Storefront - en to tr translation catalogue (62 entries)

en: Oops! That page can&rsquo;t be found.
tr: Off! Bu sayfa bulunamadı.

en: Product Categories
tr: Ürü Kategori

en: Popular Products
tr: Popüler Ürünler

en: Comment navigation
tr: Yorum dolaşımı

en: &larr; Older Comments
tr: &arr; Eski yorumlar

en: Newer Comments &rarr;
tr: Yeni yorumlar &arr;

en: Comments are closed.
tr: Yorumlar kapalı.

en: Nothing Found
tr: Bulunamadı

en: Ready to publish your first post? <a href="%1$s">Get started here</a>.
tr: İlk yazınızı yayınlamaya hazır mısınız? <a href="%1$s">Buradan başlayın</a>.

en: Sorry, but nothing matched your search terms. Please try again with some different keywords.
tr: Üzgünüz fakat aradığınız kriterler ile örtüşen sonuç bulunamadı. Lütfen başka kriterler ile tekrar deneyin.

en: It seems we can&rsquo;t find what you&rsquo;re looking for. Perhaps searching can help.
tr: Aradığınız sayfa bulunamadı. Belki arama kutusu aradığınızı bulma konusunda yardımcı olabilir.

en: Child themes
tr: Alt tema

en: Free!
tr: Ücretsiz!

en: %s is activated
tr: %s etkin

en: Install %s
tr: Yükle %s

en: Latest %s news
tr: Son %s Haberler

en: Recent News
tr: Son Haberler

en: Installation &amp; configuration
tr: Kurulum ve yapılandırma

en: FAQ
tr: Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

en: Background
tr: Arkaplan

en: Header
tr: Üst Kısım

en: Typography
tr: Tipografi

en: Heading color
tr: Heading rengi

en: Text color
tr: Metin rengi

en: Link / accent color
tr: Vurgu Rengi

en: Header background image
tr: Üst Bilgi (Header) Arka Plan Resmi

en: Background color
tr: Arka plan rengi

en: Link color
tr: Bağlantı rengi

en: Footer
tr: Alt Kısım

en: Alternate button background color
tr: Alternatif düğmesi arka plan rengi

en: Alternate button text color
tr: Alternatif düğmesi metin rengi

en: Layout
tr: Yerleşim

en: More
tr: Daha fazla

en: Primary Menu
tr: Birincil menü

en: Secondary Menu
tr: İkincil menü

en: Sidebar
tr: Yan Menü

en: Footer %d
tr: Altbilgi %d

en: Your comment is awaiting moderation.
tr: Yorumunuz denetim için bekliyor.

en: Edit
tr: Düzenle

en: Primary Navigation
tr: Birincil dolaşım

en: Navigation
tr: Navigasyon

en: Secondary Navigation
tr: İkincil Navigasyon

en: Skip to content
tr: İçeriğe atla

en: Pages:
tr: Sayfalar:

en: Continue reading %s
tr: Okumaya devam et %s

en: Leave a comment
tr: Yorum yapın

en: 1 Comment
tr: 1 Yorum

en: % Comments
tr: % Yorum

en: View your shopping cart
tr: Alışveriş sepetini görüntüle

en: %d item | %d items
tr[0]: %d ürün
tr[1]: %d ürünler

en: Search Results for: %s
tr: Arama sonuçları: %s

note: Template Name of the plugin/theme
en: Full width
tr: Tam Sayfa

note: Template Name of the plugin/theme
en: Homepage
tr: Ana Sayfa

[ctx: comments title]
en: One thought on &ldquo;%2$s&rdquo; | %1$s thoughts on &ldquo;%2$s&rdquo;
tr[0]: &ldquo;%2$s&rdquo; üzerine bir yorum
tr[1]: &ldquo;%2$s&rdquo; üzerine %1$s yorum

en: My Account
tr: Üye hesabım

en: My Social Profile
tr: Sosyal Profiller

en: Footer Menu
tr: Taban Menü

en: Privacy policy
tr: Gizlilik Politikası

en: Conditions of sale
tr: Satış koşulları

en: Log In
tr: Giriş Yap

en: Search
tr: Arama

en: Search Products
tr: Ürün Arama
