Zakeke - WooCommerce - en to it translation catalogue (26 entries)

en: Download customization files
it: Scarica i file della personalizzazione

en: Customization files in processing
it: File della personalizzazione in elaborazione

en: Product id of the product that became customizable.
it: ID prodotto del prodotto che è stato reso personalizzabile.

en: Product id of the product that is no longer customizable.
it: ID prodotto del prodotto non più personalizzabile.

en: Sorry, you are not allowed to create resources.
it: Spiacenti, non è consentito creare risorse.

en: Sorry, you are not allowed to delete this resource.
it: Spiacenti, non è consentito eliminare questa risorsa.

en: Product id.
it: Codice prodotto.

en: Shop currency.
it: Valuta del negozio.

en: Customization Price
it: Prezzo personalizzazione

en: Zakeke username
it: Username Zakeke

en: Your Zakeke account username. Need a Zakeke account? <a href="https://portal.zakeke.com/Admin/Register" target="_blank">Click here to get one</a>
it: Il tuo nome utente dell'account Zakeke. Non hai un account Zakeke? <a href="https://portal.zakeke.com/Admin/Register" target="_blank">Clicca qui per ottenere uno</a>

en: Zakeke password
it: Password Zakeke

en: Your Zakeke account password
it: La password del tuo account Zakeke

en: Force product customization
it: Forza la personalizzazione del prodotto

en: Replace the "Add to cart" button with the "Customize" button for customizable products
it: Sostituisci il pulsante "Aggiungi al carrello" con il pulsante "Personalizza" per i prodotti personalizzabili

en: Enable logging
it: Abilita i log

en: Log events such as API requests
it: Esegui il log di eventi come le richieste API

en: Customization
it: Personalizzazione

en: Customize
it: Personalizza

en: View Zakeke documentation
it: Visualizza la documentazione di Zakeke

en: Documentation
it: Documentazione

en: Register to Zakeke
it: Registrati a Zakeke

en: Register to Zakeke to use the plugin
it: Registrati su Zakeke per utilizzare il plugin

en: View Zakeke settings
it: Visualizza le impostazioni di Zakeke

en: Settings
it: impostazioni

note: Description of the plugin/theme
en: Innovative platform to let your customers to customize products in your e-store. Multi-language, mult-currency, 3D view and print-ready outputs.
it: Piattaforma innovativa per consentire ai clienti di personalizzare i prodotti nel tuo e-store. Multi lingua, multi valuta, visualizzazione 3D e file pronti alla stampa.
