Zakeke - WooCommerce - en to id translation catalogue (32 entries)

en: Download customization files
id: Download file kustomisasi

en: Customization files in processing
id: Kustomisasi file dalam pengolahan

en: Product id of the product that became customizable.
id: Product id dari produk yang menjadi customizable.

en: Product id of the product that is no longer customizable.
id: Product id dari produk yang sudah tidak bisa dikustomisasi lagi.

en: Required to be true, as resource does not support trashing.
id: Diperlukan untuk menjadi kenyataan, karena sumber daya tidak mendukung pencemaran nama baik.

en: Sorry, you are not allowed to create resources.
id: Maaf, Anda tidak diperbolehkan membuat sumber daya.

en: Sorry, you are not allowed to delete this resource.
id: Maaf, Anda tidak diizinkan untuk menghapus sumber ini.

en: Product id.
id: ID Produk.

en: Shop currency.
id: Belanja mata uang

en: Customization Price
id: Harga Kustomisasi

note: #-#-#-#-#  zakeke-interactive-product-designer-code.pot (Zakeke Interactive Product Designer 1.0.8)  #-#-#-#-# Plugin Name of the plugin/theme
en: Zakeke Interactive Product Designer
id: Perancang Produk Interaktif Zakeke

en: Zakeke username
id: Nama pengguna Zakeke

en: Your Zakeke account username. Need a Zakeke account? <a href="https://portal.zakeke.com/Admin/Register" target="_blank">Click here to get one</a>
id: Username akun Zakeke anda Butuh akun Zakeke? <a href="https://portal.zakeke.com/Admin/Register" target="_blank"> Klik di sini untuk mendapatkannya </a>

en: Zakeke password
id: Kata sandi Zakeke

en: Your Zakeke account password
id: Sandi akun Zakeke anda

en: Force product customization
id: Paksa kustomisasi produk

en: Replace the "Add to cart" button with the "Customize" button for customizable products
id: Ganti tombol "Tambahkan ke keranjang" dengan tombol "Sesuaikan" untuk produk yang dapat disesuaikan

en: Debug Log
id: Log Debug

en: Enable logging
id: Aktifkan penebangan

en: Log events such as API requests
id: Log peristiwa seperti permintaan API

en: Customization
id: Kustomisasi

en: Customize
id: Sesuaikan

en: Cheatin&#8217; huh?
id: Cheatin? Hah?

note: Plugin URI of the plugin/theme
en: https://www.zakeke.com/
id: Https://www.zakeke.com/

note: Author URI of the plugin/theme
en: https://www.zakeke.com
id: Https://www.zakeke.com

en: View Zakeke documentation
id: Lihat dokumentasi Zakeke

en: Documentation
id: Dokumentasi

en: Register to Zakeke
id: Daftar ke Zakeke

en: Register to Zakeke to use the plugin
id: Mendaftar ke Zakeke untuk menggunakan plugin

en: View Zakeke settings
id: Lihat setting Zakeke

en: Settings
id: Pengaturan

note: Description of the plugin/theme
en: Innovative platform to let your customers to customize products in your e-store. Multi-language, mult-currency, 3D view and print-ready outputs.
id: Platform inovatif untuk membiarkan pelanggan Anda menyesuaikan produk di toko elektronik Anda. Multi-bahasa, multi-mata uang, tampilan 3D dan output cetak-siap.
