Storefront - en to sq translation catalogue (119 entries)

en: Oops! That page can&rsquo;t be found.
sq: Hmm! Ajo faqe nuk gjendet dot.

en: Nothing was found at this location. Try searching, or check out the links below.
sq: Nuk u gjet gjë në këtë vend. Provoni të kërkoni, ose hidhuni një sy këtyre lidhjeve.

en: Product Categories
sq: Kategori Produktesh

en: Popular Products
sq: Produkte Popullore

en: Comment navigation
sq: Lëvizje te komentet

en: &larr; Older Comments
sq: &larr; Komente Më të Vjetra

en: Newer Comments &rarr;
sq: Komente Më të Reja &rarr;

en: Comments are closed.
sq: Komentet janë të mbyllura.

en: Nothing Found
sq: Nuk u Gjet Gjë

en: Ready to publish your first post? <a href="%1$s">Get started here</a>.
sq: Gati për botimin e postimit tuaj të parë? <a href="%1$s">Fillojani këtu</a>.

en: Sorry, but nothing matched your search terms. Please try again with some different keywords.
sq: Na ndjeni, por nuk u përputh gjë me termat tuaj të kërkimit. Ju lutemi, riprovoni me ndoca fjalëkyçe të tjera.

en: It seems we can&rsquo;t find what you&rsquo;re looking for. Perhaps searching can help.
sq: Duket se nuk gjejmë dot ç&#8217;po kërkonit. Ndoshta mund t&#8217;ju ndihë kërkimi.

en: Contribute to Storefront
sq: Jepni Ndihmesë te Storefront

en: Found a bug? Want to contribute a patch or create a new feature? %sGitHub is the place to go!%s Or would you like to translate %s into your language? %sGet involved on WordPress.org%s.
sq: Gjetët një të metë? Dëshironi të kontribuoni me një arnë apo të krijoni një veçori të re? %sGitHub është vendi i duhur!%s Apo dëshironi të përktheni %s në gjuhën tuaj? %sMerrni pjesë te WordPress.org%s.

en: Suggest a feature
sq: Sugjeroni një veçori

en: Please suggest and vote on ideas at the %s%s Ideas board%s. The most popular ideas will see prioritised development.
sq: Ju lutemi, sugjeroni dhe votoni për idetë te %s%s Ideasboard%s. Idetë më popullore do të gëzojnë përparësi në zhvillim.

en: An %s project
sq: Një projekt %s

en: Enhance %s
sq: Thelloni %s

en: Take a look at our range of extensions that compliment and extend %s functionality.
sq: Hidhini një sy gamës tonë të zgjerimeve që plotësojnë dhe thellojnë punën e %s-it.

en: View all %s extensions &rarr;
sq: Shihni krejt zgjerimet %s &rarr;

en: Install free plugins
sq: Instaloni shtojca falas

en: There are a number of free plugins available for %s on the WordPress.org %splugin repository%s. Here are just a few:
sq: Ka një numër shtojcash të lira gati për %s te %sdepoja e shtojcave%s në WordPress.org. Ja pak prej tyre:

en: Child themes
sq: Tema pjella

en: Take a look at our range of child themes for %s that allow you to easily change the look of your store to suit a specific industry.
sq: Hidhuni një sy gamës sonë të temave pjella për %s, që ju lejojnë të ndryshoni lehtë pamjen e shitores suaj, për t&#8217;ia përshtatur një industrie të caktuar.

en: Proshop Child Theme
sq: Temë Pjellë e temës Proshop

en: Galleria Child Theme
sq: Temë Pjellë e temës Galleria

en: Boutique Child Theme
sq: Temë Pjellë e temës Boutique

en: Free!
sq: Falas!

en: View all %s child themes &rarr;
sq: Shihni krejt temat pjella %s &rarr;

en: %sEnjoying %s?%s Why not %sleave a review%s on WordPress.org? We'd really appreciate it!
sq: %sJu pëlqen %s?%s Pse të mos %slini përshtypjet%s te WordPress.org? Do ta vlerësonim vërtet!

en: Built to enrich your %s store
sq: Krijuar për pasurimin e shitores suaj %s

en: Although %s works fine as a regular WordPress theme, it really shines when used for an online store. Install %s and start selling now.
sq: Edhe pse %s punon xham si temë e rregullt WordPress, shkëlqimin e vërtetë e ka kur përdoret për një shitore internet. Instalojeni %s dhe filloni të shisni pa humbur kohë.

en: %s is activated
sq: %s është i aktivizuar

en: Install %s
sq: Instalo %s

en: Latest %s news
sq: Lajmet më të reja %s

en: Recent News
sq: Lajme Së Fundi

en: Featured Docs
sq: Dokumentim Mbi të Zgjedhurat

en: Installation &amp; configuration
sq: Instalim &amp; formësim

en: Customizer settings
sq: Rregullime përshtatësi

en: Thanks for choosing Storefront! You can read hints and tips on how get the most out of your new theme on the %swelcome screen%s.
sq: Faleminderit që zgjidhni Storefront-in! Te %sskena e mirëseardhjes%s mund të lexoni ndihmëza se si të përfitoni sa më tepër nga tema juaj e re.

en: Get started with Storefront
sq: Fillojani me Storefront-in

en: There's a range of %s extensions available to put additional power in your hands. Check out the %s%s%s page in your dashboard for more information.
sq: Ka një gamë zgjerimesh %s gati, për të vënë në duart tuaj fuqi shtesë. Për më tepër të dhëna, hidhini një sy faqes %s%s%s te pulti juaj.

en: Enjoying %s?
sq: Ju pëlqen %s?

en: Why not leave us a review on %sWordPress.org%s?  We'd really appreciate it!
sq: Pse të mos na lini një recension te %sWordPress.org%s?  Do ta vlerësonim vërtet!

en: Background
sq: Sfond

en: Header
sq: Krye

en: Typography
sq: Tipografi

en: Heading color
sq: Ngjyrë kryesh

en: Text color
sq: Ngjyrë teksti

en: Link / accent color
sq: Ngjyrë theksimesh / lidhjesh

en: Looking to add a logo? Install the %sJetpack%s plugin! %sRead more%s.
sq: Po kërkoni të shtoni një logo? Instaloni shtojcën %sJetpack%s! %sMësoni më tepër%s.

en: Header background image
sq: Figurë sfond kryesh

en: Background color
sq: Ngjyrë sfondi

en: Link color
sq: Ngjyrë lidhjesh

en: Footer
sq: Fundfaqe

en: Customise the look & feel of your web site footer.
sq: Përshtatni pamjen & sjelljen e fundfaqes së sajtit tuaj.

en: Buttons
sq: Butona

en: Customise the look & feel of your web site buttons.
sq: Përshtatni pamjen & sjelljen e butonave të sajtit tuaj.

en: Alternate button background color
sq: Ngjyrë alternative sfondi butoni

en: Alternate button text color
sq: Ngjyrë alternative teksti butoni

en: Layout
sq: Skemë

en: General Layout
sq: Skemë e Përgjithshme

en: More
sq: Më

en: Looking for more options?
sq: Po kërkoni më tepër mundësi?

en: Primary Menu
sq: Menu Parësore

en: Secondary Menu
sq: Menu Dytësore

en: Handheld Menu
sq: Menu Celulari

en: Sidebar
sq: Anështyllë

en: Below Header
sq: Nën Kryet

en: Footer %d
sq: Fundfaqe %d

en: Widgetized Footer Region %d.
sq: Fushë e Widget-izuar Fundfaqeje %d.

en: Your comment is awaiting moderation.
sq: Komenti juaj po pret moderimin.

en: Edit
sq: Përpunim

en: %1$s designed by %2$s.
sq: %1$s hartuar nga %2$s.

en: Primary Navigation
sq: Orientimi Parësor

en: Navigation
sq: Lëvizje

en: Secondary Navigation
sq: Orientimi Dytësor

en: Skip to navigation
sq: Kaloni te lëvizja

en: Skip to content
sq: Hidhu te lënda

en: Pages:
sq: Faqe:

en: Continue reading %s
sq: Vazhdoni leximin e %s

en: Categories:
sq: Kategori:

en: Tags:
sq: Etiketa:

en: Leave a comment
sq: Lini një koment

en: 1 Comment
sq: 1 Koment

en: % Comments
sq: % Komente

en: Recent Products
sq: Produkte Së Fundi

en: Featured Products
sq: Produkte të Zgjedhura

en: Top Rated Products
sq: Produktet Më të Vlerësuara

en: On Sale
sq: Me Ulje Çmimi

en: View your shopping cart
sq: Shihni shportën tuaj të blerjeve

en: %d item | %d items
sq[0]: %d objekt
sq[1]: %d objekte

en: On Sale Now
sq: Tani Me Ulje Çmimi

en: New In Store
sq: E Re Në Shitore

en: Search Results for: %s
sq: Përfundime Kërkimi për: %s

note: Description of the plugin/theme
en: Storefront is the perfect theme for your next WooCommerce project. Designed and developed by WooThemes, it features a deep integration with our market leading WooCommerce plugin, several layout & color options to personalise your shop, multiple widget regions, a responsive design and much more. Developers will love it's lean and extensible codebase making it a joy to customise and extend. Looking for a WooCommerce theme? Look no further!
sq: Storefront është tema e përsosur për projektin tuaj të ardhshëm WooCommerce. Konceptuar dhe krijuar nga WooThemes, ajo ofron integrim të thellë me shtojcën tonë më të suksesshme në treg, WooCommerce, disa mundësi skeme grafike & ngjyrash për të personalizuar shitoren tuaj, fusha të shumta widget-esh, një skemë grafike reaguese, dhe plot gjëra të tjera. Zhvilluesve do t&#8217;u pëlqejë pjesa bazë e kodit, e kursyer dhe e zgjerueshme, çka e bën të dashur përshtatjen dhe zgjerimin e saj. Po kërkoni një temë WooCommerce? Mos kërkoni më tej!

note: Template Name of the plugin/theme
en: Full width
sq: Gjerësi e plotë

note: Template Name of the plugin/theme
en: Homepage
sq: Faqe Hyrëse

[ctx: comments title]
en: One thought on &ldquo;%2$s&rdquo; | %1$s thoughts on &ldquo;%2$s&rdquo;
sq[0]: Një mendim mbi &ldquo;%2$s&rdquo;
sq[1]: %1$s mendime mbi &ldquo;%2$s&rdquo;

[ctx: Next post]
en: Next
sq: Pasuesi

[ctx: Previous post]
en: Previous
sq: I mëparshmi

[ctx: post date]
en: Posted on %s
sq: Postuar më %s

[ctx: post author]
en: by %s
sq: nga %s

en: Description
sq: Përshkrimi

en: Price calculator
sq: Çmimi

en: Shop
sq: Dyqan

en: Cart
sq: Shporta

en: Checkout
sq: Kasa

en: My Account
sq: Llogaria Ime

en: My Social Profile
sq: Profili im

en: Footer Menu
sq: Menyja e poshtme

en: Home
sq: Hyrje

en: Products
sq: Produktet

en: Contact
sq: Kontakti

en: Privacy policy
sq: Politika e privatësisë

en: Conditions of sale
sq: Kushtet e shitjes

en: Log In
sq: Dilni

en: Search
sq: Kërko

en: Search Products
sq: Kërko produkte
