WP File Manager - en to bs_BA translation catalogue (421 entries)

en: Missing Table Name in the form!
bs_BA: Nedostaje naziv tabele u obrascu!

en: Missing value in the form!
bs_BA: Nedostaje vrijednost u obrascu!

en: DB Manager
bs_BA: DB menadžer

en: Are you sure want to empty Table? Table may not be recovered. So please delete carefully.
bs_BA: Jeste li sigurni da želite isprazniti tablicu? Tablica se možda neće vratiti. Zato vas molimo da pažljivo obrišete.

en: Are you sure want to delete Table? Deleted Table may not be recovered. So please delete carefully.
bs_BA: Jeste li sigurni da želite izbrisati tablicu? Izbrisana tablica se možda neće oporaviti. Zato vas molimo da pažljivo obrišete.

en: Tables
bs_BA: Stolovi

en: Create New Table
bs_BA: Kreirajte novu tablicu

en: Browse
bs_BA: Pregledajte

en: Insert
bs_BA: Umetni

en: Delete Table
bs_BA: Izbriši tabelu

en: Drop
bs_BA: Baci

en: Empty Table
bs_BA: Prazan sto

en: Empty
bs_BA: Prazno

en: ADD
bs_BA: DODATI

en: Add New
bs_BA: Dodaj novi

en: Are you sure want to update? It will redirect you to updation form.
bs_BA: Jeste li sigurni da želite ažurirati? Preusmjerit će vas na obrazac za ažuriranje.

en: Are you sure want to delete? Deleted data may not be recovered. So please delete carefully.
bs_BA: Jeste li sigurni da želite izbrisati? Izbrisani podaci se možda neće vratiti. Zato vas molimo da pažljivo obrišete.

en: Edit
bs_BA: Uredi

en: Delete
bs_BA: Izbriši

en: No Records Found!
bs_BA: Zapisi nisu pronađeni!

en: First
bs_BA: Prvo

en: Next
bs_BA: Sljedeći

en: Last
bs_BA: Poslednji

en: You don't have permission to access this area.
bs_BA: Nemate dozvolu za pristup ovom području.

en: Column
bs_BA: Kolona

en: Value
bs_BA: Vrijednost

en: Reset
bs_BA: Resetovati

en: Add
bs_BA: Dodati

en: New Record Created
bs_BA: Novi zapis je kreiran

en: Unable to create new record
bs_BA: Nije moguće kreirati novi zapis

en: Oops! Some thing went wrong! Please try again.
bs_BA: Ups! Nešto je pošlo po zlu! Molimo pokušajte ponovo.

en: &larr; Back
bs_BA: &larr; Natrag

en: Record.
bs_BA: Zapis.

en: Updated Successfully.
bs_BA: Uspješno ažurirano.

en: Unable to Update record
bs_BA: Nije moguće ažurirati zapis

en: Security token mismatch
bs_BA: Nepodudaranje sigurnosnih tokena

en: Record
bs_BA: Zapis

en: Deleted successfully
bs_BA: Uspješno izbrisano

en: Error occured while deleting a record.
bs_BA: Došlo je do greške pri brisanju zapisa.

en: Table Created Successfully !
bs_BA: Tabela je uspješno kreirana!

en: Table Not Created !
bs_BA: Tabela nije kreirana!

en: Deleted Successfully!
bs_BA: Uspješno izbrisano!

en: Not Deleted!
bs_BA: Nije izbrisano!

en: Table records of
bs_BA: Tablični zapisi o

en: Table name:&nbsp;
bs_BA: Naziv tabele:&nbsp;

en: Name
bs_BA: Ime

en: Type
bs_BA: Tip

en: Length/Values
bs_BA: Duljina / vrijednosti

en: Default
bs_BA: Zadano

en: Collation
bs_BA: Kolacija

en: Attributes
bs_BA: Atributi

en: Comments
bs_BA: Komentari

en: Remove
bs_BA: Ukloni

en: None
bs_BA: Nema

en: Add Row
bs_BA: Dodaj red

en: Export Database
bs_BA: Izvoz baze podataka

en: Host:
bs_BA: Domaćin:

en: Database:
bs_BA: Baza podataka:

en: Table:
bs_BA: Tabela:

en: Success
bs_BA: Uspjeh

en: Error
bs_BA: Greška

en: You don't have permission to access this page.
bs_BA: Nemate dozvolu za pristup ovoj stranici.

en: This shortcode has been expired. Please contact with the site admin.
bs_BA: Ovaj kratki kod je istekao. Molimo kontaktirajte administratora stranice.

en: Themes backup restored successfully.
bs_BA: Sigurnosna kopija tema uspješno je vraćena.

en: Unable to restore themes.
bs_BA: Nije moguće vratiti teme.

en: Uploads backup restored successfully.
bs_BA: Sigurnosna kopija prijenosa uspješno je vraćena.

en: Unable to restore uploads.
bs_BA: Otpremanja nije moguće vratiti.

en: Others backup restored successfully.
bs_BA: Ostale sigurnosne kopije su uspješno vraćene.

en: Unable to restore others.
bs_BA: Nije moguće vratiti druge.

en: Plugins backup restored successfully.
bs_BA: Sigurnosna kopija dodataka uspješno je vraćena.

en: Unable to restore plugins.
bs_BA: Nije moguće vratiti dodatke.

en: Database backup restored successfully.
bs_BA: Sigurnosna kopija baze podataka uspješno je vraćena.

en: All Done
bs_BA: Sve završeno

en: Unable to restore DB backup.
bs_BA: Nije moguće vratiti sigurnosnu kopiju DB-a.

en: Backup(s) removed successfully!
bs_BA: Sigurnosne kopije su uspješno uklonjene!

en: Unable to remove backup(s)!
bs_BA: Nije moguće ukloniti sigurnosne kopije!

en: Database backup done on date
bs_BA: Sigurnosna kopija baze podataka napravljena na datum

en: Plugins backup done on date
bs_BA: Sigurnosna kopija dodataka napravljena na datum

en: Themes backup done on date
bs_BA: Sigurnosna kopija tema napravljena na datum

en: Uploads backup done on date
bs_BA: Sigurnosna kopija otpremanja urađena na datum

en: Others backup done on date
bs_BA: Ostale sigurnosne kopije napravljene na datum

en: Logs
bs_BA: Trupci

en: No logs found!
bs_BA: Nije pronađen nijedan zapisnik!

en: Backup removed successfully!
bs_BA: Sigurnosna kopija je uspješno uklonjena!

en: Unable to removed backup!
bs_BA: Nije moguće ukloniti sigurnosnu kopiju!

en: Nothing selected for backup
bs_BA: Ništa nije odabrano za sigurnosnu kopiju

en: Security Issue.
bs_BA: Sigurnosno pitanje.

en: Database backup done.
bs_BA: Sigurnosna kopija baze podataka završena.

en: Unable to create database backup.
bs_BA: Nije moguće stvoriti sigurnosnu kopiju baze podataka.

en: Plugins backup done.
bs_BA: Sigurnosna kopija dodataka je završena.

en: Plugins backup failed.
bs_BA: Sigurnosno kopiranje dodataka nije uspjelo.

en: Themes backup done.
bs_BA: Izrada sigurnosne kopije tema.

en: Themes backup failed.
bs_BA: Sigurnosno kopiranje tema nije uspjelo.

en: Uploads backup done.
bs_BA: Sigurnosna kopija otpremanja je završena.

en: Uploads backup failed.
bs_BA: Sigurnosna kopija otpremanja nije uspjela.

en: Others backup done.
bs_BA: Ostalo sigurnosno kopiranje je obavljeno.

en: Others backup failed.
bs_BA: Sigurnosno kopiranje drugih nije uspjelo.

en: All done
bs_BA: Sve završeno

en: Log(s) removed successfully!
bs_BA: Evidencija (e) je uspješno uklonila!

en: Unable to removed log(s)!
bs_BA: Nije moguće ukloniti zapisnike!

en: Invalid security key!
bs_BA: Nevažeći sigurnosni ključ!

en: Couldn't write to file.
bs_BA: Nije moguće pisati u datoteku.

en: Required libraries installed successfully.
bs_BA: Potrebne biblioteke su uspješno instalirane.

en: Unable to install Required libraries.
bs_BA: Nije moguće instalirati potrebne biblioteke.

en: WP File Manager
bs_BA: WP upravitelj datotekama

en: Settings
bs_BA: Postavke

en: Preferences
bs_BA: Postavke

en: Email Notifications
bs_BA: Obavijesti putem e-pošte

en: Shortcode Generator
bs_BA: Generator kratkih kodova

en: Mobile
bs_BA: Mobilni

en: Addons
bs_BA: Addoni

en: Backup/Restore
bs_BA: Izrada sigurnosne kopije/vraćanje

en: Existing Shortcode
bs_BA: Postojeći kratki kod

en: Type here to search list...
bs_BA: Ovdje upišite za pretraživanje liste ...

en: Check all
bs_BA: Provjeri sve

en: Uncheck all
bs_BA: Poništite sve

en: Invert select
bs_BA: Obrni odabir

en: You don't have permission to access file manager.
bs_BA: Nemate dozvolu za pristup upravitelju datoteka.

en: Invalid shortcode!
bs_BA: Nevažeći kratki kod!

en: Invalid security token!
bs_BA: Nevažeći sigurnosni token!

en: Congratulations. License Verified Successfully.
bs_BA: Čestitam. Licenca je uspješno potvrđena.

en: Some thing went wrong.
bs_BA: Nešto je pošlo po zlu.

en: Your File Manager PRO Order Details
bs_BA: Detalji narudžbe vašeg upravitelja datoteka PRO

en: Order Details
bs_BA: Detalji narudžbe

en: Order ID:
bs_BA: ID narudžbe:

en: License Key:
bs_BA: Ključ licence:

en: &nbsp; Warning: Please don't share these details with anyone.
bs_BA: &nbsp; Molimo vas da nikome ne dijelite ove detalje.

en: Unable to execute php syntax checker due to server permissions.
bs_BA: Nije moguće izvršiti provjeru php sintakse zbog dozvola servera.

en: not saved.
bs_BA: nije sačuvano.

en: File doesn't exist to download.
bs_BA: Datoteka ne postoji za preuzimanje.

en: Invalid Security Code.
bs_BA: Nevažeći sigurnosni kod.

en: Missing backup id.
bs_BA: Nedostaje sigurnosna kopija id.

en: Missing parameter type.
bs_BA: Nedostaje tip parametra.

en: Missing required parameters.
bs_BA: Nedostaju potrebni parametri.

en: Error: Unable to restore backup because database backup is heavy in size. Please try to increase Maximum allowed size  from Preferences settings.
bs_BA: Greška: Nije moguće vratiti sigurnosnu kopiju jer je sigurnosna kopija baze podataka velika. Pokušajte povećati maksimalnu dozvoljenu veličinu u postavkama Preference.

en: Select backup(s) to delete!
bs_BA: Odaberite sigurnosnu kopiju (e) za brisanje!

en: Are you sure want to remove selected backup(s)?
bs_BA: Jeste li sigurni da želite ukloniti odabrane sigurnosne kopije?

en: Backup is running, please wait
bs_BA: Izrada sigurnosne kopije, sačekajte

en: Restore is running, please wait
bs_BA: Vraćanje je u toku, sačekajte

en: Nothing selected for backup.
bs_BA: Ništa nije odabrano za sigurnosnu kopiju.

en: WP File Manager - Backup/Restore
bs_BA: WP upravitelj datotekama - Izrada sigurnosne kopije / vraćanje

en: Backup Options:
bs_BA: Opcije sigurnosne kopije:

en: Database Backup
bs_BA: Izrada sigurnosne kopije baze podataka

en: Files Backup
bs_BA: Datoteke sigurnosne kopije

en: Plugins
bs_BA: Dodaci

en: Themes
bs_BA: Teme

en: Uploads
bs_BA: Otpremanja

en: Others (Any other directories found inside wp-content)
bs_BA: Ostalo (Bilo koji drugi direktorijum koji se nalazi unutar wp-sadržaja)

en: Backup Now
bs_BA: Napravite sigurnosnu kopiju odmah

en: Time now
bs_BA: Vrijeme je sada

en: SUCCESS
bs_BA: USPJEH

en: Backup successfully deleted.
bs_BA: Sigurnosna kopija uspješno je izbrisana.

en: Ok
bs_BA: Uredu

en: DELETE FILES
bs_BA: Brisanje datoteka

en: Are you sure you want to delete this backup?
bs_BA: Jeste li sigurni da želite izbrisati ovu sigurnosnu kopiju?

en: Cancel
bs_BA: Otkaži

en: Confirm
bs_BA: Potvrdite

en: RESTORE FILES
bs_BA: VRAĆI DATOTEKE

en: Are you sure you want to restore this backup?
bs_BA: Jeste li sigurni da želite vratiti ovu sigurnosnu kopiju?

en: Last Log Message
bs_BA: Zadnja poruka dnevnika

en: The backup apparently succeeded and is now complete.
bs_BA: Sigurnosna kopija je očigledno uspjela i sada je završena.

en: No log message
bs_BA: Nema poruke dnevnika

en: Existing Backup(s)
bs_BA: Postojeće sigurnosne kopije

en: Backup Date
bs_BA: Datum sigurnosne kopije

en: Backup data (click to download)
bs_BA: Sigurnosna kopija podataka (kliknite za preuzimanje)

en: Action
bs_BA: Akcija

en: (Today)
bs_BA: (danas)

en: Download All
bs_BA: Preuzmite sve

en: Restore
bs_BA: Vrati

en: Currently no backup(s) found.
bs_BA: Trenutno nije pronađena nijedna sigurnosna kopija.

en: Actions upon selected backup(s)
bs_BA: Radnje po odabranim sigurnosnim kopijama

en: Select All
bs_BA: Označi sve

en: Deselect
bs_BA: Poništi odabir

en: Note:
bs_BA: Bilješka:

en: Backup files will be under
bs_BA: Datoteke sigurnosne kopije će biti ispod

en: Saving please wait...
bs_BA: Čuvanje, pričekajte ...

en: Settings saved.
bs_BA: Postavke su sačuvane.

en: Dismiss this notice.
bs_BA: Odbaci ovu obavijest.

en: Settings not saved.
bs_BA: Postavke nisu sačuvane.

en: Enable?
bs_BA: Omogućiti?

en: Email Addresses
bs_BA: Adrese e-pošte

en: Add More <strong>+</strong>
bs_BA: Dodaj još <strong>+</strong>

en: This address is used for notification purposes, like theme/plugin notification.
bs_BA: Ova adresa se koristi u svrhe obavještavanja, poput obavijesti o temi / dodatku.

en: Files Upload Notifications
bs_BA: Obavijesti o prijenosu datoteka

en: Subject
bs_BA: Predmet

en: Files Uploaded
bs_BA: Datoteke otpremljene

en: Body
bs_BA: Telo

en: Example:
bs_BA: Primjer:

en: Files Download Notifications
bs_BA: Obavijesti o preuzimanju datoteka

en: Files Downloaded
bs_BA: Datoteke preuzete

en: Files Edit Notifications
bs_BA: Datoteke Uredi obavijesti

en: Files Modified or Edited
bs_BA: Datoteke izmijenjene ili uređene

en: Save Changes
bs_BA: Sačuvaj promjene

en: All added email fields needs to filled and should have valid email address.
bs_BA: Sva dodata polja e-pošte moraju biti popunjena i moraju imati valjanu adresu e-pošte.

en: Add-ons
bs_BA: Dodaci

en: Installed
bs_BA: Instalirano

en: Activate
bs_BA: Aktiviraj

en: Buy Now
bs_BA: Kupi sada

en: Box
bs_BA: Kutija

en: Insert File Manager Shortcode
bs_BA: Umetnite kratki kôd upravitelja datoteka

en: Select Shortcode
bs_BA: Odaberite Shortcode

en: Choose Shortcode
bs_BA: Odaberite Shortcode

en: File Manager Pro Update
bs_BA: Ažuriranje upravitelja datoteka

en: is now compatible with Digital Ocean Add-on.
bs_BA: sada je kompatibilan s dodatkom Digital Ocean.

en: Users can now display Digital Ocean files and folders in FileManager in just 1-Click!
bs_BA: Korisnici sada mogu prikazati datoteke i fascikle Digital Ocean u FileManager-u samo jednim klikom!

en: Click here to purchase now
bs_BA: Kliknite ovdje za kupovinu sada

en: You have not made any changes to be saved.
bs_BA: Niste unijeli nikakve promjene koje želite sačuvati.

en: Preferences - File Manager
bs_BA: Postavke - Upravitelj datoteka

en: Public Root Path
bs_BA: Javni korijenski put

en: File Manager Root Path, you can change according to your choice.
bs_BA: Korijenski put upravitelja datoteka, možete promijeniti prema vašem izboru.

en: Please change this carefully, Wrong path can lead file manager plugin to go down.
bs_BA: Molimo vas pažljivo promijenite ovo, pogrešna putanja može dovesti do pada dodatka za upravljanje datotekama.

en: Enable Syntax Checker?
bs_BA: Omogućiti provjeru sintakse?

en: When the Syntax Checker is enabled, the code updates being made to PHP files will be checked for syntax errors. If a syntax error is found, the updates will not be saved and a message box will appear which will define the error found. This checker will help prevent website downtime issues due to syntax errors.
bs_BA: Kada je omogućen Syntax Checker, ažuriranja koda u PHP datotekama provjerit će se na sintaksne greške. Ako se pronađe sintaksna greška, ažuriranja se neće spremiti i pojavit će se okvir za poruku koji će definirati pronađenu grešku. Ovaj alat za provjeru pomoći će u sprečavanju problema sa zastojima na web lokaciji zbog sintaksnih grešaka.

en: Enable Trash?
bs_BA: Omogućiti otpad?

en: After enabling trash, your files will go to trash folder.
bs_BA: Nakon omogućavanja otpada, vaše će datoteke ići u mapu za smeće.

en: Enable Files Upload to Media Library?
bs_BA: Omogućiti prijenos datoteka u biblioteku medija?

en: After enabling this, uploaded images, pdfs and zip files will go to media library too.
bs_BA: Nakon što ovo omogućite, otpremljene slike, pdfs i zip datoteke također će ići u biblioteku medija.

en: Maximum allowed size at the time of database backup restore.
bs_BA: Maksimalna dozvoljena veličina u vrijeme vraćanja sigurnosne kopije baze podataka.

en: Please increase field value if you are getting error message at the time of backup restore.
bs_BA: Molimo povećajte vrijednost polja ako dobijete poruku o grešci u vrijeme vraćanja sigurnosne kopije.

en: Settings - File Manager
bs_BA: Podešavanja - Upravitelj datoteka

en: Settings will apply on
bs_BA: Postavke će se primijeniti na

en: shortcode.
bs_BA: kratki kod.

en: Make Directory
bs_BA: Napravite imenik

en: Make File
bs_BA: Napravi datoteku

en: Rename
bs_BA: Preimenuj

en: Duplicate
bs_BA: Duplikat

en: Paste
bs_BA: Zalijepi

en: Archive
bs_BA: Arhiva

en: Copy
bs_BA: Kopiraj

en: Cut
bs_BA: Iseci

en: Download
bs_BA: Skinuti

en: Resize
bs_BA: Promijeni veličinu

en: <strong>Saving Please wait...</strong>
bs_BA: <strong> Spremanje Sačekajte ... </strong>

en: General
bs_BA: Generale

en: Code Editor
bs_BA: Uređivač koda

en: User Restrictions
bs_BA: Korisnička ograničenja

en: User Role Restrictions
bs_BA: Ograničenja uloga korisnika

en: Frontend Access
bs_BA: Pristup prednjim dijelom

en: Select User Roles to access WP File Manager
bs_BA: Odaberite Korisničke uloge za pristup WP upravitelju datoteka

en: Allow user roles to access WP File Manager.
bs_BA: Omogućite korisničkim ulogama pristup WP upravitelju datoteka.

en: Select User Roles to access DB Manager
bs_BA: Odaberite Korisničke uloge za pristup DB Manageru

en: Allow user roles to access DB Manager.
bs_BA: Omogućite korisničkim ulogama pristup DB Manageru.

en: Separate or Private Folder Access
bs_BA: Pristup zasebnom ili privatnom folderu

en: File Manager will access this folder path. Else, will access root directory. <strong>e.g wp-content/plugins</strong>. <br><strong>Note:</strong> Will be valid for all user roles.
bs_BA: Upravitelj datoteka pristupit će ovoj stazi mape. Inače, pristupit će root direktorijumu. <strong> npr. wp-content / plugins </strong>. <br> <strong> Napomena: </strong> Vrijedi za sve korisničke uloge.

en: Maximum Upload Size
bs_BA: Maksimalna veličina otpremanja

en: Allow users to upload file of maximum.
bs_BA: Omogućite korisnicima da prenose maksimalnu datoteku.

en: Notification Email
bs_BA: Obavijest e-poštom

en: Sends Notifications to this email. <strong>Note:</strong> This will take admin email by default if kept empty.
bs_BA: Šalje Obavijesti na ovaj e-mail. <strong> Napomena: </strong> Ovo će prema zadanim postavkama uzeti administratorsku e-poštu ako se zadrži prazno.

en: Send Notifications to admin and save logs on file upload ?
bs_BA: Želite li poslati obavještenja administratoru i spremiti zapisnike o otpremanju datoteka?

en: Check to allow file upload notifications. Mail will be sent to admin. Click
bs_BA: Označite da dozvolite obavještenja o otpremanju fajlova. Mail će biti poslat administratoru. Kliknite

en: here
bs_BA: ovdje

en: to set notification email.
bs_BA: da postavite obavještenje putem e-pošte.

en: <strong>Note:</strong> This feature is using wp_mail(), Make sure
bs_BA: <strong>Napomena:</strong> Ova funkcija koristi wp_mail(), provjerite

en: Read More
bs_BA: Čitaj više

en: is working.
bs_BA: radi.

en: Send Notifications to admin and save logs on file download ?
bs_BA: Želite li poslati obavijesti administratoru i spremiti zapisnike o preuzimanju datoteke?

en: Check to allow file download notifications. Mail will be sent to admin. Click
bs_BA: Označite da dozvolite obavještenja o preuzimanju fajlova. Mail će biti poslat administratoru. Kliknite

en: Send Notifications to admin and save logs on file edit ?
bs_BA: Želite li poslati Obavijesti administratoru i spremiti zapisnike o uređivanju datoteka?

en: Check to allow file edit notifications. Mail will be sent to admin.  Click
bs_BA: Označite kako biste dopustili obavještenja o uređivanja fajlova. Mail će biti poslat administratoru. Kliknite

en:  is working.
bs_BA: radi.

en: Select File Manager Language
bs_BA: Odaberite Jezik upravitelja datotekama

en: Default:
bs_BA: Zadani:

en: English
bs_BA: Engleski

en: You can select any language for File Manager.
bs_BA: Za Upravitelj datoteka možete odabrati bilo koji jezik.

en: Select File Manager Theme
bs_BA: Odaberite Tema upravitelja datoteka

en: You can select any theme for File Manager.
bs_BA: Za Upravitelj datoteka možete odabrati bilo koju temu.

en: Files View
bs_BA: Prikaz datoteka

en: List
bs_BA: Lista

en: Icon
bs_BA: Ikona

en: You can select any view for File Manager.
bs_BA: Za Upravitelj datoteka možete odabrati bilo koji prikaz.

en: Enable "Insert File Manager Shortcode" Button with Content Editor ?
bs_BA: Omogućiti dugme "Umetni kratki kôd upravitelja datoteka" pomoću uređivača sadržaja?

en: Enable "Insert File Manager Shortcode" button in edit page screen with classic editor.
bs_BA: Omogućite dugme "Umetni kratki kôd upravitelja datoteka" na ekranu za uređivanje stranica pomoću klasičnog uređivača.

en: Disable Local File System ?
bs_BA: Onemogućiti lokalni sistem datoteka?

en: Check to disable Local File System in File Manager.
bs_BA: Označite da biste onemogućili lokalni sistem datoteka u upravitelju datotekama.

en: Disable Database Manager ?
bs_BA: Onemogućiti upravitelja baze podataka?

en: Check to disable Database Manager.
bs_BA: Označite da biste onemogućili Upravitelj baze podataka.

en: Disable Welcome Message?
bs_BA: Onemogućiti poruku dobrodošlice?

en: Check to disable welcome message on frontend shortcodes.
bs_BA: Označite da onemogućite poruku dobrodošlice na kratkim kodovima frontenda.

en: Welcome Message
bs_BA: Poruka dobrodošlice

en: Welcome:
bs_BA: Dobrodošli:

en: Welcome message will appear on frontend shortcode.
bs_BA: Poruka dobrodošlice će se pojaviti na kratkom kodu frontenda.

en: will show loggedIn user name on frontend.
bs_BA: će prikazati prijavljeno korisničko ime na frontendu.

en: Code editor allow fullscreen?
bs_BA: Uređivač koda dozvoljava prikaz preko cijelog ekrana?

en: Check to allow fullscreen code editor
bs_BA: Označite da biste omogućili uređivač koda na cijelom ekranu

en: Select theme for Code Editor.
bs_BA: Odaberite temu za Uređivač koda.

en: Select theme for Code Editor. For more information please visit <a href="http://codemirror.net/demo/theme.html" target="_blank">this link</a>.
bs_BA: Odaberite temu za Uređivač koda. Za više informacija posjetite <a href="http://codemirror.net/demo/theme.html" target="_blank"> ovu vezu </a>.

en: Disable or Ban WP File Manager Operations to User Roles
bs_BA: Onemogućite ili zabranite operacije WP upravitelja datoteka korisničkim ulogama

en: Select user role and disable operation.
bs_BA: Odaberite korisničku ulogu i onemogućite rad.

en: Click to Add Rules
bs_BA: Kliknite da dodate pravila

en: Add rule for User Roles
bs_BA: Dodajte pravilo za korisničke uloge

en: If User role is
bs_BA: Ako je uloga korisnika

en: Select User Role
bs_BA: Odaberite Uloga korisnika

en: Then
bs_BA: Onda

en: Disable Operations
bs_BA: Onemogući operacije

en: Separate or private folder access <strong>e.g wp-content/themes</strong> etc.
bs_BA: Pristup zasebnom ili privatnom folderu <strong> npr. Wp-sadržaj / teme </strong> itd.

en: It will overide "Private Folder Access" settings
bs_BA: Nadjačat će postavke "Pristup privatnoj mapi"

en: Enter Folder or Files Paths That You want to <strong>Hide</strong> e.g wp-content/themes|wp-content/plugins.
bs_BA: Unesite putanje mape ili datoteka koje želite <strong> sakriti </strong>, npr. Wp-content / themes | wp-content / plugins.

en: Multiple separated by Vertical Bar (|).
bs_BA: Višestruko odvojeno vertikalnom trakom (|).

en: Enter file extensions which you want to Lock. <strong>e.g .php|.png|.css</strong> etc
bs_BA: Unesite nastavke datoteka koje želite zaključati. <strong> npr. .php | .png | .css </strong> itd

en: The extensions in the option are case sensitive and should be separated by vertical bar (|) without having white space between them. e.g. php,PHP
bs_BA: Proširenja u opciji razlikuju velika i mala slova i trebala bi biti odvojena vertikalnom trakom (|) bez razmaka između njih. npr. php, PHP

en: Disable Toolbar and Context Menu
bs_BA: Onemogućite Alatnu traku i kontekstni meni

en: Disable Toolbar
bs_BA: Onemogući alatnu traku

en: Disable Context Menu
bs_BA: Onemogući kontekstni meni

en: Disable or Ban WP File Manager Operations to Users
bs_BA: Onemogućite ili zabranite operacijama WP upravitelja datoteka korisnicima

en: Select users and disable operation.
bs_BA: Odaberite korisnike i onemogućite rad.

en: Add rule for Users
bs_BA: Dodaj pravilo za korisnike

en: If User is
bs_BA: Ako je korisnik

en: Select User
bs_BA: Odaberite Korisnik

en: Select the pages where you want to show the File Manager on Frontend
bs_BA: Odaberite stranice na kojima želite prikazati Upravitelj datoteka na Frontendu

en: Select Pages
bs_BA: Odaberite Pages

en: <strong>Note:</strong> It will not work if already using any File Manager shortcode in selected page editor.
bs_BA: <strong> Napomena: </strong> Neće raditi ako već koristite bilo koji kratki kôd Upravitelja datoteka u odabranom uređivaču stranica.

en: Display File Manager ?
bs_BA: Prikaz upravitelja datoteka?

en: Before Content
bs_BA: Prije sadržaja

en: Default: After Content
bs_BA: Zadano: Nakon sadržaja

en: Paste the shortcode here
bs_BA: Ovdje zalijepite kratki kod

en: You can generate new shortcode from the <a href='admin.php?page=wp_file_manager_existing_shortcodes'>Shortcode Generator</a> of File Manager.
bs_BA: Novi kratki kôd možete generirati iz <a href='admin.php?page=wp_file_manager_existing_shortcodes'> Generatora kratkih kodova </a> Upravitelja datoteka.

en: Shortcode will work on selected pages. Help is given below to edit parameters:
bs_BA: Kratki kod će raditi na odabranim stranicama. U nastavku je data pomoć za uređivanje parametara:

en: Shortcode Help:
bs_BA: Pomoć za kratki kod:

en: <a href='https://filemanagerpro.io/shortcodes/' target='_blank'>Documentation</a>
bs_BA: <a href='https://filemanagerpro.io/shortcodes/' target='_blank'>Dokumentacija</a>

en: Invalid Licence Key
bs_BA: Nevažeći ključ licence

en: Please select user role from previously added rule before adding new!
bs_BA: Molimo odaberite korisničku ulogu iz prethodno dodanog pravila prije dodavanja novog!

en: Please select user from the previously added rule before adding new!
bs_BA: Molimo odaberite korisnika iz prethodno dodanog pravila prije dodavanja novog!

en: Please select user in the added user restriction rule before saving.
bs_BA: Molimo odaberite korisnika u dodanom pravilu ograničenja korisnika prije spremanja.

en: Please select user role in the added user role restriction rule before saving.
bs_BA: Molimo odaberite korisničku ulogu u dodanom pravilu ograničenja uloge korisnika prije spremanja.

en: Welcome
bs_BA: Dobrodošli

en: Sorry, you are not allowed to access this page.
bs_BA: Žao nam je, nemate pristup ovoj stranici.

en: Please login to access file manager.
bs_BA: Prijavite se za pristup upravitelju datotekama.

en: Error in creating shortcode. Invalid shortcode.
bs_BA: Greška u stvaranju kratkog koda. Nevažeći kratki kod.

en: Click to get list of all shortcodes
bs_BA: Kliknite za popis svih kratkih kodova

en: All Shortcodes
bs_BA: Sve kratke kodove

en: Click to create new shortcode
bs_BA: Kliknite za stvaranje novog kratkog koda

en: Generate New Shortcode
bs_BA: Generiraj novi kratki kod

en: Logged in users
bs_BA: Prijavljeni korisnici

en: Non logged in users
bs_BA: Korisnici koji nisu prijavljeni

en: From existing shortcode
bs_BA: Iz postojećeg kratkog koda

en: Your shortcode <span style='background-color:#e5e5e5;'>%s</span> has been generated successfully. Copy this shortcode and paste it in your pages.
bs_BA: Vaš kratki kod <span style='background-color:#e5e5e5;'>%s</span> je uspješno generiran. Kopirajte ovaj kratki kôd i zalijepite ga na svoje stranice.

en: Your shortcode settings has been updated successfully.
bs_BA: Postavke vašeg kratkog koda uspješno su ažurirane.

en: Shortcode Title
bs_BA: Naslov kratkog koda

en: Enter shortcode title
bs_BA: Unesite naslov kratkog koda

en: It is required to identify the shortcode you are going to use.
bs_BA: Potrebno je identificirati kratki kod koji ćete koristiti.

en: This field can not be empty.
bs_BA: Ovo polje ne može biti prazno.

en: Title with this name already exists. Please choose another title.
bs_BA: Naslov s ovim imenom već postoji. Odaberite drugi naslov.

en: Allowed Roles
bs_BA: Dopuštene uloge

en: All
bs_BA: Sve

en: It will allow all roles to access file manager on front end. All will apply for all available user roles.
bs_BA: Omogućit će svim ulogama pristup upravitelju datotekama na prednjoj strani. Sve će se primijeniti na sve dostupne korisničke uloge.

en: Please choose at least one user role.
bs_BA: Odaberite barem jednu korisničku ulogu.

en: Access Folder
bs_BA: Pristupite mapi

en: Path of the folder to display e.g wp-content/uploads
bs_BA: Put mape za prikaz, npr. Wp-sadržaj / prijenosi

en: Root directory
bs_BA: Korijenski direktorij

en: eg. You can put "test" as a name of folder which is located on root directory, or you can give path for sub folders as like "wp-content/plugins". If leave blank or empty it will access all folders on root directory. If you put * then it will auto creates user folders with their username.
bs_BA: npr. Možete staviti "test" kao ime mape koja se nalazi u osnovnom direktorijumu ili možete dati putanju za podmape kao "wp-content / plugins". Ako ostavite prazno ili prazno, pristupit će svim mapama u korijenskom direktoriju. Ako stavite *, automatski će kreirati korisničke mape s njihovim korisničkim imenom.

en: Allowed Operations
bs_BA: Dozvoljene operacije

en: For all operations and to allow some operation you can choose operations name from the list.
bs_BA: Za sve operacije i da biste dozvolili neku operaciju, možete odabrati ime operacije s popisa.

en: Ban User IDs
bs_BA: Zabrani ID korisnika

en: User ID
bs_BA: Korisnički broj

en: To ban specific user from accessing file manager on frontend then you can choose the users from the list.
bs_BA: Da biste zabranili određenom korisniku pristup upravitelju datotekama na sučelju, tada možete odabrati korisnike s popisa.

en: Hide Files
bs_BA: Sakrij datoteke

en: Hide files from access folder e.g. wp-content/plugins,wp-config.php etc
bs_BA: Sakrij datoteke iz pristupne mape, npr. wp-content / plugins, wp-config.php itd

en: Restrict extensions e.g. .php,.css OR php,css
bs_BA: Ograniči produženja, npr. .php, .css ILI php, css

en: It will lock files mentioned in commas without white space between them. You can lock more as like ".php,.css,.js" etc.<br><span class="highlighted"><strong>Note:</strong> The extensions in the option are case sensitive and should be comma(,) separated without having white space between them. e.g. php,PHP</span>
bs_BA: Zaključat će datoteke spomenute u zarezima bez praznog prostora između njih. Možete zaključati više poput ".php, .css, .js" itd. <br> <span class = "highlighted"> <strong> Napomena: </strong> Proširenja u opciji razlikuju velika i mala slova i trebaju biti zarezom (,) odvojeni bez razmaka između njih. npr. php, PHP </span>

en: Select Filemanager Language
bs_BA: Izaberite Filemanager jezik

en: You can select any language for filemanager.
bs_BA: Možete izabrati bilo koji jezik za filemanager.

en: Select Filemanager Theme
bs_BA: Odaberite temu Upravitelj datoteka

en: You can select any theme for filemanager.
bs_BA: Za upravitelj datoteka možete odabrati bilo koju temu.

en: You can select any view for filemanager.
bs_BA: Za upravitelj datoteka možete odabrati bilo koji prikaz.

en: Date Format
bs_BA: Format datuma

en: You can select any date format for filemanager modified date.
bs_BA: Možete odabrati bilo koji format datuma za datum koji je promijenio upravitelj datoteka.

en: Update Shortcode
bs_BA: Ažuriraj kratki kod

en: Generate Shortcode
bs_BA: Generiraj kratki kod

en: Hide files from access folder e.g. test1,folder/test2 etc
bs_BA: Sakrij datoteke iz pristupne mape, npr. test1, folder / test2 itd

en: It will hide the files and folder mentioned here. Note: This option is case sensitive and should be comma(,) separated without having white space between them.
bs_BA: Sakriće ovdje spomenute datoteke i mape. Napomena: Ova opcija razlikuje velika i mala slova i treba je odvojiti zarezom (,) bez razmaka.

en: Generate New Shortcode from existing one
bs_BA: Generirajte novi kratki kod iz postojećeg

en: Paste the shortcode which you are using in your page/post
bs_BA: Zalijepite kratki kod koji koristite na svoju stranicu / post

en: This will convert the existing shortcode to the new shortcode format.
bs_BA: Ovo će pretvoriti postojeći kratki kôd u novi format kratkog koda.

en: Existing Shortcode(s)
bs_BA: Postojeće kratke šifre

en: Click to go back to the shortcode generator
bs_BA: Kliknite za povratak na generator kratkih kodova

en: Shortcode has been deleted successfully.
bs_BA: Kratki kod je uspješno izbrisan.

en: Shortcode(s) has been deleted successfully.
bs_BA: Kratke šifre su uspješno izbrisane.

en: Title
bs_BA: Naslov

en: Copy to clipboard
bs_BA: Kopirati u clipboard

en: Are you sure you want to delete this shortcode?
bs_BA: Jeste li sigurni da želite izbrisati ovaj kratki kôd?

en: Customize Shortcode
bs_BA: Prilagodite kratki kod

en: Copy above filter code and paste it in your theme's functions.php file or in your plugin file to customize shortcode values as per your requirement.
bs_BA: Kopirajte kôd iznad filtra i zalijepite ga u datoteku functions.php svoje teme ili u datoteku dodatka kako biste prilagodili vrijednosti kratkog koda prema vašim zahtjevima.

en: Showing
bs_BA: Prikazuje se

en: entries
bs_BA: Prikazuje se

en: No shortcode found
bs_BA: Nije pronađen kratki kôd

en: Delete All Selected
bs_BA: Izbriši sve odabrano

en: Copied
bs_BA: Kopirano

en: Copied to clipboard
bs_BA: Kopirano u međuspremnik

en: Are you sure you want to delete selected shortcode(s)?
bs_BA: Jeste li sigurni da želite izbrisati odabrane kratke kodove?

en: Please select atleast one shortcode from the list.
bs_BA: Molimo odaberite barem jedan kratki kod sa popisa.

en: File Manager PRO - Please enter your order details below. If Not
bs_BA: File Manager PRO - Molimo unesite detalje vaše narudžbe ispod. Ako ne

en: To unlock updates, please enter your order id and license key below. If you don't have a licence key
bs_BA: Za otključavanje ažuriranja, unesite svoj ID narudžbe i licencni ključ ispod. Ako nemate licencni ključ

en: click to buy Licence Key
bs_BA: kliknite da kupite licencni ključ

en: please see details & pricing
bs_BA: pogledajte detalje i cijene

en: ORDER ID (#) *
bs_BA: ID NARUDŽBE (#) *

en: Please check your email for Order ID.
bs_BA: Molimo provjerite svoju e-poštu za ID narudžbe.

en: LICENCE KEY *
bs_BA: KLJUČ LICENCE *

en: Please check your email for Licence Key.
bs_BA: Molimo provjerite svoju e-poštu za licencni ključ.

en: Click here to verify
bs_BA: Kliknite ovdje da potvrdite

en: Note: If you have already purchased this plugin then please check your email. You must have got an Email with orders details in your email, if you didn't get any Email. Please contact us at <a href="https://filemanagerpro.io/contact/">https://filemanagerpro.io/contact/</a>
bs_BA: Napomena: Ako ste već kupili ovaj dodatak, provjerite svoju e-poštu. Morate imati e-poštu s detaljima narudžbe u svojoj e-pošti, ako niste dobili e-poštu. Kontaktirajte nas na <a href="https://filemanagerpro.io/contact/">https://filemanagerpro.io/contact/</a>

en: Are you sure want to delete?
bs_BA: Jeste li sigurni da želite izbrisati?

en: To enable logs, go to <a href="admin.php?page=wp_file_manager_settings">General Settings Tab</a> -> Check "Send Notifications to admin on file upload " , "Send Notifications to admin on file download" and "Send Notifications to admin on file edit" options.
bs_BA: Da biste omogućili zapisnike, idite na <a href="admin.php?page=wp_file_manager_settings"> Kartica Opšte postavke </a> -> Označite "Pošaljite obavijesti administratoru o prijenosu datoteke", "Pošaljite obavijesti administratoru prilikom preuzimanja datoteke" i Opcije "Pošalji obavijesti administratoru o uređivanju datoteka".

en: Edited Files
bs_BA: Uređene datoteke

en: Downloaded Files
bs_BA: Preuzete datoteke

en: Uploaded Files
bs_BA: Otpremljene datoteke

en: Bulk Actions
bs_BA: Skupne akcije

en: Apply
bs_BA: Prijavite se

en: User Name
bs_BA: Korisničko ime

en: Files
bs_BA: Datoteke

en: Date
bs_BA: Datum

en: No log(s) found!
bs_BA: Nije pronađen nijedan zapisnik!

en: Showing
bs_BA: Prikazuje se

en: Uploaded File
bs_BA: Otpremljena datoteka

en: Please select log(s) to delete!
bs_BA: Molimo odaberite dnevnik(e) za brisanje!

en: Are you sure want to remove selected log(s)?
bs_BA: Jeste li sigurni da želite ukloniti odabrane zapise?

en: Please select delete action!
bs_BA: Odaberite radnju brisanja!

en:  WP File Manager PRO -
bs_BA: WP upravitelj datotekama PRO -

en: More information about %s
bs_BA: Više informacija o %s

en: Check for updates
bs_BA: Provjerite ima li ažuriranja

en: Unknown update checker status "%s"
bs_BA: Nepoznat status provjere ažuriranja "%s"

en: There is no changelog available.
bs_BA: Nema dostupnih dnevnika promjena.
