YITH Framework - en to el_GR translation catalogue (159 entries)

en: %1$s needs %2$s enabled
el_GR: %1$s χρειάζεται %2$s ενεργοποιημένο

en: %1$s needs at least %2$s of available memory
el_GR: %1$s χρειάζεται τουλάχιστον %2$s διαθέσιμης μνήμης

en: %1$s needs at least %2$s version
el_GR: %1$s χρειάζεται τουλάχιστον %2$s έκδοση

en: %s Settings
el_GR: Ρυθμίσεις %s

en: :) Thanks!
el_GR: :) Ευχαριστώ!

[ctx: Action links]
en: Settings
el_GR: Ρυθμίσεις

en: Add %s
el_GR: Προσθήκη %s

en: Add %s from images
el_GR: Προσθήκη %s από εικόνες

en: Add All
el_GR: Προσθήκη Όλων

en: Add Images to Gallery
el_GR: Προσθέστε Εικόνες στη Συλλογή

en: Add New %s
el_GR: Προσθήκη Νέου %s

en: Add New Category
el_GR: Προσθήκη Νέας Κατηγορίας

en: Add custom product tab
el_GR: Προσθέστε καρτέλα προσαρμοσμένου προϊόντος

en: Add images
el_GR: Προσθέστε εικόνες

en: Add to gallery
el_GR: Προσθέστε στη συλλογή

en: All %s
el_GR: Όλα %s

en: All Categories
el_GR: Όλες οι Κατηγορίες

en: An error has occurred during import. Please try again.
el_GR: Παρουσιάστηκε σφάλμα κατά την εισαγωγή. Παρακαλώ προσπαθήστε ξανά.

en: An error has occurred, which probably means the feed is down. Try again later.
el_GR: Παρουσιάστηκε σφάλμα, που πιθανότατα σημαίνει ότι έπεσε το τροφοδοτικό. Προσπαθήστε ξανά αργότερα.

en: Are you sure?
el_GR: Είστε σίγουρος;

en: Available Memory
el_GR: Διαθέσιμη Μνήμη

[ctx: Button label]
en: Close
el_GR: Απενεργοποίηση

en: Categories
el_GR: Κατηγορίες

en: Category
el_GR: Κατηγορία

en: Choose a sidebar
el_GR: Επιλέξτε πλευρική στήλη

en: Clear
el_GR: Καθαρισμός

en: Clear color
el_GR: Καθαρισμός χρώματος

en: Close all
el_GR: Απενεργοποίηση όλων

en: Color value
el_GR: Αξία χρώματος

en: Contact your hosting company in order to enable it.
el_GR: Επικοινωνήστε με την εταιρεία hosting σας για να ενεργοποιήσετε.

en: Contact your hosting company in order to install it.
el_GR: Επικοινωνήστε με την εταιρεία hosting σας για να το ενεργοποιήσετε.

en: Contact your hosting company in order to update it.
el_GR: Επικοινωνήστε με την εταιρεία hosting σας για να αναβαθμίσετε.

en: Content of the tab. (HTML is supported)
el_GR: Περιεχόμενο καρτέλας. (Υποστηρίζεται HTML)

en: Custom:
el_GR: Προσαρμογή:

en: Database imported correctly.
el_GR: Επιτυχής εισαγωγή βάσης δεδομένων.

en: Default
el_GR: Προεπιλεγμένο

en: Defined WP_CACHE
el_GR: Καθορισμένο WP_CACHE

en: Delete
el_GR: Διαγραφή

en: Delete image
el_GR: Διαγραφή εικόνας

en: Disabled
el_GR: Απενεργοποιημένο

en: Do you want to remove the custom tab?
el_GR: Θέλετε να αφαιρέσετε την προσαρμοσμένη καρτέλα;

en: Edit %s
el_GR: Επεξεργασία %s

en: Edit Category
el_GR: Επεξεργασία Kατηγορίας

en: Element deleted correctly.
el_GR: Το στοιχείο διαγράφηκε επιτυχώς.

en: Element updated correctly.
el_GR: Το στοιχείο αναβαθμίστηκε επιτυχώς.

en: Enabled
el_GR: Ενεργοποιημένο

en: Expand all
el_GR: Ανάπτυξη όλων

en: For optimal functioning of our plugins, we suggest setting at least %s of available memory
el_GR: Για την βέλτιστη λειτουργικότητα των προσθέτων μας, προτείνουμε να ορίσετε τουλάχιστον %s διαθέσιμης μνήμης

en: GD Library
el_GR: Βιβλιοθήκη GD

en: How to install premium version
el_GR: Πώς να εγκαταστήσετε την προηγμένη έκδοση

en: Iconv Module
el_GR: Άρθρωμα Iconv

en: If you continue with this action, you will reset all options in this page.
el_GR: Αν συνεχίσετε με αυτή την ενέργεια θα επαναφέρετε όλες τις επιλογές στη σελίδα.

en: If you want to use categories in the portfolio, set a name for taxonomy. Name should be a slug (must not contain capital letters nor spaces) and must not be more than 32 characters long (database structure restriction).
el_GR: Αν θέλετε να χρησιμοποιήσετε κατηγορίες στο πορτφόλιο, ορίστε ένα όνομα για την ταξινομία. Το όνομα πρέπει να είναι slug (δεν πρέπει να περιλαμβάνει κεφαλαία γράμματα ή κενά) και δεν πρέπει να είναι μεγαλύτερο από 32 χαρακτήρες (περιορισμός δομής βάσης δεδομένων).

en: ImageMagick Version
el_GR: Έκδοση ImageMagick

en: Label in Plural
el_GR: Επιγραφή σε Πληθυντικό

en: Label in Singular
el_GR: Επιγραφή σε Ενικό

en: Latest news from YITH Blog
el_GR: Τελευταία νέα από YITH Blog

en: Layout for single page of this portfolio
el_GR: Διάταξη μονής σελίδας του πορτφόλιο

en: Layout for this %s
el_GR: Διάταξη για %s

en: Left Sidebar
el_GR: Αριστερή Πλευρική Στήλη

en: Left sidebar
el_GR: Αριστερή πλευρική στήλη

en: License
el_GR: Άδεια χρήσης προϊόντος

en: Name
el_GR: Όνομα

en: New %s
el_GR: Νέο %s

en: New Category Name
el_GR: Όνομα Νέας Κατηγορίας

en: No
el_GR: Όχι

en: No %s found
el_GR: Δεν βρέθηκε %s

en: No %s found in Trash
el_GR: Δεν βρέθηκε %s στον Κάδο Ανακύκλωσης

en: No sidebar
el_GR: Χωρίς πλευρική στήλη

en: Output IP Address
el_GR: Διεύθυνση IP Παραγωγής

en: PHP Version
el_GR: Έκδοση PHP

en: PHP error_log file
el_GR: Αρχείο PHP error_log

en: Parent Category
el_GR: Γονική Κατηγορία

en: Parent Category:
el_GR: Γονική Κατηγορία:

[ctx: Plugin FW]
en: Latest update released on
el_GR: Τελευταία αναβάθμιση κυκλοφόρησε στις

[ctx: Plugin FW]
en: View Changelog
el_GR: Προβολή Αρχείου Καταγραφής

[ctx: Plugin Row Meta]
en: Documentation
el_GR: Εγχειρίδιο χρήσης

[ctx: Plugin Row Meta]
en: Premium version
el_GR: Premium έκδοση

[ctx: Plugin Row Meta]
en: Support
el_GR: Υποστήριξη

en: Plugin Settings
el_GR: Ρυθμίσεις Προσθέτου

en: Plugins Activated
el_GR: Ενεργοποιημένα Πρόσθετα

en: Plugins Upgraded
el_GR: Αναβαθμισμένα Πρόσθετα

[ctx: Position in the "Dimensions" field]
en: Bottom
el_GR: Κάτω

[ctx: Position in the "Dimensions" field]
en: Left
el_GR: Αριστερά

[ctx: Position in the "Dimensions" field]
en: Right
el_GR: Δεξιά

[ctx: Position in the "Dimensions" field]
en: Top
el_GR: Κορυφή

[ctx: Privacy Policy Content]
en: Payments
el_GR: Πληρωμές

[ctx: Privacy Policy Content]
en: This sample language includes the basics around what personal data your store may be collecting, storing and sharing, as well as who may have access to that data. Depending on what settings are enabled and which additional plugins are used, the specific information shared by your store will vary. We recommend consulting with a lawyer when deciding what information to disclose on your privacy policy.
el_GR: Αυτό το δείγμα γλώσσας περιλαμβάνει τα βασικά στοιχεία γύρω από το τι προσωπικά δεδομένα το κατάστημά σας μπορεί να συλλέγει, την αποθήκευση και την κοινή χρήση, καθώς και ποιοι μπορεί να έχουν πρόσβαση σε αυτά τα δεδομένα. Ανάλογα με τις ρυθμίσεις που είναι ενεργοποιημένες και ποια επιπλέον πρόσθετα χρησιμοποιούνται, οι συγκεκριμένες πληροφορίες που κοινοποιούνται από το κατάστημά σας θα ποικίλλουν. Συνιστούμε τη διαβούλευση με έναν δικηγόρο, όταν αποφασίζετε ποιες πληροφορίες να αποκαλύπτετε στην πολιτική απορρήτου σας.

[ctx: Privacy Policy Content]
en: What we collect and store
el_GR: Τι συλλέγουμε και αποθηκεύουμε

[ctx: Privacy Policy Content]
en: What we share with others
el_GR: Τι μοιραζόμαστε με τους άλλους

[ctx: Privacy Policy Content]
en: Who on our team has access
el_GR: Ποιος στην ομάδα μας έχει πρόσβαση

[ctx: Privacy Policy Guide Title]
en: YITH Plugins
el_GR: Πρόσθετα YITH

en: Quick links
el_GR: Γρήγορα λινκ

en: RSS Error:
el_GR: Σφάλμα RSS:

en: Read more %1$shere%2$s or contact your hosting company in order to increase it.
el_GR: Μάθετε περισσότερα %1$sεδώ%2$s ή επικοινωνήστε με την εταιρεία hosting σας για να το βελτιώσετε.

en: Remove
el_GR: Αφαίρεση

en: Remove %1$s from %2$s file
el_GR: Αφαίρεση %1$s από αρχείο %2$s

en: Remove All
el_GR: Αφαίρεση Όλων

en: Reset
el_GR: Επαναφορά

en: Reset Defaults
el_GR: Επαναφορά Προεπιλεγμένων

en: Reset to default
el_GR: Επαναφορά σε προεπιλεγμένο

en: Rewrite
el_GR: Επανεγγραφή

en: Right Sidebar
el_GR: Δεξιά Πλευρική Στήλη

en: Right sidebar
el_GR: Δεξιά πλευρική στήλη

en: Save Changes
el_GR: Αποθήκευση Αλλαγών

en: Search %s
el_GR: Αναζήτηση %s

en: Search Categories
el_GR: Αναζήτηση Κατηγοριών

en: Search Customers
el_GR: Αναζήτηση Πελατών

en: Search Posts
el_GR: Αναζήτηση Άρθρου

en: Search Product
el_GR: Αναζήτηση Προϊόντος

en: Select Color
el_GR: Επιλογή Χρώματος

en: Select default color
el_GR: Επιλογή προεπιλεγμένου χρώματος

en: Set Default
el_GR: Ορίστε Προεπιλεγμένο

en: Set a label in plural (title of portfolio if empty)
el_GR: Ορίστε μια επιγραφή στον πληθυντικό (τίτλος πορτφόλιο αν είναι κενό)

en: Set a label in singular (title of portfolio if empty)
el_GR: Ορίστε μια επιγραφή στον ενικό (τίτλος πορτφόλιο αν είναι κενό)

en: Set univocal name for each category page URL.
el_GR: Ορίστε μονοσήμαντο όνομα για κάθε URL σελίδας κατηγορίας.

en: Settings
el_GR: Ρυθμίσεις

en: Settings reset
el_GR: Επαναφορά ρυθμίσεων

en: Settings saved
el_GR: Ρυθμίσεις αποθηκεύτηκαν

en: Show frontend of the %s
el_GR: Προβολή εμφάνισης του %s

en: Single layout
el_GR: Μονή διάταξη

en: Site URL
el_GR: URL Ιστοσελίδας

en: Sorry, import is disabled.
el_GR: Συγνώμη, η εισαγωγή είναι απενεργοποιημένη.

en: Sorting successful.
el_GR: Διαλογή επιτυχής.

en: System Status
el_GR: Κατάσταση Συστήματος

en: TLS Version
el_GR: Έκδοση TLS

en: Taxonomy
el_GR: Ταξινομία

en: Taxonomy Rewrite
el_GR: Επανεγγραφή Ταξινομίας

en: The added file is not valid.
el_GR: Το προστιθέμενο αρχείο δεν είναι έγκυρο.

en: The changes you have made will be lost if you leave this page.
el_GR: Οι αλλαγές που έχετε δημιουργήσει θα χαθούν αν αφήσετε αυτήν την σελίδα.

en: The element you have entered already exists. Please, enter another name.
el_GR: Το στοιχείο που εισάγατε υπάρχει ήδη. Παρακαλώ, εισάγετε άλλο όνομα.

en: The system check cannot determine which %1$s version is installed because %2$s module is disabled. Ask your hosting company to enable it.
el_GR: Το σύστημα δεν μπορεί να καθορίσει ποια %1$s έκδοση έχει εγκατασταθεί γιατί το %2$s άρθρωμα είναι απενεργοποιημένο. Ζητήστε από την εταιρεία hosting σας να το ενεργοποιήσει.

en: The system check cannot determine which %1$s version is installed due to a connection issue between your site and our server.
el_GR: Ο έλεγχος συστήματος δεν μπορεί να διευκρινήσει ποια έκδοση %1$s έχει εγκατασταθεί λόγω προβλήματος σύνδεσης ανάμεσα στον ιστότοπο σας και τον διακομιστή μας.

en: The system check has detected some compatibility issues on your installation.%1$sClick here%2$s to know more
el_GR: Ο έλεγχος συστήματος έχει εντοπίσει κάποια προβλήματα συμβατότητας στην εγκατάστασή σας.%1$sΚάντε κλικ εδώ%2$s για να μάθετε περισσότερα

[ctx: Tooltip in the "Dimensions" field]
en: Link values together
el_GR: Συνδέστε αξίες

en: Type
el_GR: Τύπος

en: Univocal identification name in the URL for each product (slug from post if empty)
el_GR: Μονοσήμαντο όνομα ταυτοποίησης URL για κάθε προϊόν (slug από άρθρο αν είναι κενό)

en: Update Category
el_GR: Ενημέρωση Κατηγορίας

en: Update it to the latest version in order to benefit of all new features and security updates.
el_GR: Κάντε αναβάθμιση της τελευταίας έκδοσης για να επωφεληθείτε από τα νέα χαρακτηριστικά και τις αναβαθμίσεις προστασίας.

en: Upload
el_GR: Ανέβασμα

en: Upload multiple files
el_GR: Ανέβασμα πολλαπλών αρχείων

en: Value
el_GR: Τιμή

en: View %s
el_GR: Προβολή %s

en: WP debug.log file
el_GR: Αρχείο WP debug.log

en: Warning!
el_GR: Προσοχή!

en: We need your support
el_GR: Χρειαζόμαστε την υποστήριξή σας

en: WooCommerce Version
el_GR: Έκδοση WooCommerce

en: WordPress Version
el_GR: Έκδοση WordPress

[ctx: YES/NO button: use MAX 3 characters!]
en: NO
el_GR: ΟΧΙ

[ctx: YES/NO button: use MAX 3 characters!]
en: YES
el_GR: ΝΑΙ

en: YITH Latest Updates
el_GR: Τελευταίες Αναβαθμίσεις YITH

en: YITH Plugins
el_GR: Πρόσθετα YITH

en: YITH System Information
el_GR: Σύστημα Πληροφοριών YITH

en: Yes
el_GR: Ναι

en: help us by leaving a five-star rating
el_GR: βοηθήστε μας αφήνοντας μια βαθμολογία πέντε αστέρων

en: layout settings
el_GR: ρυθμίσεις διάταξης

[ctx: taxonomy general name]
en: %s Categories
el_GR: Κατηγορίες %s

[ctx: taxonomy singular name]
en: Category
el_GR: Κατηγορία

en: to keep updating and improving the plugin. Please,
el_GR: για να διατηρήσετε την ενημέρωση και τη βελτίωση του πρόσθετου. Παρακαλώ,
