WP File Manager - en to bg_BG translation catalogue (444 entries)

en: Missing Table Name in the form!
bg_BG: Липсващо име на таблица във формуляра!

en: Missing value in the form!
bg_BG: Липсва стойност във формуляра!

en: DB Manager
bg_BG: DB мениджър

en: Are you sure want to empty Table? Table may not be recovered. So please delete carefully.
bg_BG: Наистина ли искате да изпразните таблицата? Таблицата може да не бъде възстановена. Затова моля изтрийте внимателно.

en: Are you sure want to delete Table? Deleted Table may not be recovered. So please delete carefully.
bg_BG: Наистина ли искате да изтриете таблицата? Изтритата таблица може да не бъде възстановена. Затова моля изтрийте внимателно.

en: Tables
bg_BG: Маси

en: Create New Table
bg_BG: Създайте нова таблица

en: Browse
bg_BG: Преглед

en: Insert
bg_BG: Поставете

en: Delete Table
bg_BG: Изтриване на таблица

en: Drop
bg_BG: Изпускайте

en: Empty Table
bg_BG: Празна маса

en: Empty
bg_BG: Празни

en: ADD
bg_BG: ДОБАВЯНЕ

en: Add New
bg_BG: Добави нов

en: Are you sure want to update? It will redirect you to updation form.
bg_BG: Наистина ли искате да актуализирате? Това ще ви пренасочи към формуляр за актуализация.

en: Are you sure want to delete? Deleted data may not be recovered. So please delete carefully.
bg_BG: Наистина ли искате да изтриете? Изтритите данни може да не бъдат възстановени. Затова моля изтрийте внимателно.

en: Edit
bg_BG: редактиране

en: Delete
bg_BG: Изтрий

en: No Records Found!
bg_BG: Не са намерени записи!

en: First
bg_BG: Първо

en: Prev
bg_BG: Предишна

en: Next
bg_BG: Следващия

en: Last
bg_BG: Последно

en: You don't have permission to access this area.
bg_BG: Нямате разрешение за достъп до тази област.

en: Column
bg_BG: Колона

en: Value
bg_BG: Стойност

en: Reset
bg_BG: Нулиране

en: Add
bg_BG: Добавяне

en: New Record Created
bg_BG: Създаден е нов запис

en: Unable to create new record
bg_BG: Не може да се създаде нов запис

en: Oops! Some thing went wrong! Please try again.
bg_BG: Опа! Нещо се обърка! Моля, опитайте отново.

en: &larr; Back
bg_BG: & larr; обратно

en: Update
bg_BG: Актуализиране

en: Record.
bg_BG: Запис.

en: Updated Successfully.
bg_BG: Актуализирано успешно.

en: Unable to Update record
bg_BG: Записът не може да се актуализира

en: Security token mismatch
bg_BG: Несъответствие на маркера за сигурност

en: Record
bg_BG: Запис

en: Deleted successfully
bg_BG: Изтрит успешно

en: Error occured while deleting a record.
bg_BG: Възникна грешка при изтриването на запис.

en: Table Created Successfully !
bg_BG: Таблицата е създадена успешно!

en: Table Not Created !
bg_BG: Таблицата не е създадена!

en: Table
bg_BG: Таблица

en: Deleted Successfully!
bg_BG: Изтрито успешно!

en: Not Deleted!
bg_BG: Не е изтрито!

en: Table records of
bg_BG: Таблица записи на

en: Table name:&nbsp;
bg_BG: Име на таблицата:&nbsp;

en: Name
bg_BG: Име

en: Type
bg_BG: Тип

en: Length/Values
bg_BG: Дължина / Стойности

en: Default
bg_BG: По подразбиране

en: Collation
bg_BG: Събиране

en: Attributes
bg_BG: Атрибути

en: Null
bg_BG: Нула

en: Index
bg_BG: Индекс

en: Comments
bg_BG: Коментари

en: Remove
bg_BG: Премахване

en: None
bg_BG: Нито един

en: Add Row
bg_BG: Добавяне на ред

en: Save
bg_BG: Запазете

en: Export Database
bg_BG: Експортиране на база данни

en: Host:
bg_BG: Водещ:

en: Database:
bg_BG: База данни:

en: Table:
bg_BG: Таблица:

en: Success
bg_BG: успех

en: Error
bg_BG: Грешка

en: You don't have permission to access this page.
bg_BG: Нямате разрешение за достъп до тази страница.

en: This shortcode has been expired. Please contact with the site admin.
bg_BG: Този кратък код е изтекъл. Моля, свържете се с администратора на сайта.

en: Themes backup restored successfully.
bg_BG: Архивирането на теми е възстановено успешно.

en: Unable to restore themes.
bg_BG: Темите не могат да бъдат възстановени.

en: Uploads backup restored successfully.
bg_BG: Архивите за качване са възстановени успешно.

en: Unable to restore uploads.
bg_BG: Качванията не могат да бъдат възстановени.

en: Others backup restored successfully.
bg_BG: Други резервни копия са възстановени успешно.

en: Unable to restore others.
bg_BG: Не може да се възстановят други.

en: Plugins backup restored successfully.
bg_BG: Архивирането на приставки е възстановено успешно.

en: Unable to restore plugins.
bg_BG: Приставките не могат да бъдат възстановени.

en: Database backup restored successfully.
bg_BG: Архивирането на база данни е възстановено успешно.

en: All Done
bg_BG: Готово

en: Unable to restore DB backup.
bg_BG: Не може да се възстанови резервно копие на DB.

en: Backup(s) removed successfully!
bg_BG: Архивите бяха премахнати успешно!

en: Unable to remove backup(s)!
bg_BG: Не може да се премахне архив (и)!

en: Database backup done on date
bg_BG: Архивирането на базата данни е извършено на датата

en: Plugins backup done on date
bg_BG: Архивирането на плъгините е извършено на дата

en: Themes backup done on date
bg_BG: Архивирането на теми е направено на датата

en: Uploads backup done on date
bg_BG: Архивирането на качванията е извършено на датата

en: Others backup done on date
bg_BG: Други архивиране направено на датата

en: Logs
bg_BG: Дневници

en: No logs found!
bg_BG: Няма намерени дневници!

en: Backup removed successfully!
bg_BG: Архивът бе премахнат успешно!

en: Unable to removed backup!
bg_BG: Архивът не може да бъде премахнат!

en: Nothing selected for backup
bg_BG: Нищо не е избрано за архивиране

en: Security Issue.
bg_BG: Проблем със сигурността.

en: Database backup done.
bg_BG: Архивирането на базата данни е направено.

en: Unable to create database backup.
bg_BG: Не може да се създаде резервно копие на базата данни.

en: Plugins backup done.
bg_BG: Архивирането на приставки е направено.

en: Plugins backup failed.
bg_BG: Архивирането на приставките не бе успешно.

en: Themes backup done.
bg_BG: Архивирането на темите е направено.

en: Themes backup failed.
bg_BG: Архивирането на темите не бе успешно.

en: Uploads backup done.
bg_BG: Архивирането на качванията е направено.

en: Uploads backup failed.
bg_BG: Архивирането на качванията не бе успешно.

en: Others backup done.
bg_BG: Други резервно копие направено.

en: Others backup failed.
bg_BG: Други архивиране не успя.

en: All done
bg_BG: Готово

en: Log(s) removed successfully!
bg_BG: Дневниците са премахнати успешно!

en: Unable to removed log(s)!
bg_BG: Не могат да бъдат премахнати регистрационни файлове!

en: Invalid security key!
bg_BG: Невалиден ключ за сигурност!

en: Couldn't write to file.
bg_BG: Не можа да се запише във файла.

en: Required libraries installed successfully.
bg_BG: Необходимите библиотеки са инсталирани успешно.

en: Unable to install Required libraries.
bg_BG: Не може да се инсталира задължителни библиотеки.

en: WP File Manager
bg_BG: WP файлов мениджър

en: Settings
bg_BG: Настройки

en: Preferences
bg_BG: Предпочитания

en: Email Notifications
bg_BG: Известия по имейл

en: Shortcode Generator
bg_BG: Генератор на къси кодове

en: Mobile
bg_BG: Подвижен

en: Addons
bg_BG: Добавки

en: Backup/Restore
bg_BG: Архивиране/Възстановяване

en: Existing Shortcode
bg_BG: Съществуващ шорткод

en: Type here to search list...
bg_BG: Въведете тук, за да търсите списък ...

en: Check all
bg_BG: Провери всичко

en: Uncheck all
bg_BG: Премахнете отметката от всички

en: Invert select
bg_BG: Инвертиране на избора

en: You don't have permission to access file manager.
bg_BG: Нямате разрешение за достъп до файловия мениджър.

en: Invalid shortcode!
bg_BG: Невалиден шорткод!

en: Invalid security token!
bg_BG: Невалиден маркер за сигурност!

en: Congratulations. License Verified Successfully.
bg_BG: Честито. Лицензът е потвърден успешно.

en: Some thing went wrong.
bg_BG: Нещо се обърка.

en: Your File Manager PRO Order Details
bg_BG: Детайлите на поръчката ви за PRO File Manager

en: Order Details
bg_BG: подробности за поръчката

en: Order ID:
bg_BG: Идент. № на поръчката:

en: License Key:
bg_BG: Лицензионен ключ:

en: &nbsp; Warning: Please don't share these details with anyone.
bg_BG: &nbsp; Предупреждение: Моля, не споделяйте тези подробности с никого.

en: Unable to execute php syntax checker due to server permissions.
bg_BG: Не може да се изпълни проверка на синтаксиса на php поради разрешения на сървъра.

en: File
bg_BG: Файл

en: not saved.
bg_BG: не е запазен.

en: File doesn't exist to download.
bg_BG: Файлът не съществува за изтегляне.

en: Invalid Security Code.
bg_BG: Невалиден код за сигурност.

en: Missing backup id.
bg_BG: Липсва резервен идентификационен номер.

en: Missing parameter type.
bg_BG: Липсва тип параметър.

en: Missing required parameters.
bg_BG: Липсват необходимите параметри.

en: Error: Unable to restore backup because database backup is heavy in size. Please try to increase Maximum allowed size  from Preferences settings.
bg_BG: Грешка: Не може да се възстанови архивирането, тъй като архивирането на базата данни е голямо по размер. Моля, опитайте да увеличите максималния разрешен размер от настройките за предпочитания.

en: Select backup(s) to delete!
bg_BG: Изберете архив (и) за изтриване!

en: Are you sure want to remove selected backup(s)?
bg_BG: Наистина ли искате да премахнете избраните резервни копия (и)?

en: Backup is running, please wait
bg_BG: Архивирането работи, моля, изчакайте

en: Restore is running, please wait
bg_BG: Възстановяването тече, моля, изчакайте

en: Nothing selected for backup.
bg_BG: Нищо не е избрано за архивиране.

en: WP File Manager - Backup/Restore
bg_BG: WP файлов мениджър - Архивиране / Възстановяване

en: Backup Options:
bg_BG: Опции за архивиране:

en: Database Backup
bg_BG: Архивиране на база данни

en: Files Backup
bg_BG: Архивиране на файлове

en: Plugins
bg_BG: Приставки

en: Themes
bg_BG: Теми

en: Uploads
bg_BG: Качвания

en: Others (Any other directories found inside wp-content)
bg_BG: Други (Всички други директории, намерени във wp-content)

en: Backup Now
bg_BG: Архивиране сега

en: Time now
bg_BG: Време сега

en: SUCCESS
bg_BG: УСПЕХ

en: Backup successfully deleted.
bg_BG: Архивирането е успешно изтрито.

en: Ok
bg_BG: Добре

en: DELETE FILES
bg_BG: ИЗТРИЙ ФАЙЛОВЕТЕ

en: Are you sure you want to delete this backup?
bg_BG: Наистина ли искате да изтриете този архив?

en: Cancel
bg_BG: Отказ

en: Confirm
bg_BG: Потвърдете

en: RESTORE FILES
bg_BG: ВЪЗСТАНОВЯВАНЕ НА ФАЙЛОВЕ

en: Are you sure you want to restore this backup?
bg_BG: Наистина ли искате да възстановите това архивиране?

en: Last Log Message
bg_BG: Последно съобщение в дневника

en: The backup apparently succeeded and is now complete.
bg_BG: Архивирането очевидно е успяло и вече е завършено.

en: No log message
bg_BG: Няма регистрационно съобщение

en: Existing Backup(s)
bg_BG: Съществуващи резервни копия

en: Backup Date
bg_BG: Дата на архивиране

en: Backup data (click to download)
bg_BG: Архивиране на данни (щракнете за изтегляне)

en: Action
bg_BG: Действие

en: (Today)
bg_BG: (днес)

en: Download All
bg_BG: Изтеглете всичко

en: Restore
bg_BG: Възстанови

en: View Log
bg_BG: Преглед на дневника

en: Currently no backup(s) found.
bg_BG: Понастоящем не са намерени резервни копия.

en: Actions upon selected backup(s)
bg_BG: Действия при избрани архиви

en: Select All
bg_BG: Избери всички

en: Deselect
bg_BG: Премахнете избора

en: Note:
bg_BG: Забележка:

en: Backup files will be under
bg_BG: Архивните файлове ще бъдат под

en: Saving please wait...
bg_BG: Запазване, моля изчакайте ...

en: Settings saved.
bg_BG: Настройките са запазени.

en: Dismiss this notice.
bg_BG: Отхвърлете това известие.

en: Settings not saved.
bg_BG: Настройките не са запазени.

en: Enable?
bg_BG: Активиране?

en: Email Addresses
bg_BG: Имейл адреси

en: Add More <strong>+</strong>
bg_BG: Добавете още <strong> + </strong>

en: This address is used for notification purposes, like theme/plugin notification.
bg_BG: Този адрес се използва за целите на уведомяването, като известие за тема / приставка.

en: Files Upload Notifications
bg_BG: Известия за качване на файлове

en: Subject
bg_BG: Предмет

en: Files Uploaded
bg_BG: Качени файлове

en: Body
bg_BG: Тяло

en: Example:
bg_BG: Пример:

en: Files Download Notifications
bg_BG: Известия за изтегляне на файлове

en: Files Downloaded
bg_BG: Изтеглени файлове

en: Files Edit Notifications
bg_BG: Файлове Редактиране на известия

en: Files Modified or Edited
bg_BG: Файлове модифицирани или редактирани

en: Save Changes
bg_BG: Запазите промените

en: All added email fields needs to filled and should have valid email address.
bg_BG: Всички добавени имейл полета трябва да бъдат попълнени и трябва да имат валиден имейл адрес.

en: Add-ons
bg_BG: Добавки

en: Installed
bg_BG: Инсталирана

en: Activate
bg_BG: Активирате

en: Buy Now
bg_BG: Купи сега

en: Box
bg_BG: Кутия

en: Digital Ocean
bg_BG: Дигитален океан

en: Insert File Manager Shortcode
bg_BG: Поставете кратък код на файловия мениджър

en: Select Shortcode
bg_BG: Изберете Shortcode

en: Choose Shortcode
bg_BG: Изберете Shortcode

en: File Manager Pro Update
bg_BG: Актуализация на File Manager Pro

en: FileManager
bg_BG: Файлов мениджър

en: is now compatible with Digital Ocean Add-on.
bg_BG: вече е съвместим с Digital Ocean Add-on.

en: Users can now display Digital Ocean files and folders in FileManager in just 1-Click!
bg_BG: Потребителите вече могат да показват файлове и папки на Digital Ocean във FileManager само с 1 щракване!

en: Click here to purchase now
bg_BG: Щракнете тук, за да закупите сега

en: You have not made any changes to be saved.
bg_BG: Не сте направили промени, които да бъдат запазени.

en: Preferences - File Manager
bg_BG: Предпочитания - Файлов диспечер

en: Public Root Path
bg_BG: Обществен корен път

en: File Manager Root Path, you can change according to your choice.
bg_BG: Основен път на файловия мениджър, можете да промените според вашия избор.

en: Please change this carefully, Wrong path can lead file manager plugin to go down.
bg_BG: Моля, променете това внимателно, Грешният път може да доведе до слизане на приставката за управление на файлове.

en: Enable Syntax Checker?
bg_BG: Активиране на проверката на синтаксиса?

en: When the Syntax Checker is enabled, the code updates being made to PHP files will be checked for syntax errors. If a syntax error is found, the updates will not be saved and a message box will appear which will define the error found. This checker will help prevent website downtime issues due to syntax errors.
bg_BG: Когато е активирана проверката на синтаксиса, актуализациите на кода, извършени във PHP файлове, ще бъдат проверени за синтаксисни грешки. Ако бъде открита синтаксична грешка, актуализациите няма да бъдат запазени и ще се появи поле за съобщение, което ще определи намерената грешка. Тази програма за проверка ще помогне за предотвратяване на проблеми с престоя на уебсайта поради синтаксични грешки.

en: Enable Trash?
bg_BG: Активиране на кошчето?

en: After enabling trash, your files will go to trash folder.
bg_BG: След като активирате кошчето, вашите файлове ще отидат в папката за боклук.

en: Enable Files Upload to Media Library?
bg_BG: Активиране на качването на файлове в медийната библиотека?

en: After enabling this, uploaded images, pdfs and zip files will go to media library too.
bg_BG: След като активирате това, качените изображения, pdfs и zip файлове също ще отидат в медийната библиотека.

en: Maximum allowed size at the time of database backup restore.
bg_BG: Максимално позволен размер към момента на възстановяване на резервно копие на базата данни.

en: Please increase field value if you are getting error message at the time of backup restore.
bg_BG: Моля, увеличете стойността на полето, ако получавате съобщение за грешка по време на възстановяване на резервно копие.

en: Settings - File Manager
bg_BG: Настройки - Файлов диспечер

en: Settings will apply on
bg_BG: Настройките ще важат на

en: shortcode.
bg_BG: кратък код.

en: Make Directory
bg_BG: Направете директория

en: Make File
bg_BG: Направете файл

en: Rename
bg_BG: Перайменаваць

en: Duplicate
bg_BG: Дубликат

en: Paste
bg_BG: Поставете

en: Archive
bg_BG: Архив

en: Extract
bg_BG: Екстракт

en: Copy
bg_BG: копие

en: Cut
bg_BG: Разрез

en: Download
bg_BG: Изтегли

en: Upload
bg_BG: Качване

en: Search
bg_BG: Търсене

en: Info
bg_BG: Информация

en: Resize
bg_BG: Змяніць памер

en: <strong>Saving Please wait...</strong>
bg_BG: <strong> Запазване Моля, изчакайте ... </strong>

en: General
bg_BG: Общ

en: Code Editor
bg_BG: Редактор на кодове

en: User Restrictions
bg_BG: Ограничения за потребителите

en: User Role Restrictions
bg_BG: Ограничения на ролите на потребителите

en: Frontend Access
bg_BG: Достъп отпред

en: Select User Roles to access WP File Manager
bg_BG: Изберете Потребителски роли за достъп до WP файлов мениджър

en: Allow user roles to access WP File Manager.
bg_BG: Позволете на потребителските роли да имат достъп до WP файлов мениджър.

en: Select User Roles to access DB Manager
bg_BG: Изберете Потребителски роли за достъп до DB Manager

en: Allow user roles to access DB Manager.
bg_BG: Позволете на потребителските роли да имат достъп до DB Manager.

en: Separate or Private Folder Access
bg_BG: Отделен или частен достъп до папка

en: File Manager will access this folder path. Else, will access root directory. <strong>e.g wp-content/plugins</strong>. <br><strong>Note:</strong> Will be valid for all user roles.
bg_BG: Файловият мениджър ще осъществи достъп до този път до папката. В противен случай ще има достъп до главната директория. <strong> напр. wp-content / plugins </strong>. <br> <strong> Забележка: </strong> Ще важи за всички потребителски роли.

en: Maximum Upload Size
bg_BG: Максимален размер на качването

en: Allow users to upload file of maximum.
bg_BG: Позволете на потребителите да качват файл с максимум.

en: Notification Email
bg_BG: Имейл за известия

en: Sends Notifications to this email. <strong>Note:</strong> This will take admin email by default if kept empty.
bg_BG: Изпраща известия на този имейл. <strong> Забележка: </strong> Това ще отнеме администраторския имейл по подразбиране, ако се запази празно.

en: Send Notifications to admin and save logs on file upload ?
bg_BG: Изпращане на известия до администратора и запазване на регистрационни файлове при качване на файлове?

en: Check to allow file upload notifications. Mail will be sent to admin. Click
bg_BG: Поставете отметка, за да разрешите известия за качване на файлове. Пощата ще бъде изпратена до администратора. Щракнете върху

en: here
bg_BG: тук

en: to set notification email.
bg_BG: за да зададете имейл за известия.

en: <strong>Note:</strong> This feature is using wp_mail(), Make sure
bg_BG: <strong>Забележка:</strong> Тази функция използва wp_mail(), уверете се

en: Read More
bg_BG: Прочетете още

en: is working.
bg_BG: работи.

en: Send Notifications to admin and save logs on file download ?
bg_BG: Изпращане на известия до администратора и запазване на регистрационни файлове при изтегляне на файл?

en: Check to allow file download notifications. Mail will be sent to admin. Click
bg_BG: Поставете отметка, за да разрешите известия за изтегляне на файлове. Пощата ще бъде изпратена до администратора. Щракнете върху

en: Send Notifications to admin and save logs on file edit ?
bg_BG: Изпращане на известия до администратора и запазване на регистрационни файлове при редактиране на файлове?

en: Check to allow file edit notifications. Mail will be sent to admin.  Click
bg_BG: Поставете отметка, за да разрешите известия за редактиране на файлове. Пощата ще бъде изпратена до администратора. Щракнете върху

en:  is working.
bg_BG: работи.

en: Select File Manager Language
bg_BG: Изберете Език на файловия мениджър

en: Default:
bg_BG: По подразбиране:

en: English
bg_BG: Английски

en: You can select any language for File Manager.
bg_BG: Можете да изберете всеки език за File Manager.

en: Select File Manager Theme
bg_BG: Изберете Тема на файловия мениджър

en: You can select any theme for File Manager.
bg_BG: Можете да изберете всяка тема за File Manager.

en: Files View
bg_BG: Изглед на файлове

en: List
bg_BG: Списък

en: Icon
bg_BG: Икона

en: You can select any view for File Manager.
bg_BG: Можете да изберете всеки изглед за Файлов мениджър.

en: Enable "Insert File Manager Shortcode" Button with Content Editor ?
bg_BG: Да се ​​активира ли бутонът „Вмъкване на шорткод на файловия мениджър“ с редактор на съдържание?

en: Enable "Insert File Manager Shortcode" button in edit page screen with classic editor.
bg_BG: Активирайте бутона "Вмъкване на кратък код на файловия мениджър" в екрана за редактиране на страницата с класически редактор.

en: Disable Local File System ?
bg_BG: Да деактивирате локалната файлова система?

en: Check to disable Local File System in File Manager.
bg_BG: Поставете отметка, за да деактивирате локалната файлова система във Файлов диспечер.

en: Disable Database Manager ?
bg_BG: Да деактивирате диспечера на базата данни?

en: Check to disable Database Manager.
bg_BG: Поставете отметка, за да деактивирате диспечера на база данни.

en: Disable Welcome Message?
bg_BG: Деактивиране на приветственото съобщение?

en: Check to disable welcome message on frontend shortcodes.
bg_BG: Поставете отметка, за да деактивирате съобщението за приветствие в късите кодове на интерфейса.

en: Welcome Message
bg_BG: Добре дошли

en: Welcome:
bg_BG: Добре дошли:

en: Welcome message will appear on frontend shortcode.
bg_BG: Добре дошло съобщение ще се появи в краткия код на интерфейса.

en: will show loggedIn user name on frontend.
bg_BG: ще покаже регистрирано потребителско име на интерфейса.

en: Code editor allow fullscreen?
bg_BG: Кода редактор позволяват цял ​​екран?

en: Check to allow fullscreen code editor
bg_BG: Проверете, за да разрешите редактора на цял екран

en: Select theme for Code Editor.
bg_BG: Изберете тема за редактора на кода.

en: Select theme for Code Editor. For more information please visit <a href="http://codemirror.net/demo/theme.html" target="_blank">this link</a>.
bg_BG: Изберете тема за редактор на кодове. За повече информация, моля посетете<a href="http://codemirror.net/demo/theme.html" target="_blank">тази връзка </a>.

en: Disable or Ban WP File Manager Operations to User Roles
bg_BG: Деактивиране или забрана на WP файлов мениджър операции за потребителски роли

en: Select user role and disable operation.
bg_BG: Изберете потребителска роля и деактивирайте операцията.

en: Click to Add Rules
bg_BG: Кликнете, за да добавите правила

en: Add rule for User Roles
bg_BG: Добавяне на правило за потребителските роли

en: If User role is
bg_BG: Ако ролята на потребител е

en: Select User Role
bg_BG: Изберете Потребителска роля

en: Then
bg_BG: Тогава

en: Disable Operations
bg_BG: Деактивиране на операциите

en: Separate or private folder access <strong>e.g wp-content/themes</strong> etc.
bg_BG: Отделен или частен достъп до папка <strong> напр. Wp-content / themes </strong> и др.

en: It will overide "Private Folder Access" settings
bg_BG: Той ще замени настройките за „Достъп до частна папка“

en: Enter Folder or Files Paths That You want to <strong>Hide</strong> e.g wp-content/themes|wp-content/plugins.
bg_BG: Въведете пътищата на папките или файловете, които искате да <strong> скриете </strong> напр. Wp-content / themes | wp-content / plugins.

en: Multiple separated by Vertical Bar (|).
bg_BG: Множество, разделени с вертикална лента (|).

en: Enter file extensions which you want to Lock. <strong>e.g .php|.png|.css</strong> etc
bg_BG: Въведете разширения на файлове, които искате да заключите. <strong> напр. .php | .png | .css </strong> и др

en: The extensions in the option are case sensitive and should be separated by vertical bar (|) without having white space between them. e.g. php,PHP
bg_BG: Разширенията в опцията са чувствителни към малки и големи букви и трябва да бъдат разделени с вертикална лента (|), без да има празно пространство между тях. напр. php, PHP

en: Disable Toolbar and Context Menu
bg_BG: Деактивирайте лентата с инструменти и контекстното меню

en: Disable Toolbar
bg_BG: Деактивирайте лентата с инструменти

en: Disable Context Menu
bg_BG: Деактивирайте контекстното меню

en: Disable or Ban WP File Manager Operations to Users
bg_BG: Деактивиране или забрана на операции с WP файлов мениджър за потребители

en: Select users and disable operation.
bg_BG: Изберете потребители и деактивирайте работата.

en: Add rule for Users
bg_BG: Добавяне на правило за Потребителите

en: If User is
bg_BG: Ако потребителят е

en: Select User
bg_BG: Изберете Потребител

en: Select the pages where you want to show the File Manager on Frontend
bg_BG: Изберете страниците, на които искате да покажете File Manager на Frontend

en: Select Pages
bg_BG: Изберете Страници

en: <strong>Note:</strong> It will not work if already using any File Manager shortcode in selected page editor.
bg_BG: <strong> Забележка: </strong> Няма да работи, ако вече използвате който и да е шорткод на File Manager в избрания редактор на страници.

en: Display File Manager ?
bg_BG: Показване на файлов мениджър?

en: After Content
bg_BG: След Съдържание

en: Before Content
bg_BG: Преди Съдържание

en: Default: After Content
bg_BG: Преди Съдържание

en: Shortcode
bg_BG: Кратък код

en: Paste the shortcode here
bg_BG: Поставете шорткода тук

en: You can generate new shortcode from the <a href='admin.php?page=wp_file_manager_existing_shortcodes'>Shortcode Generator</a> of File Manager.
bg_BG: Можете да генерирате нов шорткод от<a href='admin.php?page=wp_file_manager_existing_shortcodes'>Генератор на шорткоди </a> на Файлов мениджър.

en: Shortcode will work on selected pages. Help is given below to edit parameters:
bg_BG: Шорткодът ще работи на избрани страници. По-долу е дадена помощ за редактиране на параметри:

en: Shortcode Help:
bg_BG: Помощ за шорткод:

en: <a href='https://filemanagerpro.io/shortcodes/' target='_blank'>Documentation</a>
bg_BG: <a href='https://filemanagerpro.io/shortcodes/' target='_blank'>Документация</a>

en: Invalid Licence Key
bg_BG: Невалиден лицензионен ключ

en: Please select user role from previously added rule before adding new!
bg_BG: Моля, изберете потребителска роля от по-рано добавено правило, преди да добавите ново!

en: Please select user from the previously added rule before adding new!
bg_BG: Моля, изберете потребител от добавеното преди това правило, преди да добавите ново!

en: Please select user in the added user restriction rule before saving.
bg_BG: Моля, изберете потребител в добавеното правило за ограничение на потребителя, преди да запазите.

en: Please select user role in the added user role restriction rule before saving.
bg_BG: Моля, изберете потребителска роля в добавеното правило за ограничаване на ролята на потребител, преди да запазите.

en: Welcome
bg_BG: Добре дошли

en: Sorry, you are not allowed to access this page.
bg_BG: За съжаление нямате достъп до тази страница.

en: Please login to access file manager.
bg_BG: Моля, влезте за достъп до файловия мениджър.

en: Shortcodes
bg_BG: Шорткодове

en: Error in creating shortcode. Invalid shortcode.
bg_BG: Грешка при създаването на шорткод. Невалиден къс код.

en: Click to get list of all shortcodes
bg_BG: Щракнете, за да получите списък с всички шорткодове

en: All Shortcodes
bg_BG: Всички къси кодове

en: Click to create new shortcode
bg_BG: Щракнете, за да създадете нов шорткод

en: Generate New Shortcode
bg_BG: Генериране на нов шорткод

en: Logged in users
bg_BG: Влезли потребители

en: Non logged in users
bg_BG: Невлезли потребители

en: From existing shortcode
bg_BG: От съществуващ шорткод

en: Your shortcode <span style='background-color:#e5e5e5;'>%s</span> has been generated successfully. Copy this shortcode and paste it in your pages.
bg_BG: Вашият шорткод <span style='background-color:#e5e5e5;'>%s</span> е генериран успешно. Копирайте този кратък код и го поставете във вашите страници.

en: Your shortcode settings has been updated successfully.
bg_BG: Настройките на вашия шорткод бяха актуализирани успешно.

en: Shortcode Title
bg_BG: Заглавие на шорткода

en: Enter shortcode title
bg_BG: Въведете заглавие на шорткода

en: It is required to identify the shortcode you are going to use.
bg_BG: Необходимо е да идентифицирате шорткода, който ще използвате.

en: This field can not be empty.
bg_BG: Това поле не може да бъде празно.

en: Title with this name already exists. Please choose another title.
bg_BG: Заглавието с това име вече съществува. Моля, изберете друго заглавие.

en: Allowed Roles
bg_BG: Позволени роли

en: All
bg_BG: всичко

en: It will allow all roles to access file manager on front end. All will apply for all available user roles.
bg_BG: Той ще позволи на всички роли да имат достъп до файловия мениджър отпред. Всички ще се прилагат за всички налични потребителски роли.

en: Please choose at least one user role.
bg_BG: Моля, изберете поне една потребителска роля.

en: Access Folder
bg_BG: Папка за достъп

en: Path of the folder to display e.g wp-content/uploads
bg_BG: Път на папката за показване, напр. Wp-content / uploads

en: Root directory
bg_BG: Основна директория

en: eg. You can put "test" as a name of folder which is located on root directory, or you can give path for sub folders as like "wp-content/plugins". If leave blank or empty it will access all folders on root directory. If you put * then it will auto creates user folders with their username.
bg_BG: напр. Можете да поставите "test" като име на папка, която се намира в основната директория, или можете да дадете път за подпапки като "wp-content / plugins". Ако оставите празно или празно, ще има достъп до всички папки в основната директория. Ако поставите *, той автоматично ще създаде потребителски папки с тяхното потребителско име.

en: Allowed Operations
bg_BG: Разрешени операции

en: For all operations and to allow some operation you can choose operations name from the list.
bg_BG: За всички операции и за да разрешите някои операции, можете да изберете име на операцията от списъка.

en: Ban User IDs
bg_BG: Забрана на потребителски идентификатори

en: User ID
bg_BG: Потребителски идентификатор

en: To ban specific user from accessing file manager on frontend then you can choose the users from the list.
bg_BG: За да забраните на конкретен потребител достъп до файловия мениджър на интерфейс, можете да изберете потребителите от списъка.

en: Hide Files
bg_BG: Скриване на файлове

en: Hide files from access folder e.g. wp-content/plugins,wp-config.php etc
bg_BG: Скриване на файлове от папката за достъп, напр. wp-content / plugins, wp-config.php и т.н.

en: It will hide the files and folder mentioned here. <br><strong>Note:</strong> This option is case sensitive and should be comma(,) separated without having white space between them.
bg_BG: Той ще скрие споменатите тук файлове и папки. <br> <strong> Забележка: </strong> Тази опция е чувствителна към малки и големи букви и трябва да бъде разделена със запетая (,), без да има празно пространство между тях.

en: Lock Extensions
bg_BG: Заключване на разширенията

en: Restrict extensions e.g. .php,.css OR php,css
bg_BG: Ограничете разширенията, напр. .php, .css ИЛИ php, css

en: It will lock files mentioned in commas without white space between them. You can lock more as like ".php,.css,.js" etc.<br><span class="highlighted"><strong>Note:</strong> The extensions in the option are case sensitive and should be comma(,) separated without having white space between them. e.g. php,PHP</span>
bg_BG: Той ще заключи файлове, споменати в запетаи, без празно пространство между тях. Можете да заключите повече като ".php, .css, .js" и др. <br> <span class = "highlighted"> <strong> Забележка: </strong> Разширенията в опцията са чувствителни към малки и големи букви и трябва да са със запетая (,) разделени, без да има празно пространство между тях. напр. php, PHP </span>

en: Select Filemanager Language
bg_BG: Изберете Filemanager Language

en: You can select any language for filemanager.
bg_BG: Можете да изберете който и да е език за filemanager.

en: Select Filemanager Theme
bg_BG: Изберете Тема на Filemanager

en: You can select any theme for filemanager.
bg_BG: Можете да изберете всяка тема за Filemanager.

en: You can select any view for filemanager.
bg_BG: Можете да изберете произволен изглед за Filemanager.

en: Date Format
bg_BG: Формат на датата

en: You can select any date format for filemanager modified date.
bg_BG: Можете да изберете произволен формат на датата за датата, модифицирана от filemanager

en: Update Shortcode
bg_BG: Актуализирайте шорткода

en: Generate Shortcode
bg_BG: Генериране на шорткод

en: Hide files from access folder e.g. test1,folder/test2 etc
bg_BG: Скриване на файлове от папката за достъп, напр. test1, папка / test2 и т.н.

en: It will hide the files and folder mentioned here. Note: This option is case sensitive and should be comma(,) separated without having white space between them.
bg_BG: Той ще скрие споменатите тук файлове и папки. Забележка: Тази опция е чувствителна към малки и големи букви и трябва да бъде разделена със запетая (,), без да има празно пространство между тях.

en: Generate New Shortcode from existing one
bg_BG: Генерирайте нов шорткод от съществуващ

en: Paste the shortcode which you are using in your page/post
bg_BG: Поставете шорткода, който използвате във вашата страница / публикация

en: This will convert the existing shortcode to the new shortcode format.
bg_BG: Това ще преобразува съществуващия шорткод в новия формат на шорткода.

en: Existing Shortcode(s)
bg_BG: Съществуващи къси кодове

en: Click to go back to the shortcode generator
bg_BG: Щракнете, за да се върнете към генератора на шорткод

en: Shortcode has been deleted successfully.
bg_BG: Шорткодът е изтрит успешно.

en: Shortcode(s) has been deleted successfully.
bg_BG: Шорткодът (ите) е изтрит успешно.

en: Title
bg_BG: Заглавие

en: Copy to clipboard
bg_BG: Копиране в клипборда

en: Are you sure you want to delete this shortcode?
bg_BG: Наистина ли искате да изтриете този шорткод?

en: Customize Shortcode
bg_BG: Персонализирайте шорткода

en: Copy above filter code and paste it in your theme's functions.php file or in your plugin file to customize shortcode values as per your requirement.
bg_BG: Копирайте горния код на филтъра и го поставете във файла functions.php на вашата тема или във вашия файл на приставката, за да персонализирате стойностите на шорткода според вашите изисквания.

en: Showing
bg_BG: Показване

en: to
bg_BG: да се

en: of
bg_BG: на

en: entries
bg_BG: записи

en: No shortcode found
bg_BG: Не е намерен кратък код

en: Delete All Selected
bg_BG: Изтриване на всички избрани

en: Copied
bg_BG: Копирани

en: Copied to clipboard
bg_BG: Копирано в клипборда

en: Are you sure you want to delete selected shortcode(s)?
bg_BG: Наистина ли искате да изтриете избраните кратки кодове?

en: Please select atleast one shortcode from the list.
bg_BG: Моля, изберете поне един кратък код от списъка.

en: File Manager PRO - Please enter your order details below. If Not
bg_BG: File Manager PRO - Моля, въведете данните за поръчката си по-долу. Ако не

en: To unlock updates, please enter your order id and license key below. If you don't have a licence key
bg_BG: За да отключите актуализации, моля, въведете идентификатора на поръчката си и лицензионния ключ по-долу. Ако нямате лицензен ключ

en: click to buy Licence Key
bg_BG: щракнете, за да купите лицензионен ключ

en: please see details & pricing
bg_BG: моля вижте подробности и цени

en: ORDER ID (#) *
bg_BG: ИД НА ПОРЪЧКА (#) *

en: Please check your email for Order ID.
bg_BG: Моля, проверете имейла си за идентификатор на поръчката.

en: LICENCE KEY *
bg_BG: КЛЮЧ ЗА ЛИЦЕНЗИЯ *

en: Please check your email for Licence Key.
bg_BG: Моля, проверете имейла си за лицензен ключ.

en: Click here to verify
bg_BG: Щракнете тук, за да потвърдите

en: Note: If you have already purchased this plugin then please check your email. You must have got an Email with orders details in your email, if you didn't get any Email. Please contact us at <a href="https://filemanagerpro.io/contact/">https://filemanagerpro.io/contact/</a>
bg_BG: Забележка: Ако вече сте закупили този плъгин, моля, проверете имейла си. Трябва да сте получили имейл с подробности за поръчките във вашия имейл, ако не сте получили имейл. Моля, свържете се с нас на адрес <a href="https://filemanagerpro.io/contact/">https://filemanagerpro.io/contact/</a>

en: Are you sure want to delete?
bg_BG: Наистина ли искате да изтриете?

en: To enable logs, go to <a href="admin.php?page=wp_file_manager_settings">General Settings Tab</a> -> Check "Send Notifications to admin on file upload " , "Send Notifications to admin on file download" and "Send Notifications to admin on file edit" options.
bg_BG: За да активирате регистрационни файлове, отидете на <a href="admin.php?page=wp_file_manager_settings">Раздел Общи настройки </a> -> Отметнете „Изпращане на известия до администратора при качване на файл“, „Изпращане на известия до администратора при изтегляне на файл“ и „Изпращане на известия до администратора при редактиране на файл“.

en: Edited Files
bg_BG: Редактирани файлове

en: Downloaded Files
bg_BG: Изтеглени файлове

en: Uploaded Files
bg_BG: Качени файлове

en: Bulk Actions
bg_BG: Групови действия

en: Apply
bg_BG: Приложи

en: Sr No.
bg_BG: Старши Не.

en: User Name
bg_BG: Потребителско име

en: Files
bg_BG: Файлове

en: Date
bg_BG: Дата

en: No log(s) found!
bg_BG: Не са намерени дневници!

en: Showing
bg_BG: Показване

en: Uploaded File
bg_BG: Качен файл

en: Please select log(s) to delete!
bg_BG: Моля, изберете дневник(и) за изтриване!

en: Are you sure want to remove selected log(s)?
bg_BG: Наистина ли искате да премахнете избраните (ите) дневник (и)?

en: Please select delete action!
bg_BG: Моля, изберете действие за изтриване!

en:  WP File Manager PRO -
bg_BG: WP файлов мениджър PRO -

en: View details
bg_BG: Разгледайте детайлите

en: More information about %s
bg_BG: Повече информация за %s

en: Check for updates
bg_BG: Провери за обновления

en: Unknown update checker status "%s"
bg_BG: Неизвестно състояние на проверката на актуализацията "%s"

en: There is no changelog available.
bg_BG: Няма наличен дневник за промени.
