Storefront - en to fi translation catalogue (94 entries)

en: Oops! That page can&rsquo;t be found.
fi: Hups! Etsimääsi sivua ei löytynyt.

en: Nothing was found at this location. Try searching, or check out the links below.
fi: Mitään ei löytynyt. Kokeile etsimistä tai tutustu alla oleviin linkkeihin.

en: Product Categories
fi: Tuoteosastot

en: Popular Products
fi: Suosittuja tuotteita

en: Comment navigation
fi: Kommenttien selaus

en: &larr; Older Comments
fi: &larr; Vanhemmat kommentit

en: Newer Comments &rarr;
fi: Uudemmat kommentit &rarr;

en: Comments are closed.
fi: Kommentointi on suljettu.

en: Nothing Found
fi: Mitään ei löytynyt.

en: Ready to publish your first post? <a href="%1$s">Get started here</a>.
fi: Oletko valmis julkaisemaan ensimmäisen kirjoituksesi? <a href="%1$s">Aloita tästä</a>.

en: Sorry, but nothing matched your search terms. Please try again with some different keywords.
fi: Pahoittelut mutta mitään ei löytynyt hakuehdoillasi. Kokeile uudelleen joillakin toisilla hakusanoilla.

en: It seems we can&rsquo;t find what you&rsquo;re looking for. Perhaps searching can help.
fi: Emme valitettavasti löytäneet etsimääsi. Ehkä hakutoiminnosta on apua.

en: Contribute to Storefront
fi: Osallistu Storefront kehittämiseen

en: Found a bug? Want to contribute a patch or create a new feature? %sGitHub is the place to go!%s Or would you like to translate %s into your language? %sGet involved on WordPress.org%s.
fi: Löysitkö bugin? Haluatko tehdä korjauksen tai rakentaa uuden toiminnon? %sGitHub%s on oikea osoite! Vai haluatko kääntää %s omalle kielellesi? %sOsallistu WordPress.org%s -sivustolla.

en: Suggest a feature
fi: Ehdota toimintoa

en: Please suggest and vote on ideas at the %s%s Ideas board%s. The most popular ideas will see prioritised development.
fi: Ehdota ja äänestä ehdotusten välillä %s%s Ideasboard%s. Suosituimmat ehdotukset toteutetaan muita aiemmin.

en: An %s project
fi: %s projekti

en: Enhance %s
fi: Täydennä %s

en: View all %s extensions &rarr;
fi: Näytä kaikki %s laajennukset &rarr;

en: Install free plugins
fi: Asenna maksuttomia lisäosia

en: Child themes
fi: Alateemat

en: Take a look at our range of child themes for %s that allow you to easily change the look of your store to suit a specific industry.
fi: Tutustu %s alateemojemme valikoimaan - niillä voit helposti vaihtaa kaupan ulkoasun jotta se  mukautuu toimialan tarpeisiin.

en: Free!
fi: Maksuton!

en: View all %s child themes &rarr;
fi: Näytä kaikki %s alateemat &rarr;

en: %sEnjoying %s?%s Why not %sleave a review%s on WordPress.org? We'd really appreciate it!
fi: %sNautitko %s?%s Mitä jos %santaisit tuotearvion%s WordPress.org-sivustolla? Arvostaisimme sitä!

en: Built to enrich your %s store
fi: Tehty rikastuttamaan %s kauppaasi

en: Although %s works fine as a regular WordPress theme, it really shines when used for an online store. Install %s and start selling now.
fi: Vaikka %s toimii hyvin tavallisena WordPress teemana, se todella loistaa verkkokaupassasi. Asenna %s ja aloita myyminen nyt.

en: %s is activated
fi: %s on käytössä

en: Install %s
fi: Asenna %s

en: Latest %s news
fi: Uusimmat %s uutiset

en: Recent News
fi: Viimeaikaiset uutiset

en: Featured Docs
fi: Esittelyssä olevat ohjeet

en: Installation &amp; configuration
fi: Asennus & asetukset

en: Customizer settings
fi: Ulkoasun mukautin asetukset

en: Thanks for choosing Storefront! You can read hints and tips on how get the most out of your new theme on the %swelcome screen%s.
fi: Kiitos kun valitsit Storefront:in! %sTervetuloa sivulla%s -sivulla voit lukea vinkkejä ja ehdotuksia kuinka saat kaiken irti uudesta teemastasi.

en: Get started with Storefront
fi: Tästä pääset alkuun Storefront:in käytössä

en: There's a range of %s extensions available to put additional power in your hands. Check out the %s%s%s page in your dashboard for more information.
fi: Useita %s tehokkaita Storefront laajennuksia on nyt saatavilla jotta saat lisätehoa myyntiin. Katso hallintapanelissa olevalta  %s%s%s page -sivulta lisätietoja.

en: Enjoying %s?
fi: Nautitko %s?

en: Why not leave us a review on %sWordPress.org%s?  We'd really appreciate it!
fi: Mitä jos antaisit tuotearvion meille %sWordPress.org%s -sivustolla? Todella arvostaisimme sitä! :)

en: Background
fi: Tausta

en: Header
fi: Otsake

en: Typography
fi: Tekstin muotoilu

en: Heading color
fi: Otsakkeen väri

en: Text color
fi: Tekstin väri

en: Link / accent color
fi: Linkin / korostuksen väri

en: Header background image
fi: Otsakkeen taustakuva

en: Background color
fi: Taustaväri

en: Link color
fi: Linkin väri

en: Footer
fi: Alapalkki

en: Customise the look & feel of your web site footer.
fi: Muokkaa verkkokaupan alapalkin ulkoasua.

en: Buttons
fi: Painikkeet

en: Customise the look & feel of your web site buttons.
fi: Muokkaa painikkeiden ulkoasua

en: Alternate button background color
fi: Vaihtuva painikkeen taustaväri

en: Alternate button text color
fi: Vaihtuva painikkeen tekstin väri

en: Layout
fi: Asettelu

en: General Layout
fi: Asettelu

en: More
fi: Lisää

en: Looking for more options?
fi: Etsitkö lisää muokkausvaihtoehtoja?

en: Primary Menu
fi: Ensisijainen valikko

en: Secondary Menu
fi: Toissijainen valikko

en: Handheld Menu
fi: Valikko mobiililaitteille

en: Sidebar
fi: Sivupalkki

en: Below Header
fi: Otsakkeen alla

en: Footer %d
fi: Alapalkki %d

en: Widgetized Footer Region %d.
fi: Alapalkin vimpainalue %d.

en: Your comment is awaiting moderation.
fi: Kommenttisi on arvioitavana.

en: Edit
fi: Muokkaa

en: %1$s designed by %2$s.
fi: %2$s on suunnitellut: %1$s

en: Primary Navigation
fi: Ensisijainen navigointi

en: Secondary Navigation
fi: Toissijainen navigointi

en: Skip to navigation
fi: Siirry navigointiin

en: Skip to content
fi: Siirry sisältöön

en: Pages:
fi: Sivut:

en: Continue reading %s
fi: Jatka artikkeliin %s

en: Leave a comment
fi: Jätä kommentti

en: 1 Comment
fi: 1 kommentti

en: % Comments
fi: % kommenttia

en: Featured Products
fi: Esittelyssä olevat tuotteet

en: On Sale
fi: Alennettu hinta

en: View your shopping cart
fi: Katso ostoskori

en: %d item | %d items
fi[0]: %d tuote
fi[1]: %d tuotetta

en: On Sale Now
fi: Alennuksessa

en: New In Store
fi: Uutta

en: Search Results for: %s
fi: Hakutulokset kohteelle: %s

note: Template Name of the plugin/theme
en: Full width
fi: Täysi leveys

note: Template Name of the plugin/theme
en: Homepage
fi: Etusivu

[ctx: comments title]
en: One thought on &ldquo;%2$s&rdquo; | %1$s thoughts on &ldquo;%2$s&rdquo;
fi[0]: Yksi kommentti artikkeliin &rdquo;%2$s&rdquo;
fi[1]: %1$s kommenttia artikkeliin &rdquo;%2$s&rdquo;

[ctx: Next post]
en: Next
fi: Seuraava

[ctx: Previous post]
en: Previous
fi: Edellinen

[ctx: post date]
en: Posted on %s
fi: Kirjoitettu %s

en: My Account
fi: Oma tili

en: Log In
fi: Kirjaudu

en: Search
fi: Haku

en: Search Products
fi: Hae tuotteita
