Zakeke - WooCommerce - en to mk translation catalogue (32 entries)

en: Download customization files
mk: Преземи датотеки за прилагодување

en: Customization files in processing
mk: Датотеки за прилагодување во обработка

en: Product id of the product that became customizable.
mk: Идентификација на производот на производот што стана индивидуализиран.

en: Product id of the product that is no longer customizable.
mk: Идентитетот на производот на производот кој веќе не е индивидуализира.

en: Required to be true, as resource does not support trashing.
mk: Бара да биде вистина, бидејќи ресурсот не поддржува трасирање.

en: Sorry, you are not allowed to create resources.
mk: За жал, не Ви е дозволено да создавате ресурси.

en: Sorry, you are not allowed to delete this resource.
mk: За жал, не Ви е дозволено да го избришете овој ресурс.

en: Product id.
mk: ИД на производот.

en: Shop currency.
mk: Продавница на валута.

en: Customization Price
mk: Цена за прилагодување

note: #-#-#-#-#  zakeke-interactive-product-designer-code.pot (Zakeke Interactive Product Designer 1.0.8)  #-#-#-#-# Plugin Name of the plugin/theme
en: Zakeke Interactive Product Designer
mk: Закике интерактивен дизајнер на производи

en: Zakeke username
mk: Корисничко име Закеке

en: Your Zakeke account username. Need a Zakeke account? <a href="https://portal.zakeke.com/Admin/Register" target="_blank">Click here to get one</a>
mk: Вашето корисничко име на сметката Zakeke. Треба сметка на Закејк? <a href="https://portal.zakeke.com/Admin/Register" target="_blank"> Кликнете тука за да го добиете </a>

en: Zakeke password
mk: Лозинка Закеке

en: Your Zakeke account password
mk: Вашата лозинка за сметка на Zakeke

en: Force product customization
mk: Прилагодете го прилагодувањето на производот

en: Replace the "Add to cart" button with the "Customize" button for customizable products
mk: Заменете го копчето "Додај во кошничка" со копчето "Прилагоди" за прилагодливи производи

en: Debug Log
mk: Пријавете се за грешка

en: Enable logging
mk: Овозможи најавување

en: Log events such as API requests
mk: Пријавете настани како што се барања за API

en: Customization
mk: Персонализација

en: Customize
mk: Прилагоди

en: Cheatin&#8217; huh?
mk: Четин?

note: Plugin URI of the plugin/theme
en: https://www.zakeke.com/
mk: Https://www.zakeke.com/

note: Author URI of the plugin/theme
en: https://www.zakeke.com
mk: Https://www.zakeke.com

en: View Zakeke documentation
mk: Погледнете ја документацијата Zakeke

en: Documentation
mk: Документација

en: Register to Zakeke
mk: Пријавете се во Закеке

en: Register to Zakeke to use the plugin
mk: Регистрирајте се на Закеке за да го користите приклучокот

en: View Zakeke settings
mk: Погледнете ги поставките на Zakeke

en: Settings
mk: Подесувања

note: Description of the plugin/theme
en: Innovative platform to let your customers to customize products in your e-store. Multi-language, mult-currency, 3D view and print-ready outputs.
mk: Иновативна платформа која ќе им овозможи на вашите клиенти да ги прилагодуваат производите во вашата е-продавница. Мулти-јазични, мулти-валута, 3D приказ и подготвени за печатење излези.
