Stable (latest release) - en to fr translation catalogue (7 entries)

en: List
fr: Liste

en: Grid
fr: Grille

en: Default catalog view
fr: Vue par défaut du catalogue

en: Display products in grid or list view by default
fr: Affichage des produits dans une grille ou une liste par défaut

en: Grid view
fr: Vue en grille

en: List view
fr: Vue en liste

note: Description of the plugin/theme
en: Adds a grid/list view toggle to product archives
fr: Ajoute la possibilité de basculer en vue grille / liste pour les archives produit.
