manager_settings">General Settings Tab</a> -> Check "Send Notifications to admin on file upload " , "Send Notifications to admin on file download" and "Send Notifications to admin on file edit" options.
ca: Per habilitar els registres, aneu a <a href="admin.php?page=wp_file_manager_settings"> Pestanya Configuració general </a> -> Marqueu "Enviar notificacions a l'administrador quan es carregui el fitxer", "Enviar notificacions a l'administrador quan es baixi el fitxer" i Opcions "Enviar notificacions a l'administrador a l'edició de fitxers".

en: Edited Files
ca: Fitxers editats

en: Downloaded Files
ca: Fitxers descarregats

en: Uploaded Files
ca: Fitxers penjats

en: Bulk Actions
ca: Accions massives

en: Apply
ca: Aplicar

en: Sr No.
ca: Sr núm.

en: User Name
ca: Nom d'usuari

en: Files
ca: Fitxers

en: Date
ca: Data

en: No log(s) found!
ca: No s'ha trobat cap registre.

en: Showing
ca: S'està mostrant

en: Uploaded File
ca: Fitxer carregat

en: Please select log(s) to delete!
ca: Si us plau, seleccioneu els registres per suprimir!

en: Are you sure want to remove selected log(s)?
ca: Esteu segur que voleu eliminar els registres seleccionats?

en: Please select delete action!
ca: Seleccioneu acció de supressió.

en:  WP File Manager PRO -
ca: Gestor de fitxers WP PRO -

en: View details
ca: Veure detalls

en: More information about %s
ca: Més informació sobre  %s

en: Check for updates
ca: Buscar actualitzacions

en: Unknown update checker status "%s"
ca: Estat desconegut del comprovador d’actualitzacions "%s"

en: There is no changelog available.
ca: No hi ha cap registre de canvis disponible.
