Storefront - en to ro translation catalogue (123 entries)

en: Oops! That page can&rsquo;t be found.
ro: Hopa! Această pagină nu poate fi găsită.

en: Nothing was found at this location. Try searching, or check out the links below.
ro: Nu a fost găsit nimic la această locație. Încearcă să cauți sau verifică legăturile de mai jos.

en: Product Categories
ro: Categorii de produse

en: Popular Products
ro: Produse populare

en: Comment navigation
ro: Navigare în comentariu

en: &larr; Older Comments
ro: &larr; comentarii mai vechi

en: Newer Comments &rarr;
ro: Comentarii mai noi &rarr;

en: Comments are closed.
ro: Comentariile nu sunt permise.

en: Nothing Found
ro: Nu s-a găsit nimic

en: Ready to publish your first post? <a href="%1$s">Get started here</a>.
ro: Gata pentru primul articol? <a href="%1$s">Începe de aici</a>.

en: Sorry, but nothing matched your search terms. Please try again with some different keywords.
ro: Regret, dar nimic nu s-a potrivit cu termenii tăi de căutare. Te rog încearcă din nou cu unele cuvinte cheie diferite.

en: It seems we can&rsquo;t find what you&rsquo;re looking for. Perhaps searching can help.
ro: Se pare că nu putem găsi ceea ce cauți. Probabil căutarea poate ajuta.

en: Contribute to Storefront
ro: Contribuie la Storefront

en: Found a bug? Want to contribute a patch or create a new feature? %sGitHub is the place to go!%s Or would you like to translate %s into your language? %sGet involved on WordPress.org%s.
ro: Ai găsit o eroare? Vrei să contribui cu o bucățică sau să creezi o funcționalitate nouă? %sGitHub este locul unde trebuie să mergi!%s Sau vrei să traduci %s în limba ta? %sImplică-te pe WordPress.org%s.

en: Suggest a feature
ro: Sugerează o funcționalitate

en: Please suggest and vote on ideas at the %s%s Ideas board%s. The most popular ideas will see prioritised development.
ro: Te rog sugerează și votează idei la %s%s Comisia pentru idei%s. Cele mai populare idei vor fi dezvoltate cu prioritate.

en: An %s project
ro: Un proiect %s

en: Enhance %s
ro: Îmbunătățește %s

en: Take a look at our range of extensions that compliment and extend %s functionality.
ro: Uită-te la gama noastră de extensii care complimentează și extind funcționalitatea %s.

en: View all %s extensions &rarr;
ro: Vezi toate extensiile %s &rarr;

en: Install free plugins
ro: Instalează module gratuite

en: There are a number of free plugins available for %s on the WordPress.org %splugin repository%s. Here are just a few:
ro: Există un număr de module gratuite disponibile pentru %s în %sdepozitar modul%s WordPress.org. Iată doar câteva:

en: Child themes
ro: Teme copil

en: Take a look at our range of child themes for %s that allow you to easily change the look of your store to suit a specific industry.
ro: Uită-te la gama noastră de teme copil pentru %s care îți permit să modifici cu ușurință aspectul magazinului tău pentru a se potrivi cu o anumită industrie.

en: Proshop Child Theme
ro: Temă copil Proshop

en: Galleria Child Theme
ro: Temă copil Galleria

en: Boutique Child Theme
ro: Temă copil Boutique

en: Free!
ro: Gratuit!

en: View all %s child themes &rarr;
ro: Vezi toate temele copil %s &rarr;

en: %sEnjoying %s?%s Why not %sleave a review%s on WordPress.org? We'd really appreciate it!
ro: %sÎți place %s?%s De ce nu %slași o recenzie%s pe WordPress.org? Am aprecia cu adevarat!

en: Built to enrich your %s store
ro: Construit pentru a-ți îmbogăți magazinul %s

en: Although %s works fine as a regular WordPress theme, it really shines when used for an online store. Install %s and start selling now.
ro: Cu toate că %s funcționează bine ca temă obișnuită WordPress, ea strălucește cu adevărat atunci când este utilizată pentru un magazin online. Instalează %s și începe să vinzi acum.

en: %s is activated
ro: %s este activat

en: Install %s
ro: Instalează %s

en: Latest %s news
ro: Ultimele noutăți %s

en: Recent News
ro: Știri recente

en: Featured Docs
ro: Documente reprezentative

en: Installation &amp; configuration
ro: Instalare &amp; configurare

en: FAQ
ro: Întrebări frecvente

en: Customizer settings
ro: Setări personalizator

en: Thanks for choosing Storefront! You can read hints and tips on how get the most out of your new theme on the %swelcome screen%s.
ro: Îți mulțumim că ai ales Storefront! Poți să citești sugestii și sfaturi despre cum poți profita la maxim de noua ta temă pe %secranul de bun venit%s.

en: Get started with Storefront
ro: Începe să folosești Storefront

en: There's a range of %s extensions available to put additional power in your hands. Check out the %s%s%s page in your dashboard for more information.
ro: Există o gamă variată de extensii disponibile %s pentru a pune putere suplimentară în mâinile tale. Pentru mai multe informații, verifică pagina %s%s%s în panoul tău de control.

en: Enjoying %s?
ro: Îți place %s?

en: Why not leave us a review on %sWordPress.org%s?  We'd really appreciate it!
ro: De ce nu ne lași o recenzie pe %sWordPress.org%s? Am aprecia cu adevarat!

en: Background
ro: Fundal

en: Header
ro: Antet

en: Typography
ro: Tipografice

en: Heading color
ro: Culoare antet

en: Text color
ro: Culoare text

en: Link / accent color
ro: Culoare legătură / subliniere

en: Looking to add a logo? Install the %sJetpack%s plugin! %sRead more%s.
ro: Cauți să adaugi un logo? Instalează modulul %sJetpack%s! %sCitește mai mult%s.

en: Header background image
ro: Imagine fundal antet

en: Background color
ro: Culoare fundal

en: Link color
ro: Culoare legătură

en: Footer
ro: Subsol

en: Customise the look & feel of your web site footer.
ro: Personalizează aspectul și atingerea subsolului din situl tău web.

en: Buttons
ro: Butoane

en: Customise the look & feel of your web site buttons.
ro: Personalizează aspectul și atingerea butoanelor de pe situl tău web.

en: Alternate button background color
ro: Culoare fundal buton alternativ

en: Alternate button text color
ro: Culoare text butonul alternativ

en: Layout
ro: Aranjament

en: General Layout
ro: Aranjament general

en: More
ro: Mai multe

en: Looking for more options?
ro: Cauți mai multe opțiuni?

en: Primary Menu
ro: Meniu principal

en: Secondary Menu
ro: Meniu secundar

en: Handheld Menu
ro: Meniu portabil

en: Sidebar
ro: Bară laterală

en: Below Header
ro: Sub antet

en: Footer %d
ro: Subsol %d

en: Widgetized Footer Region %d.
ro: Zonă asamblabilă subsol %d.

en: Your comment is awaiting moderation.
ro: Comentariul tău așteaptă moderare.

en: Edit
ro: Editează

en: %1$s designed by %2$s.
ro: %1$s realizat de %2$s.

en: Primary Navigation
ro: Navigare principală

en: Navigation
ro: Navigare

en: Secondary Navigation
ro: Navigare secundară

en: Skip to navigation
ro: Sari la navigare

en: Skip to content
ro: Sari la conținut

en: Pages:
ro: Pagini:

en: Continue reading %s
ro: Continuă să citești %s

en: Categories:
ro: Categorii:

en: Tags:
ro: Etichete:

en: Leave a comment
ro: Lasă un comentariu

en: 1 Comment
ro: Un comentariu

en: % Comments
ro: % comentarii

en: Recent Products
ro: Produse recente

en: Featured Products
ro: Produse reprezentative

en: Top Rated Products
ro: Produse cel mai mult evaluate

en: On Sale
ro: De vânzare

en: View your shopping cart
ro: Vizualizează-ți coșul de cumpărături

en: %d item | %d items
ro[0]: %d element
ro[1]: %d elemente
ro[2]: %d de elemente

en: On Sale Now
ro: De vânzare acum

en: New In Store
ro: Nou în magazin

en: Search Results for: %s
ro: Rezultatele căutării după: %s

note: Description of the plugin/theme
en: Storefront is the perfect theme for your next WooCommerce project. Designed and developed by WooThemes, it features a deep integration with our market leading WooCommerce plugin, several layout & color options to personalise your shop, multiple widget regions, a responsive design and much more. Developers will love it's lean and extensible codebase making it a joy to customise and extend. Looking for a WooCommerce theme? Look no further!
ro: Storefront este tema perfectă pentru proiectul tău WooCommerce următor. Proiectată și dezvoltată de WooThemes, evidențiază o integrare profundă cu modulul nostru principal de piață WooCommerce, mai multe aranjamente și opțiuni de culoare pentru a-ți personaliza magazinul, zone multiple pentru piese, un design responsiv și multe altele. Dezvoltatorii îi vor iubi sprijinul și codul de bază extensibil, fiind o bucurie în a personaliza și extinde. Cauți o temă WooCommerce? Nu mai căuta!

note: Template Name of the plugin/theme
en: Full width
ro: Lățime completă

note: Template Name of the plugin/theme
en: Homepage
ro: Prima pagină

[ctx: comments title]
en: One thought on &ldquo;%2$s&rdquo; | %1$s thoughts on &ldquo;%2$s&rdquo;
ro[0]: Un comentariu la &ldquo;%2$s&rdquo;
ro[1]: %1$s comentarii la &ldquo;%2$s&rdquo;
ro[2]: %1$s de comentarii la &ldquo;%2$s&rdquo;

[ctx: Next post]
en: Next
ro: Următor

[ctx: Previous post]
en: Previous
ro: Anterior

[ctx: post date]
en: Posted on %s
ro: Publicat pe %s

[ctx: post author]
en: by %s
ro: de %s

en: Description
ro: Descriere

en: Price calculator
ro: Calculator de preț

en: Shop
ro: Magazin

en: Cart
ro: Coș

en: Checkout
ro: Finalizare Comandă

en: My Account
ro: Contul meu

en: Optional Text
ro: Text opțional

en: My Social Profile
ro: Profile Sociale

en: Order Online or Call
ro: Comanda online sau apel

en: Footer Menu
ro: Meniu Baza

en: Home
ro: Prima Pagină

en: About us
ro: Despre noi

en: Products
ro: Produse

en: Contact
ro: Contacte

en: Privacy policy
ro: Politica de confidențialitate

en: Conditions of sale
ro: Condiții de vânzare

en: Log In
ro: Autentificare

en: Search
ro: Cautare

en: Search Products
ro: Căutare produse
