personalize - en to tr translation catalogue (55 entries)

en: Product Personalization Settings
tr: Print Science Designer Settings

en: API Username
tr: API Kullanıcı adı

en: API Key
tr: API Anahtarı

en: API Version
tr: API Sürüm

en: API Image URL
tr: API Görüntü URL'si

en: Window type for launch of Designer
tr: Tasarımcıyı başlatmak için pencere tipi

en: Background color of margin surrounding the modal window
tr: Kalıcı pencereyi çevreleyen kenarlık arka plan rengi

en: * Specify the background color
tr: * Arka plan rengini belirtin

en: Opacity of modal window
tr: Kalıcı pencere saydamlığı

en: Width of margin surrounding the modal window
tr: Kalıcı pencereyi çevreleyen kenarlık genişliği

en: Save Settings
tr: Ayarları Kaydet

en: Personalization
tr: Kişiselleştirme

en: Enable Personalization
tr: Kişiselleştirmeyi Etkinleştir

en: Enable personalization via Print Science Designer.
tr: Print Science Designer aracılığıyla kişiselleştirmeyi etkinleştir

en: Product ID
tr: Ürün ID'si

en: Add to cart
tr: Sepete ekle

en: Personalize
tr: Kişiselleştir

en: Remove this item
tr: Bu ürünü çıkart

en: Re-edit
tr: Yeniden düzenle

en: Available on backorder
tr: Ön Siparişe açık

en: Order Items
tr: Ürünleri sipariş et

en: Note: if you edit quantities or remove items from the order you will need to manually update stock levels.
tr: Not: Siparişinizdeki adetleri değiştirirseniz veya siparişinizden ürün çıkarırsanız stok düzeylerini elle güncellemeniz gerekecektir.

en: Item
tr: Ürün

en: Tax Class
tr: Vergi Sınıfı

en: Tax class for the line item
tr: İlgili kalem için vergi sınıfı

en: Qty
tr: Adet

en: Totals
tr: Toplam

en: Line subtotals are before pre-tax discounts, totals are after.
tr: Kalem ara toplamları vergi indiriminden önce alınır, genel toplamlar sonra.

en: Tax
tr: Vergi

en: Actions
tr: Eylemler

en: Edit
tr: Düzenle

en: Delete Lines
tr: Kalemleri Sil

en: Stock Actions
tr: Stok Hareketleri

en: Reduce Line Stock
tr: Kalem Stoğunu Azalt

en: Increase Line Stock
tr: Kalem Stoğunu Artır

en: Apply
tr: Uygula

en: Search for a product&hellip;
tr: Bir ürün ve yardım ara;

en: Add item(s)
tr: Ürün(leri) ekle

en: Add fee
tr: Harç ekle

en: Fee Name
tr: Harç Adı

en: Tax class
tr: Vergi Sınıfı

en: Taxable
tr: Vergilendirilebilir

en: Standard
tr: Standart

en: Total
tr: Toplam

en: Product ID:
tr: Üeün ID'si

en: Variation ID:
tr: Varyasyın ID'si

en: Product SKU:
tr: Ürün SKU'su

en: Add&nbsp;meta
tr: Meta ekle

en: Subtotal
tr: Ara Toplam

en: No file upload required
tr: Dosya karşıya yükleme gerektirmez

en: Design online
tr: Çevrimiçi tasarla

en: Customer uploads file
tr: Müşteri dosya karşıya yükle

en: Customer uploads file OR Design online
tr: Müşteri dosya karşıya yükle veya çevrimiçi tasarla

en: File source
tr: Dosya kaynağı

en: Designer configuration
tr: Tasarımcı yapılandırması
